O Dag Doetinchem! Moeders E-tjes of D-tjes Ook piramidale opbouw competities B-junioren Reserveshirts Effies bij Ajax Ajax Life nummer 14 30 maart 2001 Toekomst Maart roert zijn staart, luidt een aloud Hollands gezegde. Nou! Regen, wind, sneeuw, hagel, mist.... En dat alles in één weekend. Denk niet, dat al dat gure gedoe de voetballers thuis hield. Nee, ondanks alles was het in het weekend van 17 en 18 maart op het sportpark De Toekomst een komen en gaan. Een impressie. Het zit er niet in dat Ajax B2 in juni aan de Shell-Jeugdvoetbal- dag meedoet in Doetinchem. Wat dat betreft gooit de BI in de Eerste Divisie A hogere ogen. De veelal uit eerste-jaars-B'tjes samengestelde brigade van trai ner Wilco van Buuren staat in het rechter rijtje van de Eerste Divisie B. Maar één ding kun nen ze Ajax B2 niet meer ontne men, dat is de poets die laatst Feyenoord BI werd geleverd. Met 3-2 werd de koploper teruggestuurd naar Rotjeknor. Wat opvalt bij de B-junioren is dat Vitesse als koploper van de eerste divisie A slechts 6 verlies- punten heeft uit 16 wedstrijden. In de eerste divisie B heeft Feye noord er veel meer: liefst 17 uit 17. Dit beeld is uit Ajax B2 - Feyenoord BI. Het toont het feestje na de eerste Ajax-treffer. Een rubriek 'de moeder van de maand' kent dit blad niet, maar dat kan nog komen. Bij wijze van ode of hommage aan al die ouders die op zaterdag de verlokking van het warme bed weerstaan en eruit komen om hammetjes te smeren! Week in, week uit zijn ze bereid zoonlief bij de club af te leveren en beseffen gelijktijdig dat ze dit allemaal voor geen goud hadden willen missen. Monique is de moeder van Angenito die bij Ajax E2 op nummer drie speelt. In de rust van de wedstrijd tegen Neerlandia/SLTO D5 prijst ze de eerste helft aan als een schitterende pot. Ange nito speelde bij Amstelland voor hij twee jaar geleden via de Open Dag bij Ajax kwam. Moeders slaat geen wedstrijd van hem over, maar is niet zo bijgelovig dat ze veronderstelt dat het elftal van Angenito verliest als zij een keertje verhin derd zou zijn! Net als Wim Jansen is Johan Cruijff er altijd een groot voor stander van geweest talentvolle voetballers tegen oudere tegen standers te laten spelen. Voor aanstaande clubs deden dat al of gingen hiertoe over nadat de oud-internationals hun zegje gedaan hadden. In de ogen van de leek kan dit beleid in die zin tot onduidelijkheid leiden dat een in Officiële Mededelingen van de KNVB als Ajax D3 opge voerd team bijvoorbeeld in de weekbrief van Ajax zelf Ajax E2 wordt genoemd. Dat moet dan maar. Floor Thoolen: „Ooit vaardigde de KNVB een wetje uit waarin zoiets werd gesteld als: 'gij zult met uw E-pupillen zeven tegen zeven spelen'. Daarmee waren de geleerden bij Ajax het niet eens en zij niet alleen. Dankzij het toenmalig bestuurslid Harry Hessels van de afdeling Amsterdam heeft een aantal clubs destijds een regeling kunnen treffen die het mogelijk maakte dat E'tjes net als D-pupillen op een heel veld elf tegen elf kunnen spelen. Clubs die er ook zo over dachten waren OSV, Volendam, Zeebur- gia, Abcoude, AFC, AS'80, DCG en Fortius, om er eens paar te noemen." Op deze zaterdag wint Ajax D3 of Ajax E2 (doorha len wat niet wordt verlangd) afgetekend van Neerlandia/ SLTO. Met uitzondering van de F- pupillen Hilal Benmoussa en Joeri de Kamps bestaat het team uit tweede jaars E-tjes. Het spitsje dat zich hier een weg langs één verdediger baant, is Jeffrey Dekker. eerste en tweede divisies. Je vraagt me waarom het allemaal niet vlugger kan? Nou, omdat volgend seizoen eerst de vor ming ervan - dus een promo tie/degradatie-regeling - dient plaats te vinden. "Hoe zit dat met de C-junioren? Vorig week- ende won Ajax Cl met 12-0 van Purmersteijn, dat kan toch niet de bedoeling zijn? Evers: „Dit seizoen heeft het proces plaats dat ertoe leidt dat we volgend seizoen eenzelfde situatie zul len kennen als momenteel bij de B-junioren." Dank u wel meneer Evers. Hij: „Het genoe gen was geheel aan mijn kant." Linkspoot McDonald is langs de rechtsback van De Graafschap (foto), ofwel Ajax BI versus De Graafschap BI. 'Weet jij?' - vraagt iemand - 'of de opbouw van de competitie bij de B-juni- oren ooit nog eens zo zal zijn als bij de A'tjes?' Cor Evers gebeld, beleidsmedewerker van de KNVB. Hoe zit dat precies meneer? „U vraagt wij draaien", lacht de aangesprokene spon taan. „Er wordt momenteel druk aan gewerkt. Het is - zeg maar - een onderdeel van het Masterplan. Als alles naar wens verloopt en de voorjaarsverga deringen het voorstel straks aannemen, krijgen we in het seizoen 2002 - 2003 dezelfde piramidale opbouw als nu al het geval is bij de A-junioren. Dus een eredivisie met daaronder Doelpunten? Als rijpe appels vallen ze uit de boom. Hennie de Regt had het als trainer van Ajax Cl slechter kunnen tref fen. Wekelijks schoppen zijn spelers ze er uit alle standen in, het lijken de lotto-balletjes op tv wel. Voor de wedstrijd tegen Purmersteijn was het doelsaldo al opgelopen tot honderd voor en zestien tegen. Ben je wakker? Die van Pur mersteijn op de vroege zondagmorgen van Ajax' honderdeneer ste verjaardag zeker nog niet. Het wordt 12-0 voor Ajax en of de Amsterdamse nummer zestien, Miles Tjon, er hier zojuist 9-0 van heeft gemaakt of 10-0, dat is iets dat niemand met enige zeker heid kan zeggen. Omstanders, onderwie John van 't Schip heb ben te doen met de keeper van Purmersteijn. 'En dit is nog niet ee;vs het §tprtste.qlftjtl van.Ajax', zegt met.qen n;eevyarig.gezichf In competitieverband kent Ajax geen F-pupillen, maar daarin komt verandering. „Talentvolle voetbal lertjes kunnen in principe niet jong genoeg over schrijving naar Ajax aanvragen", zei laatst Cas Harms. Kees Zwamborn nu: „Het is de bedoeling dat Ajax met ingang van volgend seizoen met F-pupillen aan de KNVB-cotnpetitie deelneemt. Je moet op deze leeftijd niet denken aan elf tegen elf. Weliswaar staan we in principe als Ajax voetbal voor op hele in plaats van op halve velden, maar waar het F-pupillen betreft moet je zo reëel zijn te erkennen dat je er niet aan ontkomt ze wedstrijden van zeven tegen zeven te laten spelen." Hans Bijvank, jeugd- secretaris: „Ajax heeft nu al enkele F-pupillen. Maar die komen niet uit in officiële wedstrijden. Ze doen hooguit aan het eind van het seizoen mee aan vriendschappelijke toernooien. Maar nu wordt het dus anders!" iemand van Purmersteijn. 'Weet je: dit zijn nog maar de reser ves! In het Ajax-blaadje staan tussen haakjes de letters res en wat zou dat anders kunnen betekenen dan dat het om een reserve team gaat?' Bij het horen hiervan schiet Hoor Thoolen in een lach, 'Nee joh', zegt de pupillen-secretaris van Ajax. 'Op die manier wordt in onze weekbrief aangegeven dat het desbe treffende elftal in tpjservq-^titfts speelt.'

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 11