O Kort nadat Co Adriaanse Kiran Bechan in Ajax 1 liet debuteren tegen NEC speelde het balvaardige talentin het Zui derpark opnieuw de sterren van de hemel. Deze keer namensAjaxAl, want zo gaat dat wanneerje op zó'n jonge leef tijd goed kunt voetballen. Bechan had een belangrijk aandeel in een riante overwinning op ADO Den Haag. Een actie van hem leverde de op deze pagina gepubliceerde beelden op. In deArenA werdAjax-PSV 0-1, maar van de revanche die de brigade van Danny Blind afgelopen zaterdag op De Toekomst had kunnen behalen kwam het voor lopig even niet. Vanwege een jeugdinterland goochelde de KNVB met het speelprogramma, dat wèl in de Officiële Mededelingen stond vermeld. Op Telstar-Heerenveen na bleek het volledig programma van de Shell-Jeugdcompeti- tie voor A-junioren geschrapt. De sterren van de hemel Postzegels verzamelen Kampioenen Ajax Life nummer 16 27 april 2 Toekomst Een verrassing, dat debuut van Kiran Bechan in Ajax 1? Abso luut niet volgens insiders. Wie zo af en toe zijn neus laat zien op sportpark De Toekomst, weet dat Kiran in de Al op de linker- èn de rechterkant een smaak maker kan zijn. „Daar doen we het dus allemaal voor", zei zijn niet naar FC Twente verkas sende trainer Danny Blind tegen de commentator van Voetbal Totaal. „Daarvoor lei den we nou op." Tegen NEC bleek de 17-jarige Kiran fysiek nog niet sterk genoeg. Een week later speelde hij in het Zuider park weer als vanouds, namens de Al, de sterren van de hemel. Eerst op rechts en later op links was hij tegen ADO Den Haag net zo gretig als voor hij plotseling landelijke bekendheid verkreeg. Hoe lang speelt-ie eigenlijk al bij Ajax? Jeugdsecretaris Hans Bij- vank: „Ik kan me niet heugen dat 'ie voor een andere club heeft gespeeld. Maar we zoeken het op." Bijvank een week later: „Kiran Bechan komt oorspron kelijk van FC Amstelland. Hij was tien jaar toen hij bij Ajax kwam." In deze serie foto's vraagt Kiran Bechan om de bal, gebruikt hij zijn lichaam goed en draait hij weg bij zijn tegen stander. Het kampioenschap van Nederland voor C-junioren bevindt zich nog in de kinder schoenen. Het is pas voor de derde keer dat het plaatsvindt. Ajax werd in deze leef tijdsklasse in 1999 de eerste kampioen van Nederland. In de in Tilburg gespeelde finale versloeg de ploeg ADO Den Haag. Vorig jaar, toen de Shell-Jeugdvoetbaldag in het Olympisch Stadion werd gehouden, was het Sparta dat AZ de hoofdprijs aftrog gelde. Om op zaterdag 9 juni, op de Vijverberg, aan de finale te mogen deelnemen moet Ajax Cl eerst nog twee wedstrijden zien te winnen. Competitieleider Ron Veenendaal: „Wanneer straks de andere vijf nummers 1 bekend zijn, worden de zes kampioenen opgedeeld in twee poules van drie. Er worden dan twee halve compe tities gespeeld. De beide winnaars zijn de uiteindelijke finalisten die zaterdag 9 juni om het landskampioenschap strijden." Kees Zwamborn, hoofd opleidingen van Ajax, feliciteert aanvoerder Michael Timisela met het kampioenschap. Nederland - Zweden voor spelers onder 16 jaar ter voorbe reiding op het EK in Engeland. Sherjill MacDonald speelde aan de Dordtse Krommedijk op positie negen. Even over drijven: voor hij door Eldridge Rojer van Vitesse uit zijn benarde positie werd bevrijd, was hij zegge en schrijven tweeëneenhalve seconde aan de bal. Voor een deel had dat te maken met het feit dat er elders veel meer op fysieke kracht wordt geselecteerd dan in Nederland. In de tweede helft kwam Oranje bijvoorbeeld niet meer in zijn spel. Maar een echte nummer negen is de zeer balvaste Sherjill natuurlijk niet. Bij Ajax B1 siert nummer elf zijn rug en bij Ajax A2 geeft Dirk de Groot hem doorgaans nummer tien: „MacDonald heeft ook al eens nummer vier gehad; hij is een veelzijdige speler in ontwikkeling", zegt de trainer. „Als je 't mij vraagt, wordt het echter een zes. Een diepe spits? Nou, nee dat is hij zeker niet.'" Het werd 1-1 in Dordrecht en Sherjill MacDonald was het middelpunt in het Oranje-feestje. Dankzij zijn assist kon Wesley Sneijder in de eerste helft scoren. Nerveus? „Een bèètje wel", bekende Floor Thoolen vlak voor het begin van Ajax-PSV. Een mens hoort tenslotte niet dagelijks voorzitter Michael van Praag op de loftrompet blazen. Maar Floor had het verdiend. Liefst 249 keer was hij speaker bij Ajax 1Tegen PSVdeed hij het voor de 250ste keer. Daarvoor riep hij het in het Olympisch Stadion ook al om. Als Fred Har- ting niet kon, kondigde Floor daar de juiste namen en de rug nummers van de spelers aan. Een bezige bij, Floor Thoolen? Pupillensecretaris van Ajax, als consul elke zaterdagmorgen voor acht uur de zompige klei in, om de velden van De Toe komst te keuren, ex-scheids- rechter, voormalig grensrechter van de Al, scheidsrechtersbege- leider, verantwoordelijk voor de ballenjongens in de Arena; kan je mond niet verder open? Floor lachend: „Luister. De èèn spaart postzegels. En de ander doet graag iets voor zijn kluppie."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 11