Oudste inwoner is Ajax-fan Oranje onder 18 World of Ajax'-clinics M/ JU Ajacied Ole Tobiasen heeft een cheque van 10.000 gul den overhandigd aan Frank Ettema (midden) van het Revalidatie Centrum Amsterdam. De donatie kwam tot stand nadat de commerciële afdeling van Ajax een reclamebord veilde en de opbrengst beschik baar stelde voor een goed doel. Daily Sports (rechts) bracht het hoogste bod uit en het reclamebord was tij dens de jubileum wedstrijd tegen Panathiiuiikos, vlak voor de jaarwisseling, te zien. Nadat de cheque aan Frank Ettema was overhan digd, deed Ole mee met een partijtje rolstoelbasketbal tussen de revaliderende patiënten. Ajax is al enige jaren betrokken bij de afde ling Sport en Bewegen van het Revalidatie Centrum Amsterdam. ROOSENDAAL - Youssouf Hersi heeft woensdag 7 maart twee maal gescoord voor Oranje onder 18. Het jeugdige Oranje versloeg de leeftijdgenoten van Italië met 3-0 in een vriendschappelijk duel. De ploeg van bondscoach Mark Wotte bereidde zich in Brabant voor op de tweekamp met Denemarken, die beslissend is voor deelname aan de EK-eindronde, komende zomer in Finland. AMSTERDAM - Ajax en zijn sponsors hebben een gemeenschappelijk streven, name lijk de absolute top. Om die te bereiken heb je visie, durf én talent nodig. Daarom organiseren hoofdsponsor ABN AMRO en kledingsponsor Adidas de World of Ajax'- clinics. bliceerd. MarkWotte had liefst vijf Ajacie- den opgeroepen voor het duel met de voor het EK reeds uitge schakelde Italianen. Van dit kwintet lieten Youssouf Hersi en Ajax Al-doelman Maarten Ste kelenburg de beste indruk ach ter. Stekelenburg, die debu teerde in Oranje onder 18, speelde een foutloze wedstrijd en stelde nadrukkelijk zijn kan didatuur voor een basisplaats. Wotte: „Maarten heeft foutloos gekeept en mij met een groot probleem opgezadeld. Cor Var- kevisser van Feyenoord, oor spronkelijk eerste keeper van dit team, is binnenkort hersteld van een enkelblessure, terwijl PSV-doelman Gino Coutinho eveneens in goede doen is. Maar zoals Maarten tegen Italië gespeeld heeft, is hij een serieuze gegadigde voor de plek onder de lat." Zelf was Stekelenburg ook bijzonder tevreden over zijn debuut: „Het ging lekker ja, het is wachten op de volgende oproep." De talentvolle doel man kwam onlangs een tweeja rig contract met Ajax overeen, met daarin een optie voor nog twee seizoenen. Youssouf Hersi bleek in het duel met de fanatieke Italianen over de sleutel tot het succes te beschikken. Na een moeizaam eerste kwartier, waarin hij f* foto: Hans Willink Doelman Maarten Stekelenburg, die net bij Ajax een tweejarig contract tekende, viel tegen Italië op door zijn formidabele uittrappen. loli': Hans Willink Amsterdam - Mevrouw Hennie van Andel-Schipper, met haar 110 jaar Neerlands oudste inwoonster, is al meer dan tachtig jaar fan van Ajax. „Tachtig jaar geleden ging ik voor het eerst naar een wedstrijd van Ajax." De toen dertigjarige heeft een wedstrijd gezien in het houten stadion, op een steenworp afstand van waar in 1934 De Meer werd geopend. Jan de Natris, Wim Guppfert en de gebroeders Pel ser waren de bepalende spelers in het Ajax van tussen de twee wereldoorlogen. Tot op de dag van vandaag volgt de krasse supporter haar rood-witte helden op de voet: „Het is jammer dat ze het op dit moment niet zo goed doen, maar ze komen wel terug", vertelt ze. „Het ging slechter toen die twee vertrokken, Frank en Ronald de Boer. Nu gaat alles om geld." De ogen van Andel-Schipper zijn niet goed genoeg meer om wedstrijden op televisie te volgen, maar ze is fan van het radioprogramma Langs de Lijn, „vooral wanneer Ajax speelt", zegt ze. De inwoonster van Hoogeveen werd geboren op 29 juni 1890. Ze werd Nederlands oudste inwoonster toen een paar weken geleden de 113-jarige Cat- harina van Dam-Groeneveld overleed. „Wat er ook gebeurt, ik blijf altijd Ajax-fan." Bron: www.ajax-usa.com Ajax Life nummer 13 16 maart 2001 Hersi trefzeker menige schop te verwerken kreeg, herstelde hij zich goed en met twee doelpunten rekende hij hoogstpersoonlijk af met zijn plaaggeesten: „Een heerlijk gevoel, eindelijk weer eens sco ren voor Oranje. Dat was lang geleden", aldus de opgeluchte Ajacied. Hersi maakte zijn goals in de tweede helft en werd door Mark Wotte, samen met de afwezige Rafael van der Vaart en Spartaan Mendes da Silva, Youssouf Hersi, twee goals tegen Italië. genoemd als belangrijkste spe ler van het team. John Heitinga maakte de negen tig minuten vol en speelde, cen traal achterin, een goede wed strijd. Dat kon niet gezegd wor den van Meivin Fleur, die als linksback een kans van de bondscoach kreeg. Wotte: „Mei vin speelde minder goed dan in de onlangs in Engeland gespeelde oefenwedstrijd. Bovendien moest hij in de rust met een enkelblessure in de kleedkamer achterblijven." De vijfde Ajacied in de selectie, V.l.n.r.Stekelenburg, de aan staande Ajacied Kras (nu nog Volendam), Hersi, bondscoach Wotte, Heitinga, Bechan en Fleur. Kiran Bechan, kwam niet in actie. Oranje onder 18 speelt op 5 april in Tilburg de eerste play off wedstrijd tegen Denemar ken. Op 1 mei staat de return op het programma. Youssouf Hersi en Rafael van der Vaart zullen zich na deze barrage bij Oranje onder 19 voegen, dat komende zomer het jeugd-WK in Argenti nië afwerkt. Op woensdag 4 april heeft de eerste regiofinale van de World of Ajax'-clinics plaats bij AFC in Amsterdam. Onder toeziend oog van bekende spelers uit Ajax 1 krijgen jon geren tot en met dertien jaar de mogelijkheid hun voetbal kunsten te demonstreren. De deelnemers doorlopen ver schillende balvaardigheids- testen waarvoor punten te verdienen zijn. Ajax-keeper Fred Grim verwoordt de doel stelling van de World of 'Ajax'- clinics goed als hij zegt: „Het is prachtig om kinderen zelf tot de ontdekking te laten komen dat bepaalde voetbaltrucjes ook in hun bereik liggen." Per regio gaan de zes spelers met de meeste punten door naar de grote, landelijke finale. Die vindt plaats op zaterdag 2 juni in het Olympisch Stadion. Er zijn zes regiofinales gepland, waardoor uiteindelijk 36 spelers tijdens deze feestelijke finaledag zullen strijden om de nationale eer. Voor alle kinderen die wel eens onder het toeziend oog van een beroemde Ajacied willen voet ballen, is dit de unieke mogelijk heid om die droom uit te laten komen. En, wie weet, misschien levert de World of Ajax'-clinics Ajax wel een paar fantastische talenten op. World of Ajax'-clinics Woensdag 4 april AFC, Amsterdam Zaterdag 28 april Uden Zaterdag 5 mei Didam Woensdag 9 mei Berkum Zodra de data van de twee resterende regiofinales bekend zijn, worden in Ajax Life gepu-

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 11