m Kaartverkoop Prijzen per dag voor 2 wedstrijden Liverpool - Zijn afscheid van Ajax was bijzonder. Of zoals hij het zelf zegt „onvergetelijk". Zijn rentree op het veld van de Arena zal ongetwijfeld voor kippenvel zorgen. Zijn terugkeer is op 26 juli als hij met zijn huidige club Liverpool speelt op hetAmsterdam Tournament. Naast het team van Jari Litmanen - want over hem hebben we het uiteraard - én Ajax - komen ook Valencia en AC Milan (mits deze laatste vereniging geen Intertoto hoeft te spelen) naar de hoofdstad. DOELPUNT IETS SPECIAALS GEK IDEE I-- - foto: Ldilis van de Vuurst ito: txrtHSmtï de Vuurst immens Jari Litmanen met Liverpool terug in de Arena De kaartverkoop voor het Amsterdam Tournament 2001 start op 28 april. Seizoenkaarthouders kunnen vanaf die datum tot en met 11 mei met korting hun entreebewijzen aanschaffen. Leden van de supportersvereningAjax kunnen vanaf 12 mei kaar ten kopen, deAjax clubkaarthouders kunnen dat vanaf 26 mei en de overige clubkaarthouders kunnen zich vanaf 9 juni bij de Tic- ketBox verkooppunten vervoegen. De vrije kaartverkoop start op 16 juni. Dan kan iedereen, dus ook mensen zonder clubkaart, kaartjes kopen. De aftrap van de wedstrijden op donderdag 26 juli is om 19.00 en 21.15 uur en die op zaterdag 28 juli om 18.30 en 20.45 uur. Vakken beide dagen normaal kortingsprijs (alleen SCC) (t/m 11 mei) 112 t/m 116 fl. 55,00 fl. 41,00 125 t/m 129 (alleen met (S) CC Ajax) fl. 55,00 fl. 41,00 018,023, 117,118, 124 fl. 85,00 fl. 64,00 019 t/m 022,119 t/m 122 fl. 110,00 fl. 82,50 419 t/m 422,404 t/m 408 fl. 90,00 fl. 65,00 418,423,409,403 fl. 80,00 fl. 60,00 Invalidevakken 212,216, 225,229 fl. 55,00 fl. 41,00 Extra vakken dag 1: 402,410,411 fl. 70,00 fl. 52,50 Jari Litmanen met Liverpool op hetAmsterdam Tournament te bewonderen. Of Ajax - eind juli tijdens het Amsterdam Tourna ment - AC Milan wéér op grootse wijze zal kunnen kloppen, zal eind juli, mochten de ploegen elkaar treffen, blijken. De ploeg van trainer Co Adri- aanse presteerde vorig jaar in ieder geval prima tijdens het internationale evenement. Tegen Lazio Roma werd met 0-0 gelijk gespeeld en van Arsenal werd met 2-0 gewonnen. Door David Endt en Monique Janse Met deze vier clubs als deelne mers staat er op donderdag 26 en zaterdag 28 juli bijna vierhon derd jaar Europese voetbalhisto rie op het veld. Toch zal de meeste aandacht waar schijnlijk uitgaan naar de terugkeer van de 'verloren zoon'. Lit manen is het daar zelf hele maal mee eens. „Ik kijk er nu al naar uit", zegt d nog altijd populaire Fin vanuit Liverpool. „Dat ik kan spelen in het Amster dam Tournament is voor mij vanwege twee dingen t, heel bijzonder. In de eerste plaats kom ik weer eens bij de club die je gerust 'mijn cluppie' kunt noemen. Natuurlijk ben ik dan ook weer eens in de stad die jarenlang mijn thuishaven is geweest en ook in de toekomst altijd zal blijven. Tijdens de jaren die ik bij Ajax heb gevoetbald, is er tussen mij en Amsterdam een natuurlijke band ontstaan." 'jeugdliefde' Liverpool. Dat duel had plaats in de zomer van 1995 tijdens het jubileumtoernooi van Borussia Mönchengladbach. Ajax verpulverde de UEFA Cup finalist destijds met 5-0 in een duel, waarin Litmanen ruim een half uur mee speelde. Ook tegen Champions League- halvefinalist Valencia kwam Lit manen (als Ajacied) al eens een keer in actie. Na zijn transfer naar FC Barcelona trof de Fin de club uit de sinaasappelstad ver volgens uiteraard regelmatig: „Valencia is iets meer dan een 'normale' tegenstander voor mij. Juist in de periode waarin ik bij Barcelona speelde, was Valen cia een tegenstander waarmee Barga de grootste moeite had. Op alle fronten werd van Valencia verloren: in de competitie, in de Europa Cup, in de beker èn in de Spaanse Supercup. Nee, over het algemeen bewaar ik geen leuke herinneringen aan Valencia." „Eerder, met Ajax, speelde ik een vriendschappelijke wed strijd tegen Valencia. Dat was tij dens een trainingsstage in Spanje, in La Manga. Ik geloof dat wij toen met 2-1 of met 3-2 wonnen. Ik weet wel zeker dat ik een doelpunt maakte." De archieven geven hem gelijk: Ajax won die wedstrijd met 2-3 en Litmanen maakte op slag van rust de 1-3. teel tot de topclubs van Europa. Ondanks de transfers van de afgelopen zomer heeft de club zich aan de top gehandhaafd. In Spanje doet het nog mee in de strijd om de bovenste plaatsen en in de Champions League heeft het de halve finale bereikt. Vorig seizoen speelde Valencia iets anders dan nu. Toen was de speelstijl iets verdedigender om vervolgens - via een messcherpe counter - toe te slaan. Het hui dige Valencia speelt meer vanaf het middenveld; het is en blijft een zeer gevaarlijke ploeg." De belangrijkste wedstrijd die lari Litmanen als Ajacied tegen een van de drie komende deelnemers aan het Amsterdam toer nooi speelde, was beslist de finale van de Europa Cup I tegen AC Milan. Litmanen: „Inderdaad! In tegenstelling tot al die duels met Valencia, bewaar ik aan wedstrijden tegen AC Milan natuurlijk veel betere herinneringen. Dat heeft uiteraard alles te maken met dat onvergete lijke seizoen 1994-1995 waarin wij (ja, 'wij Ajax') AC Milan drie keer in de Cham pions League tegenkwa men en ook drie keer won nen. Met als absolute hoog tepunt de finale in Wenen. Alle drie die wedstrijden hadden iets speciaals." Europese top. Maar in ons ach terhoofd bleef er nog altijd de gedachte dat die eerste winst misschien een incident was. De 0-2 overwinning in Triëst was voor ons dus de bevestiging van onze werkelijke kracht. Winnen - en dan vooral op diè manier en op vreemde bodem - gaf een groot vertrouwen. De finale in Wenen stond helemaal los van de vorige twee wedstrijden. Die ont moeting had een compleet andere lading maar was uiteindelijk natuurlijk het absolute hoogtepunt. Voor Ajax, voor de supporters èn voor de spelers." „Het is voor het eerst sinds mijn afscheid in 1999 dat ik weer in de Arena zal spelen. Dan komen de gedachten aan dat fantastische afscheid vanzelf weer terug, want dat was voor mij onvergetelijk. Het is gewoon een gek idee om straks tegen 'mijn club' Ajax te moeten spelen." Het omgekeerde gebeurde al eerder. Als Ajacied speelde Lit manen wel eens tegen zijn ln het najaar van 1996 plaatste Ajax zich ten koste van Grasshopper Ziirich voor de kwartfinale van de Champions League. Hoewel inmiddels vertrokken uit Spanje, is Litmanen tot een ragfijne analyse van Valencia in staat: „Valencia hoort momen- „Tijdens de eerste ontmoe ting in Amsterdam, een wedstrijd die we met 2-0 wonnen, werden wij ons ervan bewust dat we mee zouden kunnen komen met de foto: Louis vanjje Vuurst

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 5