mm4 tw|aa|lfde man De start van een nieuw seizoen is altijd een magisch moment. De verwachtingen zijn hoog, zowel bij de spelers als bij de fans. Ajax Life nam een kijkje op de eerste training van het seizoen 2001/2002 en vroeg zich af wie die trouwste supporters zijn. Een impressie. DE SUPERFAN DE OPBOUWERS DE MOBIELE EENHEID DE VRIENDENCLUB DE FAMILIE DE DIENDERS DE EERSTEN DE PENVRIENDINNEN Tekst en foto's: Hans Willink Ajax Life nummer 20 13 juli 2001 Zoals te verwachten, is er veel pers aanwezig op de eerste training. Dat er ook veel Zweedse persbelangstelling is, mag een verrassing worden genoemd. De beide grote Zweedse kranten zijn zelfs met een journalist en een fotograaf gekomen. Ook een Zweedse televi sieploeg schaart zich onder de aanwezigen. Het zegt iets over de ver wachtingen die er zijn omtrent Zlatan Ibrahimovic. Ongetwijfeld is Sonny uit het Zuid-Afrikaanse Soweto het verst van huis. Hij maakt op uitnodiging van Adidas een soort wereld reis en is een paar dagen in Amsterdam. ,,Dit is de eerste keer dat ik Ajax van dichtbij zie, maar het is een naam die overal ter wereld wordt genoemd. De manier waarop Ajax technisch voorop loopt, wordt op de hele aardbol geroemd. Wat me opvalt, is de orde die op de training heerst en de strakke organisatie. Vanaf het moment dat Benny McCarthy hier kwam spelen, heb ik altijd extra op Ajax gelet. Het is een prachtclub. Fijn om hier eens te zijn." De supportersvereniging begint om 09.50 uur met de opbouw van een tent. Daarin wordt met name de jeugd benaderd om lid te wor den van de Kids-club. Het opzetten van het tentje vergt enig door zettingsvermogen, maar als het eenmaal staat wordt het versierd met Ajax-petjes. Petje af! Een begrip in Amsterdam en ver daarbuiten is Ajax Alex. In zijn 'Ajax-mobiel' is hij altijd herkenbaar. „Ik heb een ernstige long ziekte. Daardoor komt het er niet altijd van dat ik naar een wedstrijd kan. Toch bezoek ik, vanuit mijn woonplaats Nijverdal, gemiddeld nog drie keer per maand een duel van Ajax. Ik leef voor mijn club." Op de vraag wat zijn mooiste moment is geweest, luidt het gedeci deerde antwoord: „De belofte van Co Adriaanse dat we op de terug weg zijn. Een man een man, een woord een woord." Zes makkers uit Leiderdorp. Theo (17), Marvin (16), Mark (17), Brent (17), Mark (17) en Marcel (17). Samen gaan ze naar iedere thuiswed strijd. „Soms ook wel 'uit', hangt er vanaf tegen wie. Hij is familie van Tim de Cler!" Vijf handen wijzen naar Marcel. „Nou ja, ik ken hem niet echt, maar mijn opa is de broer van zijn vader." Allemaal zijn ze het er over eens dat Ajax dit jaar kampioen moet worden. Bovendien verwachten deze kenners dat Ajax na de eerste ronde Champions League het nog ver gaat schoppen in Europa. Desge vraagd zeggen ze dit seizoen het meest te verwachten van (vlnr): „De gehele verdediging, Ibrahimovic, Ibrahimovic, Machlas, Lobont en Machlas." Van links naar rechts Mariska, Richard, Kim en Nancy. Allemaal lid van de familie Tetteroo uit Scheveningen. Mariska is een nichtje, Richard en Nancy zijn de ouders van Kim. Richard: „Wat zal mijn moeder balen! Ze gaat altijd mee, maar vindt het vandaag te warm. Juist nu we op de foto gaan. Ik ben al Ajax-fan zolang ik me kan her inneren. Toen we nog in De Meer speelden, probeerde ik al een sei zoenkaart te bemachtigen. Dat is pas gelukt nadat we naar de Arena verhuisden." Wie zijn favoriet is? „Shota Arveladze. Het is alleen jammer dat een hoop van die buitenlandse jongens - nog steeds - geen Nederlands spreken." swt' M mm mEmSm m w» vYuV V.V.i- m m Twee agenten komen naar eigen zeggen toevallig langs de Arena gefietst. Nog voordat ze in de buurt zijn, wordt er vanuit het standje van de Supportersvereniging koffie aangeboden. Dat kunnen overi gens alle aanwezigen krijgen. De twee agenten laten zich de koffie goed smaken en genieten van de ontspannen sfeer. Rustig babbelend komen ze om 09:15 uur uit de richting van het sta tion gewandeld. Alex Castillo (1) en Albert de Vries. De laatstge noemde is een rasechte Amsterdammer, zijn compaan komt uit Stockholm. Hij zou de eerste van vele Zweden zijn die opduiken die dag. Ibrahimovic is razend populair. Alex en Albert kennen elkaar nu een jaar en de vriendschap wordt gevoed door hun beider liefde voor Ajax. Albert: „Ik ben 32 jaar, dus je kunt zeggen dat ik al 28 jaar Ajax-fan ben. Ik vind het ook leuk om naar het tweede team te gaan kijken." Alex maakt het zelfs nog bonter: „Ik wil in Amsterdam blij ven wonen. Ik moet Ajax kunnen zien. Het iszo'n mooie club!" Elsbeth Baas (1) en Marloes van Voorst hebben elkaar zojuist voor het eerst ontmoet. De zestienjarige Elsbeth komt uit Oegstgeest, haar tien jaar oudere vriendin uit Enschede. Ze kennen elkaar door een oproepje dat Elsbeth plaatste in Ajax Life. Na veel brief wisselingen volgt vandaag dan de eerste ontmoeting. Het zal vol gens beiden niet de laatste zijn. Op de foto? Voor Marloes geen probleem, maar Elsbeth moet even worden overgehaald. Uitein delijk zwicht ze met de woorden: „Maar dan wel met mijn shirt achterstevoren, zodat iedereen kan zien dat ik voor Chivu ben!"

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 13