Qatar Meeste talenten zitten bij Ajax Australiër North Nikos waant zich in Griekenland op proef Het leed dat blessure heet O COMPETITIE: XBk VITESSE 1990/1991 4-0 3-0 4-0 3-1 5-0 5-0 3-1 f VANAF 0-2 0-1 mm Ajax Life Doha - Op de laatste dag van het trainingskamp in Qatar speelde Ajax een testivedstrijd tegen de nationale ploeg van het sjeikdom. Het resultaat was een moeizaam gelijk spel: 0-0. Zie voor een uit gebreide reportage de pagina's 8,9 en 11. Liefst vier spelers van Ajax zijn deze maand door het gereno- meerde blad World Soccer opgenomen in een top honderd van meest talentvolle jonge spelers. Daarmee is Ajax, volgens het Engelse voetbalmaandblad, de club die het grootste aantal veelbe lovende talenten in huis heeft. De op alfabetische volgorde geba seerde lijst wordt aangevoerd door AbubakariYakubu. De Ghanees wordt een toekomst toegedicht in de voetsporen van Finidi George en Nwankwo Kanu. Cristian Chivu neemt ook een plaats in op de lijst. De Roemeense verdediger wordt door het blad wel verweten nog te impulsief te zijn. Hij moet gedisciplineerder gaan voetbal- Amsterdam - Vitesse won van de afgelopen tien edities in Amsterdam slechts tivee duels. In de andere acht confrontaties trok Ajax aan het langste eind. De laat ste keer dat Vitesse als winnaar van het Amsterdamse veld stapte, was in het seizoen 1998/1999. Nikos Mach - las velde indertijd zijn huidige werkgever door het enige doelpunt van de wedstrijd te maken. l6/06/l991 Bergkamp, eigen doelpunt, Kreek 08/12/1991 Laamers, Loeffen 27/OI/1993 Bergkamp 2, Davids 2 30/01/1994 - v Litmanen 2, Pettersson Loeffen II/09/1994 F. de Boer. Kluivert. Finidi. Rijkaard. Van Vossen 04/10/1995 Kluivert, Davids, R. de Boer 01/06/1997 Dani 2, Overmars, Reuser 19/08/1997 Rudy Babangida. Oliseh. Arveladze, eigen doelpunt 21/03/1999^, Machlas 24/09/1999, Laudrup 2, Arveladze VanHooijdonk len. Pius Ikedia - de laatste in een lange rij Nigeriaanse talenten - en Aaron Mokoena - de jongste speler die uitkwam voor het natio nale team van Zuid-Afrika - komen eveneens voor in de top hon derd. En dan te bedenken dat Youssouf Hersi en Rafael van der Vaart niet eens genoemd worden! Andere in Nederland actieve spelers op de lijst zijn Matthew Amoah van Ajax' komende bekertegenstander Vitesse, PSV-ers Wilfred Bouma en Mateja Kezman en Jan Vennegoor of Hesselink van FC Twente. World Soccer voorspelt de spelers op deze lijst - die geen van allen ouder dan 22 jaar zijn - een mooie toekomst. Amsterdam - Jesper Gronkjcer, Dani en Brian Laudrup namen tijdens de erewedstrijd Ajax-Panathinaikos afscheid van het Ajax-publiek. Gronkjcer debuteerde inmiddels voor Chelsea, terwijl Dani via Benfica bijAtletico Madrid terecht is gekomen. Brian Laudrup keerde terug naar Denemarken om op lager niveau te gaan voetballen. Amsterdam - Nikos Machlas praat bij met zijn landge noten, voorafgaande de wedstrijd tegen Panathinai- kos. Ajax won het duel ter ere van het honderdjarig bestaan met 2-0. Na afloop werden de feestelijkheden omtrent het jubileum met een fraaie lasershow beëindigd. Amsterdam - Jade North, een 18-jarige middenvelder uit Australië, loopt stage bij Ajax. North speelt bij Brisbane Strikers. In Amsterdam ontmoet hij landgenoot Joe Didulica (23). Didulica is Ajax' derde doelman. Een andere Australiër, Jason Culina (20), werd verhuurd aan Germinal Beerschot Antiverpen. De middenvelder blijft tot het einde van het seizoen in België. Amsterdam - Richard Knopper komt dit seizoen hoogstwaar schijnlijk niet meer in actie in de hoofdmacht van Ajax. Hij startte dit seizoen voortvarend, maar al op 22 september moest de middenvelder afhaken van wege een enkelblessure. In het ziekenhuis heeft de chi rurg een fragment van een enkel vastgezet en diverse frag menten verwijderd. Knopper had al langer last van het gewricht. De middenvelder kwam na Ajax-RBC, op 22 sep tember, niet meer in het veld. Hij maakte in de openingswed strijd tegen Fortuna Sittard (5- 0) het tweede doelpunt, schoot tegen Groningen en AZ één keer raak en maakte er tegen AA Gent zelfs twee. Het herstel vergt vier maanden, gerekend vanaf de operatie die op 3 janu ari plaatshad. Bogdan Lobont, Ajax' reserve doelman, kampt met een schouderblessure. Tijdens het trainingskamp van Ajax in Qatar nam Co Adriaanse uit voorzorg derde keeper Joe Didulica mee. Serge van den Ban is verhuurd aan HFC Haar lem en zolang Lobont gebles seerd is, wordt de Australiër Didulica de reservekeeper ach ter Fred Grim. In Qatar, waar Ajax vorige week overwinterde en zich voorbe reidde op de tweede competi tiehelft, zijn Rafael van der Vaart (enkel) en André Bergdolmo (hamstring) licht geblesseerd geraakt. Nog tij dens die trainingsweek konden beide spelers zich weer bij de groep voegen. De eerste wed strijdminuten maakten de middenvelder en de verdediger in het vriendschappelijke duel tussen de nationale selectie van Qatar en Ajax (0-0). Cedric van der Gun heeft niet kunnen meetrainen in Qatar. De middenvelder is op dit moment weer nagenoeg hersteld van een knieblessure, maar heeft nog trainingsachterstand in vergelij king met de rest van de selectie. Het is nog de vraag of hij bij de thuiswedstrijd tegen Vitesse (achtste finale Amstel Cup) op de bank zit. Ole Tobiasen heeft vorige week maandag individueel de trai ning met de bal hervat. Het is zijn eerste training met de bal sinds hij in mei 2000 werd geopereerd aan zijn linkerknie. Al meer dan drie jaar kampt de Deense international met pro blemen aan zijn linkerknie. Tobiasen werd drie keer aan het gewricht geopereerd, twee maal aan zijn kruisband en een keer aan zijn meniscus. In november 1999 ontving hij de Bobby Haarms Award, een 'prijs' die wordt toegekend aan de grootste pechvogel uit de selectie. Het is niet dui delijk wanneer de verdediger weer helemaal wedstrijd- fit is. Middenvelder John O'Brien (achilles peesblessure) en ver dediger Ferdi Vierklau (lies en buik) zijn niet meegeweest naar Qatar om individu eel een herstel programma af te werken. Het is nog niet bekend wanneer zij zich bij de selectie kunnen voegen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 3