o f Ajax Life nummer io 25 januari 2001 support. door het dolle heen. Het werd ook 2-0; ik wist gewoon dat het zou gebeuren. Mijn liefde voor Ajax is ook een eerbetoon aan mijn vader." Trots toont Leo een tatoeage op zijn schouder. Het Ajax-logo, met in de rand de datum waarop zijn vader zijn laatste adem uitblies: 6-3-1996. Ook bij de middagtraining is Leo aanwezig. Zijn rood-witte hart, gekleurd door de genen van zijn vader, zorgt dat hij geen minuut wil missen van zijn favorieten. Maandag 15 januari - Ajax traint vandaag maar één keer. In het Khalifa-stadion ziet Leo dat Bogdan Lobont nog steeds apart traint met Leo van Veen. Een schouderblessure speelt de Roemeen parten. Fred Grim wordt - samen met Joe Didulica - van dichtbij onder vuur genomen door Wil Coort, de keepers trainer. Net als Lobont doet ook Cedric van der Gun niet mee met de groep. Hij heeft last van een knieblessure. Assistent-trainer Peter Boeve ontbreekt eveneens. Hij heeft nog steeds last van een verve lende griep. Tijdens de grote trainingspartij onder leiding van Co Adriaanse praat Leo met Richard Wilhelm, verantwoordelijk voor de mate rialen waarmee getraind wordt. Werken bij Ajax lijkt Leo wel wat. „Het is de enige baan waarvoor ik mijn werk bij de gemeente en de brandweer zou opgeven, mocht ik de kans krijgen. Wie weet, schrijf ik binnenkort wel een brief." Na de scherpe en afmattende partij zijn de Ajacie- den uitgeteld. In het hotel gaan ze straks taartjes eten, Tomas Galasek trakteert. De net 28- jarige Tsjech heeft een aparte verjaardag: samen met de rest van de selectie vertrekt hij naar de woestijn om een rit door het gele zand te maken. Leo gaat die middag op zoek naar een shirt van het nationale team van Qatar. „Voor mijn museumpje." Leo is een ver woed verzamelaar van allerlei voetbal-memorabilia. „Het mooiste shirt dat ik heb is dat van Jari Litmanen. Hij droeg het tegen Panathinaikos, de laatste thuiswedstrijd van Ajax in het Olympisch Stadion." Dat Ajax het duel verloor, is niet van belang. Het gaat om een uniek shirt, gedragen door Leo's Finse voetbalheld. „Maar het mooiste vind ik de twee keepers-hand schoenen die ik van Fred heb gekregen", glundert de man uit Etten-Leur. "Leo, bedankt voor jou support" staat er op geschreven. Morgen staan er weer twee trainingen op het programma. Ik wil vragen of ik dan met Fred Grim op de foto mag. Kan ik die prent mooi inlijsten." Dinsdag 16 januari- Het is van daag al de vierde dag dat Leo Ajax ziet trainen in het stadion dat de familienaam van de emir van Qatar draagt: Khalifa. Het is al een beetje routine: kijken hoe de spelers worden afgemat door de conditietrainer en daarna het volgen van de training onder lei ding van Co Adriaanse. Wim Suurbier, oud-Ajacied en tegen woordig actief als assistent-trai ner bij Al Sadd in Qatar, zorgt - samen met z'n zoontje - voor wat afwisseling. Leo trapt op de sintelbaan een balletje met de kleine Suurbier. „Met Wim heb ik even een praatje gemaakt", vertelt Leo. „Hij vond het een wereld van verschil, de training van zijn eigen club en die van Ajax." Leo bezocht eerder die week ook een training van Al Sadd: „Dat is toch wel heel wat anders hoor!" 's Middags is supporter De Hoon, gekleed in een keepers shirt van Grim en een sportieve korte broek, zichtbaar nerveu zer. Vandaag gaat DÉ foto gemaakt worden. Hij, samen met Fred Grim, onder de lat. Het klopt toch dat Co daar toestem ming voor heeft gegeven? Ajax- fotograaf Van de Vuurst knikt bemoedigend. De middag was trouwens al lek ker voor Leo begonnen, want terwijl de andere keepers en spelers zich zwaar inspannen tijdens een felle partij op een gebeurt het. Fred staat al klaar, de fotograaf komt de goede kant op. „Allemaal bij elkaar voor de groepsfoto! Cedric, jij ook, Klaas Nuninga, ook jij hoort erbij!" klinkt de stem van Co Adri aanse. Leo staat even perplex. Niet alleen Fred, ALLE Ajacie- alle oefeningen ook zelf uit voert. Hij verbaast zich er over dat Jambor 'fluitend' mee kan doen met voetballers die meestal meer dan twintig jaar jonger zijn. Tijdens een soort tikkertje ziet hij dat Youssouf Hersi als een klein speelveld, krijgt hij de kans een paar woorden te wisselen met de geblesseerde goalie Lobont. „Is het echt waar? Betaal jij de reis naar Qatar hele maal zelf? Dan ben je een échte supporter", zegt Bogdan in z'n beste Engels. Leo is in de wolken met het compliment. Eindelijk is de training klaar en Leo wacht bescheiden achter de reclameborden, inwendig trap pelend van ongeduld. Dan den op één foto. SAMEN MET HEM! Hij huppelt, nee, zweeft naar de groep Ajacieden. Co zet hem precies in het midden. Leo- nardus Franciscus Adrianus Cornelis Maria Petrus de Hoon, vereeuwigd tussen wel 25 Aja cieden. In Qatar. Woensdag 17 januari - Tijdens de warming up van de Ajacie den, op een iets frissere ochtend dan de eerste dagen, ziet Leo dat conditietrainer Laszlo Jambor Aladin uit de wonderlamp alle Ajacieden te snel af is. Hij moet lachen om Shota. „De volgende drie jongens in het midden moeten slim zijn!" zegt Co Adri aanse tegen de groep. Arveladze meldt zich direct: „De laatste woorden verstond ik: "slim zijn"!" Tijdens de grote partij ziet Leo dat Bogdan Lobont zich erg afzijdig houdt. De Roemeen doet geen echt keeperswerk. Hoe zou het met zijn blessure zijn? Misschien toch vanmiddag

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 9