Districtsnieuws Rood Wir Mini's District Zuid-Oost District België KOM KIJKEN BIJ HET 12e AJAX SUPPORTERS- TOERNOOI Activiteiten kalender KIDSDAG JEUGDDAG B JEUGDDAG ZATERDAG 9 JUNI 2001 ZAALVOETBALTOERNOOI EN DISTRICTSFEEST Olaf DONDERDAG 3 MEI DISTRICT ZUID-WEST ZATERDAG 9 JUNI TE BOXMEER Ik heet Maik van Dijk en kom uit Doesburg. Ik ben al 8 maanden oud. Sinds kort ben ik lid van de Ajax Kids Club, dus een grote Ajax-fan netzoals oom Herman uit Silvolde. Hallo, mijn naam is Manoah. Ik ben één jaar oud en draag hier het Ajax-shirt van mijn neef Robert, cool hè? Ajax Life nummer 16 27 agril 2001 Beste Jongens en Meisjes Op zaterdag 9 juni houdt district Zuid-Oost zijn jaarlijkse jeugddag. Dit jaar heeft deze dag plaats bij Voetbalvereniging 01ympial8 in Boxmeer. Het programma staat nog niet helemaal vast, maar het districtsteam is druk bezig om de Ajax Kids Club-mascotte Lucky Lynx en enkele Ajax-prominenten van de jeugdopleiding naar Box meer te halen om naar jullie verrichtingen te kijken. Er zullen name lijk enkele spellen aanwezig zijn, waar je getest wordt op je behen digheid, snelheid en nog veel meer. Het districtsteam doet er in ieder geval alles aan om er een onverge telijke dag van te maken. Maar: daar hebben wij natuurlijk jullie hulp bij nodig. Dus nodig al je vriendjes en vriendinnetjes uit of kom met je ploeg. Bedenk voor je team een leuke, originele naam, want de groep met de leukste naam wint een mooie prijs. Dus: ben je tussen de zeven en veertien jaar oud en lijkt het je leuk om een supergezellige dag met meer Ajax-fans door te brengen, meld je voor 15 mei aan bij: SVA District Zuid-Oost T.a.v. Lex Döpping Postbus 22944 1100 DK Amsterdam of stuur een e mail naar: districtzuid_oost@hotmail.com Vermeld wel even je naam, adres, telefoonnummer, leeftijd en je lid nummer. De kosten voor deze sportieve dag zijn fl. 2,50 voor leden van de SVA en fl. 5,00 voor niet-leden. Acht supportersverenigingen van verschillende Europese voetbal clubs streden 25 maart om de wisselbeker tijdens het 5e zaalvoet- Roodwitte harten, waar zijn ze gebleven? Zijn ze echt verstopt onder de dikke bruine jassen, de grijze truien of misschien wel onder het strakke pak? Rood witte harten die kloppen in hun harnas, die zich willen bevrijden van het keurslijf, het doorsnee lichaam, de gewone man. Deze harten zijn uniek, de besten in de wereld. Al deze harten kloppen voor hetzelfde, al deze harten pompen rood bloed door kilo meters lange aderen. Het zijn deze harten die keer op keer het hoofd een seintje geven, zij zijn het die het signaal oeh of aah afgeven. Geregisseerd en geregi streerd door de ogen, die geheel subjectief verslag doen, van wat er zich afspeelt op het veld. Het voetbalveld. De ogen, zonder gekleurde lenzen of een clow neske bril, maar toch altijd beschermd door een mysteri euze roodwitte waas. Deze rood witte waas die alles uitlegt in het voordeel van de twijfel, die keer op keer met de geest in conclaaf gaat: „Had het niet? Kon hij niet?" Deze geest, die de waarheid altijd in het voordeel van de eige naar zal laten uitvallen.... zolang de eigenaar maar dat ene unieke roodwitte hart bezit. Het hart kan het niet bevatten, zo lang al pompt hij het bloed door dit roodwitte lichaam, zo lang al klopt het op het ritme van de wedstrijdklok. Elke penalty, elke corner, steeds weer klopte het, altijd is het roodwitte hart aanwezig.Onzichtbaar voor de buitenwereld, niemand die het weet, maar het is er. Onder die dikke bruine jassen, de grijze truien en dat strakke pak. Daar zit het, kloppend wachtend op de volgende ronde van intens pompen, signalen geven en heel af en toe een keer tje overslaan. Het hart, het aller binnenste van het lichaam, dat zo duidelijk roodwit van kleur is, kan maar niet aan het lichaam en de geest overbrengen dat het wil, dat ook aan de buitenzijde van zijn lichaam het roodwit te zien is. Het hart wil het schreeu wen: „Ik ben rood wit", maar het wordt de mond gesnoerd door een dikke laag tot kledingstuk gemaakte stof en hoe jammer voor het hart, er is maar weinig roodwitte stof lijkt het. Het hart gaat gevangen in een doorsnee jas en een doorsnee trui. De emoties van het hart bereiken niet de doelgroep: de elf mannen op het veld. De elf mannen die wel in het roodwit over het veld gaan. Deze mannen zien geen 42.000 roodwitte harten, nee deze mannen zien hier en daar een roodwit hart, het zijn er maar weinig, ze lijken wel verdwaald tussen de grijze en grauwe stof op de tribunes. Het laten zien aan de wereld: „Ik heb een roodwit hart, mijn geest is voor altijd voorzien van een duidelijke roodwitte mening". De kleuren, het rood en wit, onlosmakelijk verbonden met jouw hart en jouw geest. De grijze massa kijkt naar elkaar en wijst al vragend naar zijn of haar buurman: „Wat voor een kleur is jouw hart?". De geest begint zich af te vragen: „Zal ik het doen Zal ik de eerst volgende thuiswedstrijd weer eens wat roodwit gaan dragen? Dat mooie shirt, wit met de rode baan, een roodwit petje een roodwitte sjaal, of ben ik duide lijk, en draag ik het allemaal?". Het roodwitte hart klopt trotser dan ooit tevoren. José Valencia, Walker Fronio en Didi Longuet kijken toe hoe Wamberto wordt ondervraagd door ceremoniemeester Joop Leeuwendaal. Een vrouwelijke supporter danst salsa met de Ecuadoraan José Valencia. baltoernooi voor supporters. De finale ging uiteindelijk tussen Juventus Amuersa Turijn en Ajax Antwerpen. Na een spannende en flitsende wedstrijd versloeg Ajax de Italianen met 3-2. 's Avonds had het 3e districtsfeest plaats met als eregasten vier spe lers van Ajax, Bobby Haarms en Joop Leeuwendaal. Het feest startte met een drankje en een heerlijk buffet. Voor de wedstrijd Andorra - Nederland, die op scherm werd vertoond, stelde Joop Leeuwendaal als volleerd ceremoniemeester de vier Ajax-spelers voor. Het waren Wamberto, Walker Fronio, José Valencia en Didi Longuet. Wamberto was natuurlijk een oude bekende van de Belgen, maar de laatste drie heren spraken minder aan bij het grote publiek. Gelukkig wer den ze uitgebreid ondervraagd door Joop en leerden de aanwezige supporters deze beloften voor de toekomst beter kennen. De avond werd afgesloten met een spetterend optreden van Tina Bride, een jonge Belgische zangeres die in België steeds bekender wordt. Zaterdag 2 juni en zondag 3 juni wordt het Ajax Supporterstoer- nooi al weer voor de 12e keer gehouden. Tientallen suppor- tersploegen zullen het op een sportieve, maar zeer fanatieke manier tegen elkaar opnemen. Alle belangstellenden zijn wel kom op het terrein van Zeebur- gia in Amsterdam-Oost. Het is niet alleen voor de ouderen onder ons een gezellig dagje uit, maar ook voor de jongste toe schouwers worden, net als de vorige keren, diverse leuke acti viteiten gehouden. Cristian Chivu overhandigt zijn bloemen aan een bezoekertje van het districtsfeest dat op 3 april in Bergentheim plaats had. De finalisten van de 9e editie van het Ajax Supporterstoernooi Kijkophttp://ajaxworld. ontheweb.nl voor mooie foto's van Ajacieden, standen en nog veel meer! Te koop gevraagd: het glazen laarsje van Grolsch. D. Donkers, Brikstraat 7 1784 RR Den Helder, telefoon: 0223 - 616050

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 12