T O Zaterdag 17 februari was Ajax Life de gehele dag present op Ajax'jeugdcomplex De Toekomst. Door het oog van de fotocamera werden opvallende, leuke en vermeldingswaardige voorvallen geregistreerd, die op deze pagina terug zijn te vinden. Kortom: een dag op De Toekomst. Liefhebbers Die grote mondjes Beweeglijke spits Ook toevallig! Is 25 jaar echt een lange tijd? Hans Bijvank haalt zijn schouders op - 'de tijd is om gevlogen', geeft hij beschei den als antwoord. Vorige maand zette Ajax Bijvank in het zonnetje nadat hij 25 jaar als jeugdsecretaris voor de club werkzaam is, In het pro grammablad van Nederland- Turklje haalde de jubilaris zich het moment voor de geest dat hij op Voorland de 7-jarige pupil Patrick Klui ven Inschreef als lid van Ajax. Hij herinnerde zich ook nog de momenten dat Seedorf, de De Boertjes en Dennis Bergkamp hun inschrijffor mulier bij hem kwamen brengen. Ach, hij schreef zovéél jonge talenten in als lid van Ajax, Voor meer over de huldiging van Hans Bij vank, zie pagina 5. Ajax D2 - Ajax El stand op het programma en dat was echt de moeite waard, Voetballen als de beste konden ze zonder uitzon dering, daarover hoefde geen enkele twijfel te bestaan. De prachtige prikkel bestond eruit dat de In leeftijd jóngere jongens erop waren gebrand te laten zien dat ze minstens net zo goed waren, De vaders en moeders van de Iets oudere jongens had den het vuurtje bovendien dagenlang opgestookt door te roepen dat het minstens 12-0 zou worden. Mooi niet dus. Tien minuten voor tijd stond het pas 2-0 voor de D'tjes. Then de E'tjes er een niet meer voor mogelijk gehouden eindsprint uitpersten, stond het op de valreep nog 2-2 ook, Doorgingen ze, evenals hun ouders, helemaal van uit hun dak! Zoals de vader van Genera. Schaterend riep vader Kenneth Zeefuik: 'Die grote mondjes'. Van plezier begon hij te dansen, Al Ajax dat je ziet Nando Ajax Life nummer 12 i maart 2001 Toekomst Stond daar niet Ruud Gullit acher het doel? Het leek er wel op! TV-beelden van Voetbal Totaal gaven een dag later bevestigend antwoord, hij was het: RG in hoogst eigen persoon. Gullit was niet de enige bekende Neder lander die de A-junioren-versie van Ajax - FC Utrecht aangreep om zich te amuseren. Tot de echte liefhebbers, die verder kijken dan alleen het eerste elftal, behoorden die dag ook Co Adriaanse, Bobby Haarms - natuurlijk - en onder een ber kenboom op een dijkje, zodat hij af en toe ook een glimp kon opvangen van de op veld 3 tegen DGC zwoegende Ajax- veteranen, algemeen directeur Arie van Eijden. Het is al weer even geleden dat Dick de Groot bij Ajax in de schijnwerpers stond. Dat er werd teruggekeken naar het moment dat, 25 jaar geleden, de aankomende pupilletjes van Ajax voor het eerst de fijne kneepjes van hem en Bobby Haarms kregen bijgebracht. Hij is thans trainer van Ajax A2, een in de opleidingspiramide van Ajax erg belangrijk elftal. Al dan niet met stemverheffing laat hij zich deze zaterdag horen op veld 2. 'Van voren schérp blij ven', horen ze hem roepen. Dat is nodig ook. Want er blijven in de modder nogal wat kansjes liggen. Het houdt het duel met Heracles spannend. Daarna brandt de hoofdstedelijke schutterij los en wordt het tot tevredenheid van de trainer 6-1 „Ons veldspel was ook in de eerste helft al beter", analyseert hij. „Wij domineerden, maar verzuimden voldoende afstand te nemen. In de rust hebben we gezegd dat er meer agressie moest komen. Een ander ver schil was dat de spits, die de tweede helft bij ons meedeed, erg beweeglijk was. Die sleurde en draafde en liep zoveel dat ook anderen er beter door gin gen voetballen." De Groot bedoelt Foday Abbass Sillah, die in de tweede helft twee keer scoorde. Iemand anders die er twee maakte was Sherjill McDonald, een nog iets te zelfzuchtige maar uiterst bal vaste 'nummer 10'. Een Num mer 10? „Het zou best weieens zo kunnen zijn dat-ie van die positie af moet en dat-ie meer naar achteren gaat spelen", is De Groot al bezig met de toe komst. „In dit elftal is vooral in de eerste helft van de competi tie veel tijd en moeite geïnves teerd. Het zijn allemaal eerste- jaars-A'tjes hè. Maar het groeit met de week. Emmen was al 5-2 en nu Heracles 6-1. Het begint zich terug te betalen." lijft een vak. Als Ajax Al een kwart van de ad benut, was FC Utrecht binnen het half- tgegner-af geweest. Vooral Stefano Seedorf et mee wat dat betreft. Gezegd moet wel dat ht in Michel Vorm een wereldkeeper had. an zó'n niveau, dat je ook als leek kon zien n van de grote keepers van de toekomst zal t minuten voor tijd moest echter ook hij joven. Eindelijk had Nando Rafaël het dat hij eerder niet had. Het enige doelpunt van de wedstrijd leverde een tafereel op van triomf en ingehouden jp vreugde tegelijk. Ajax E2 - Volendam D7: ze waren bij Volendam echter de shirt jes vergeten! Maar geen nood; shirtjes zat op De Toekomst. Zo draafde die zaterdag het andere oranje in de eerste helft op, met het reservetenue van Ajax aan. Het was al Ajax dat je zag! Een vader sprak bij de aftrap: 'Wat de uitslag vandaag ook mag zijn, Ajax wint altijd'. Hij hoefde niet bang te zijn. Onder de bezielende leiding van aanvoerder Tim Receveur (rechts op de foto) slokten de in leeftijd jongere Ajaciedjes de drie punten met 5-2 op. Jammer dat het door Gerrie Mühren getrainde Ajax C2 pas een dag later op De Toekomst tegen Zandvoort Cl moest voetballen. Anders had een telefoontje naar Volendam kunnen volstaan en had hij de oranjeshirts kunnen meene men. Afgelopen dinsdag had Mühren hele andere dingen aan zijn hoofd. Hij voerde samen met zijn broer Arnold de regie van een wedstrijd, waarvan de baten ten goede komen aan de slachtoffers van de ramp in Volendam. Veel coryfeeën van toen verleenden belangeloos hun medewerking. Ze lieten nog weer eens zien hoe solidair de voetbalwereld kan zijn. i Nundo Ita/ucl juich/ HU dat hij de wimiciule treffer tryen I Utrecht heeft yemunkl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 11