Tegenslag voor Knopper Galasek: nee tegen interland Titel lonkt voor AJAX 2 AMSTERDAM - Met nog vijf duels voor de boeg neemt de spanning in de competitie toe. Niet voor wat betreft de landstitel overigens, want die gaat met grote zekerheid naar PSV. Maar wél als het gaat om de verdeling van de Europese tickets. Ajax Life vroeg de trainers van Feye noord, Ajax, Roda JC, RKCWaalivijk en Vitesse naar hun verwachtingen. Wie zal Nederland volgend seizoen in Europa vertegenwoordigen? Voor de goede orde nog even de mogelijkheden: 'nummer twee'plaatst zich rechtstreeks voor de Clmmpions League, nummer drie'speelt kwalificatieduels voor Europa's goud mijn, terwijl de 'nummers vieren vijf'in het UEFA Cup-toer nooi mogen uitkomen. Indien twee ploegen in punten gelijk eindigen op de ranglijst, beslist het doelsaldo. CO ADRIAANSE BERT VAN MARWIJK AMSTERDAM - Richard Knopper komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvallende middenvelder heeft tijdens zijn revalidatieproces weer een tegenslag opgelopen. Een tijdje terug kreeg hij, tijdens een baloefening met hersteltrainer Leo van Veen, opnieuw last van zijn geopereerde enkel. Daardoor heeft hij een week niets kunnen doen. Hoewel Knopper zélf stiekem nog hoopt op een wedstrijdje met het tweede elf tal, werkt CoAdriaanse met hem al toe naar het nieuwe seizoen. SEFVERGOOSSEN MARTIN JOL RONALD KOEMAN AMSTERDAM - Tomas Galdsek was woensdag niet van de par tij bij de vriendschappelijke interland Tsjechië-België. De middenvelder, voor het eerst sinds maanden weer opgeroe pen voor de nationale ploeg, had zich afgemeld bij bonds coach Jozef Chovanec. De aan voerder van Ajax koos ervoor in Nederland te blijven, omdat Ajax vrijdag de belangrijke wedstrijd tegen NAC speelt. Co Adriaanse: „Tomds heeft een hele moeilijke beslissing moe ten nemen, die voor ons en de supporters van Ajax gunstig is idtgevallen. Ondanks het feit dat hij graag voor zijn land wilde uitkomen, bleef hij bij ons: AMSTERDAM -Ajax 2 kan op maandag 7 mei kampioen van de Reserve Eredivisie wor den. De mannen van Jan Olde Riekerink moeten dan wel winnen bij de enig overge bleven concurrent FC Utrecht 2. Het duel vindt plaats in stadion Nieuw Galgenwaard en begint om 18.30 uur. Aja. Life nummer 16 27 april 2001 Champions League of UEFA Cup „Als Feyenoord in de huidige trend doorgaat met het verspe len van punten, blijft de kans bestaan dat we ze voorbij gaan. Maar dan moeten wij wèl onze koers wijzigen door te gaan win nen en geen punten meer te laten liggen, zoals we deden tegen FC Groningen, NEC en Roda JC. Drie maal hadden we moeten winnen, maar slaagden daar niet in. Het waren dus geen incidenten; er is sprake van een structureel probleem. De thuis wedstrijd tegen Feyenoord wordt zeer belangrijk, want we willen natuurlijk het liefst tweede worden, ook al is die derde plaats nog lang niet veilig gesteld. Zelfs zesde worden behoort nog steeds tot de moge lijkheden en dan hebben we helemaal niets. Het is èn blijft dus hartstikke spannend. Dat het duel tegen Vitesse werd uit gesteld, was in eerste instantie nadelig voor ons. Daarentegen hebben we nu wél de "kans dat Cristian Chivu en Nikos Mach- las weer fit zijn, op de dag dat het duel wordt ingehaald. In dat geval zou het toch een voordeel voor ons zijn." „Of we Europees voetbal halen? We staan nu tweede en we gaan er de komende wedstrijden natuurlijk alles aan doen om die tweede plaats vast te houden. De 3-0 overwinning tegen NEC, afgelopen zaterdag, was een stap in de goede richting. Daar door hebben we alles in eigen hand, ook al omdat we nog op bezoek gaan bij twee directe concurrenten, Ajax en Roda J.C. Deze clubs zullen - samen met Vitesse - gaan spelen voor de derde plaats. Het kan me niet zo veel schelen wie van hen uitein delijk de kwalificatie voor de Champions League haalt. Op dit moment staat Roda J.C. op die derde plek, maar als de wed strijd van Ajax teger; Vitesse gewoon door was gegaan, was de situatie alweer anders geweest. De ranglijst verandert trouwens met de week; alle clubs staan zo dicht bij elkaar, dat ik daar verder geen uitspra ken over doe. Feyenoord moet gewoon naar zichzelf blijven kij ken. Dan haal ik nogmaals de overwinning tegen NEC aan. Ik vond ons de eerste 25 minuten goed spelen. Vooraf had ik de ploeg gewaarschuwd dat de kans bestond dat het vroeg in de wedstrijd tegen zou zitten. Ik heb ze op het hart gedrukt daar niet bang voor te zijn. Ze pakten het direct goed op. De 3-0 had hoger moeten uitvallen, maar over de andere omstandighe den ben ik tevreden; speciaal over de getoonde werklust." Vrijdag 20 april stond Richard Knopper voor het eerst sinds zijn terugval weer op het veld. Met looptrainer Laszlo Jambor werkte hij een pittige oefenses sie af. Knopper hield alle oefe ningen, de sprintjes, interval- training èn het duurwerk, goed vol. Bezweet maar voldaan stapte hij vervolgens van het - naast de Arena gelegen - oefenveld. Zonder pijn in zijn enkel zei hij: „Het is een heer lijk gevoel om lekker afgemat van het veld te stappen. Het gaat nu gelukkig weer een stuk beter, maar ik leef nog steeds van dag tot dag. Soms gaat het goed en kan ik zonder pijn werken. Soms loopt het niet lekker en heb ik een rotgevoel omdat ik eerder met de trai ning moet stoppen. Het aller belangrijkste is dat ik nu geen pijn meer heb. Door zes maan den stilstand en twee keer zes weken in het gips, kreeg ik tij dens mijn herstel last van peesirritaties. Het mecha niekje in mijn linkerenkel moest weer geolied worden. Dat gaat nu goed en de progressie is duidelijk zicht baar." „Ik geef toe dat ik me heb ver keken op de lengte van mijn Ron Richel herstel. In het begin werd op drie, hooguit vier weken gere kend. Echter, na drie maanden had ik nog steeds last en daarom volgde een operatie. Voor mijn gevoel heb ik dus vier maanden 'weggegooid' met als gevolg dat ik nu al acht maan den langs de kant sta. Ik richt me op de toekomst, al zou het mooi zijn als ik dit seizoen nog aan spelen toekom. Helemaal omdat de achterstand op de anderen anders zo groot wordt. De zomerstop komt er immers weer aan en dan sta ik weer vier weken stil. Ik wil dus in ieder geval nog dit seizoen met de groep trainen en even tueel een wedstrijdje met het tweede afwerken. Dat is mijn doel, al heeft volgend seizoen prioriteit. Ik neem geen enkel risico meer." „De Nederlandse competitie staat erom bekend dat iedereen van elkaar kan winnen. Daarom bekijk ik de situatie nog steeds van wedstrijd tot wedstrijd. Wij spelen nog tegen onder meer Feyenoord, Vitesse en RKC Waalwijk. Daarom spreek ik niet over de andere ploegen, hun uitslagen boeien me niet. Bovenin zijn de onderlinge ver schillen zö klein; het verwach tingspatroon in Kerkrade is daarentegen hoog. Na het gelijke spel tegen Ajax, hoor je 'jammer, hè'. Dat zegt genoeg, terwijl die 1-1 gewoon een goed resultaat betekende. Over enkele weken weten we meer. Maar ik steek niet onder stoelen of banken dat ik hier (Vergoos- sen gaat naar Racing Genk, red.) verschrikkelijk graag afscheid neem met plaatsing voor Euro pees voetbal. Voor ons is het toch al knap dat we bovenin meedraaien. Toen vier belang rijke spelers na afloop van het vorige seizoen de club verlieten, leek het niet realistisch om het eerstvolgende jaar uit te gaan van een plaats bij de bovenste vijf. De vervangers zijn immers allemaal rond de 20 jaar. Jonge spelers tonen nu eenmaal gril ligheid en dat gaat meestal weer samen met wisselvalligheid." „Het is natuurlijk onmogelijk dat Ajax niet bij de eerste vijf komt. Sterker nog, ik denk dat de ploeg nog tweede wordt. Wat Feye noord momenteel overkomt, is niét slechts een 'dip'. Het loopt gewoon niet in De Kuip en dan komt het niet zo makkelijk meer goed. Zeker gezien het voorspel bare voetbal dat Feyenoord op dit moment speelt. Want als de tegenstander zich makkelijk op je spel kan instellen - en dat kan bij Feyenoord - is het nog moeilijker om uit een crisis te komen." „Ik kom meer en meer tot de conclusie dat voetbal een zaak van politiek is. Ik meen dat Jan Wouters vorig seizoen net zo veel punten haalde als Adri- aanse nu. Toch werd hij hele maal afgebrand; Adriaanse niet. Dat blijft ook een kwaliteit van een trainer. Adriaanse is vooral psychologisch heel sterk. Hij kan de buitenwereld laten gelo ven in zijn ideeën. Zegt bijvoor beeld dat het goed is als Ajax bij de eerste vijf eindigt. Mensen gaan daarin mee. Wouters miste dat vorig seizoen." „Ik denk dat Vitesse nog steeds kans maakt op de derde plaats. Iedereen staat zó dicht bij elkaar, dat er nog van alles kan gebeuren. Vitesse, Roda JC, Ajax en - verrassend genoeg zelfs - RKC Waalwijk, maken allemaal nog kans om zich te kwalifice ren voor de voorrondes van de Champions League. Niemand zal alle wedstrijden winnen en onze achterstand op Ajax bedraagt slechts vier punten. De uitgestelde wedstrijd tegen Ajax wordt dus een hele belangrijke. Het wordt niet alleen een leuk duel omdat beide teams altijd aanvallend spelen, maar dit keer is het ook erg spannend, omdat Champions League voetbal op het spel staat. De laatste tijd staat Vitesse er weer. We hebben vrij lang in een 'dip- pie' gezeten en acht wedstrijden achter elkaar niet gewonnen. Maar sinds kort krijgen we nog maar weinig goals tegen en zijn de resultaten flink verbeterd." PROGRAMMA AJAX 27 april NAC (t) 3 mei RKC (u) 13 mei Feyenoord (t) 17 mei* Vitesse (t) 20 mei FC Twente (u) 27 mei AZ (t) PROGRAMMA FEYENOORD 29 april Roda JC (u) 6 mei Fortuna Sittard (t) 13 mei Ajax (u) 20 mei FC Utrecht (t) 27 mei RBC Roosendaal (u) PROGRAMMA RODA JC 29 april Feyenoord (t) •5 mei Vitesse (u) 13 mei FC Utrecht (u) 20 mei NEC (t) 27 mei RKC Waalwijk (u) PROGRAMMA RKC 29 april NEC (u) 3 mei Ajax (t) 12 mei De Graafschap (u) 20 mei FC Groningen (u) 27 mei Roda JC (t) PROGRAMMA VITESSE 28 april De Graafschap (t) 5 mei Roda JC (t) 12 mei SC Heerenveen (u) 17 mei* Ajax (u) 20 mei Fortuna Sittard (t) 27 mei Sparta (u) onder voorbehoud Afgelopen maandag versloeg Ajax 2 het reeds gedegradeerde De Graafschap 2 met 5-0. De doelpunten werden gemaakt door Kwame Quansah (2x)Youssouf Hersi (2x) en John O'Brien. De Amerikaan maakte zijn rentree na maanden blessureleed en speelde de hele wedstrijd. Pius Ikedia viel twintig minuten voor tijd in. Ook de snelle Nigeriaan was lange tijd uit de roulatie.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 3