De Effies als jongste loot aan de Ajax-stam BE TOENBRISI Heelhuids Handtekening Achttallen Ik ben Dennis Hotelschoenen Joop duizendpoot Ajax Life nummer 2* 16 augustus 2001 Het verlangen om in Nederland collectief over te gaan op kunstgras, de zaak Arveladze; de pers ontgaat niets en signaleert alles. En zo hoort het ook! Maar alles? Eén ontwikkeling was de afgelopen tijd (nog) niet in het Sport-journaal te zien. Er dartelt sinds kort een lichting F-pupillen over De Toekomst. Tekst en foto's: Cer Stolk De eerste trainingsdag, da's altijd improviseren. Er gaat veel tijd ver loren met de verstrekking van schoeisel en andere tTainingsattri- buten. De van regeringswege gesti muleerde vakantiespreiding is er de reden van dat nergens in Neder land op zo'n eerste dag een selec tie op volle sterkte aan kan tre den. Vinnie van der Loo is wel aanwezig. Hij is niet alleen, want Vinnie wordt vergezeld door zijn moeder Bianca, die hem bij het verlaten van de sporthal zal mee helpen dragen (foto). Vorig sei zoen kwam junior uit voor de E't- jes van Zeeburgia. Hij maakt nu deel van de door Dennis de Haan getrainde nieuwe F-selectie van Ajax. Dat Vinnie vandaag onge schonden bij zijn nieuwe club begint, is op zich al een groot wonder, oordeelt Bianca. „Vorige week waren we in een huis in aanbouw met allemaal van die gaten en van die richel tjes erin, je kent dat wel. Ik denk: "het zal toch niet gebeuren hé, dus ik zeg hem uit te kijken voor zijn enkels, anders raak je nü al gebles seerd. Nee, je kunt ze niet de hele dag op een stoel vastbinden, maar ik ben blij dat ik Vinnie hier vandaag heelhuids heb kunnen afleveren." Nadat Hans Bijvank en Kees Zwam- born vorig seizoen in Ajax Life de geboorte aankondigden van een lichting F-pupillen, was woensdag 8 augustus eindelijk het moment daar dat de heertjes in het nieuw werden gestoken en dat de eerste training kon plaatsvinden. Trainer is de 24- jarige Dennis de Haan (foto), de zoon van Günther, die eerder met C- junioren en E-pupillen werkte. De Haan jr. doorliep zelf de Ajax-oplei- ding en noemt als reden waarom Ajax ertoe overging om met F- pupillen aan de slag te gaan: „De opleiding van voetballers is ermee gebaat, dat voetballers op steeds jongere leeftijd worden gehaald. "In afwijking van wat de KNVB voor schrijft, is het niet de bedoeling om met zeventallen te gaan spelen. De „Wat voor maat heb je?", vraagt de meneer van Ajax. „Nou, 35!" „Neem, ze niet te groot jongen", antwoordt René Enthoven goedmoedig. Hij is bij Ajax hoofd-terreinen „dit hier, dat doe ik er bij." „Maar ook niet te klein hoor", herneemt de bijdehante moeder. Het is de eerste trainingsdag van Ajax' F-pupillen op De Toekomst. Overal in de sporthal staan schoenendozen uitgestald met het logo van de firma van die drie strepen erop. De man van Ajax: „Kunstgras, rubber, slippers; waar heb je je slippers?" „Die heb ik nog niet, meneer." „Nou, dan moetje daar eerst even gaan passen!" Getekend voor ontvangst moet er ook. Wie tekent er eigenlijk? De vader of de moeder? „Nee, het kind zelf hé", klinkt het antwoord. „Dan kunnen ze er vast aan wennen." Iemand dolt er: „Jöh, teken gelijk voor twintig jaar! Dan hebben we over een paar al dat gezanik niet meer." „Ijsmuts, broekje en een tas", zegt iemand. „Heb je nu alles? Ja? Hier, zet dan hier maar even je handtekening." „Ik heb geen handtekening", zegt het jongetje timide. „Dat maakt niet uit knul. Schrijf maar gewoon op hoe je heet!" Haan: „Het zal neerkomen op acht tallen. Dat wil zeggen: een keeper en zeven veldspelers." Ja hoor, de jongste lichting van Ajax bevat ook weer een Timisela: Robert Timisela (foto)!. Zijn er eigenlijk Timisela's in Nederland die niet goed kun nen voetballen? Er zijn zelfs vrouwen in de familie die het oranjeshirt aan hadden. Of Robert Timisela een tante heeft, die in het Nederlands elftal heeft gespeeld, luidt de VTaag: „Mijn oma heeft wel een boekje thuis met een tante erop, die tante Jannie heet," aarzelt de nieuwe speler van Ajax. Verder wil Robert graag weten hoe vaak de nieuwe F-pupillen van Ajax met de bus meegaan. „De Effies spelen alleen in Amsterdam; nog even geduld dus", wordt er geantwoord. „Stom", klinkt het bedremmeld terug. „We heb ben toch net hotelschoenen gekregen?"„Nee jöh, je hebt niet goed geluis terd", zegt elftalleider Joop Leeuwendaal. „Je hebt loopschoenen gekregen en geen hotelschoenen." Vijf jaar oud was hij, toen hij die brief naar Ajax schreef. „Ik ben Dennis. Ik wil niet meer voetballen in F2 van Voorschoten'97, ik wil bij Ajax in de spits". Er kwam nog een antwoord op temg ook. Onderte kend door Ton Pronk. Die schreef: „Je kunt niet zomaar lid worden van Ajax. MaiV doe goed je best! Dan kan het niet anders of we komen op een dag kijken hoe goed dat je geworden bent." En nu is het zo ver. „Ajax is echt wezen kijken", zegt moeder Bertina. „Dennis is ook naar de Open Dag geweest. Toen die brief van Ajax kwam, dachten we eerst dat het daarmee te maken had. Maar nee, hij was ze opge vallen bij Voorscho ten'97. We hebben er eerst goed over gesproken. Het is op maandag en op woensdag toch twee keer in de week heen en weer rijden. En daar komt dan op zaterdag ook de weds- tijd nog eens bij. Maar we vonden dat we Dennis die kans niet mochten onthouden, 't Is toch een geweldig iets voor zo'n kind! Als het niks wordt, is er nóg geen man over boord. Hij steekt er altijd iets van op." En wie gaat Dennis straks halen en brengen? „Mijn vriend", zegt ze. „Of zijn vader. Ze hebben een glazen- wasseTbedrijf en kunnen het werk dus indelen zoals ze zelf willen. En ach, waar gaat het nou helemaal om? Het is alles bij elkaaT een half uurtje heen en een half uurtje weer terug. Waar praatje dan over! En Dennis vindt het prachtig. Net komt hij naar me toe (foto). Hij zegt: „die meneer vraagt naar de datum. Hij zegt: da's toch waar ik woon hé? Ik zeg 'nee ventje, die meneer vraagt wanneer je bent geboren. Zeg dat maar tegen hem!" Joop Leeuwendaal, 26 jaaT Ajax en lid van de Bordjesclub. Tevens lid van de Ledenraad, elftalleider van de Fi en de veteranen. Zo'n duizendpoot die geen zee te hoog gaat. „Ik zeg altijd dat ik bemoeienis heb met de jongste en met de oudste leden van Ajax. Ik ben ook reserve-elftalleider bij de Bi en de B2 van Ajax. En bij de thuiswedstrijden van Ajax 1 assi steer ik bij de perswerkzaamhe den. Vorige week sprak hij tegen die jongste jeugd: „Elke keer wanneer je weer bij Ajax komt, zijn je schoe nen schoon hoor. En laat ik niet merken dat je vader of je moeder je schoenen hebben schoongemaakt, nee. Zoiets doe je zelf. Op maandag heb je je wedstrijd- tenue aan en wanneer we 's woensdags trainen het rode. Is dat duidelijk?"

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 11