Tenerife - Ajax Dl werkte in de laatste dagen van 2000 een internatio naal toernooi af op Tenerife. Secretaris Jong Junioren Floris Thoolen maakte deel uit van de begeleidingsstaf en hield speciaal voor Ajax Life een dagboek bij. DEPORTIVO LA CORUNA HALVE FINALE SUNDAY OLISEH Ajax Life nummer 10 25 januari 2001 Ajax Pi op avontuur in Spanje CAMPEONATOINTER- NACIONAL DE FUTBOL We schrijven 26 december 2000. Het is tien uur in de ochtend wanneer twaalf spelers en vier begeleiders van Ajax Dl zich op Schiphol verzamelen voor hun reis naar Spanje. Het inchecken verloopt voorspoedig en ruim voor het tijdstip van vertrek nemen we voor een paar dagen afscheid van ouders, vrienden en familie. Eenmaal door de douane is er voor de spelers tijd om te winkelen, terwijl de bege leiding de bar van een cafeteria opzoekt voor een warme espresso. Keurig op het afgesproken tijd- heeft. Het diner laten we voor wat het is. De spelers zijn doodop van de lange reisdag. Bovendien staan ons morgen drie zware wedstrijden te wachten. Een goede nachtrust is derhalve geen overbodige luxe. Woensdag 27 december starten we met een wedstrijd tegen Deportivo La Coruna. Het veld verkeert tot onze vreugde in goede conditie. De wedstrijd van tweemaal twaalf minuten eindigt in een 3-1 overwinning dankzij doelpunten van Rawley In het natuurpark van Tenerife kwamen de D-spelers een voormalige Ajacied tegen. Staand (vl.n.r.): Rawley Rozendaal, Jeffrey Sarpong, Christian Supusepa, Sunday Oliseh, Dioritio Liesdek, Mitchel Donald, Yassine Benmoussa, John Goossens en Furdjel Nar- singh. Zittend (v.l.n.r.): Kevin Rijnvis, Gregory van de Wiel, Frans Sabajo en Joshiui John. stip melden de spelers zich en gezamenlijk lopen we naar de gate. De vlucht duurt ruim twee uur en kort na half drie landen we op de luchthaven van Madrid. Ik zoek direct telefo nisch contact met de organisa tor die ons achter de douane opwacht. Even later wijst hij ons de weg naar de incheckbalie voor de chartervlucht, die aan het begin van de avond naar Tenerife vertrekt. We moeten dus nog een paar uur zien door te brengen op de luchthaven en zijn in afwachting van de bin nenkomst van de overige bui tenlandse ploegen en de Spaanse deelnemers. Tegen zes uur in de avond zijn alle elftallen en overige officials gearriveerd en maken we ons op voor de vlucht naar het Canari- sche eiland. Rond kwart over negen (plaatselijke tijd) landen we op het vliegveld. Hier staat voor iedere ploeg een eigen bus gereed die de groepen in iets minder dan een uur naar de hoofdstad Santa Cruz de Tene rife brengt. Uiteindelijk arrive ren we moe maar voldaan in ons viersterrenhotel, gelegen tegen over het stadion van CD Tene rife waar het toernooi plaats- Rozendaal, Dionitio Liesdek en Jeffrey Sarpong. De eerste pun ten zijn binnen! 's Middags wacht Internazio- nale uit Milaan, een gereno- meerde tegenstander. Trainer Robin Pronk weet zijn mannen op de juiste wijze te motiveren, met een klinkende 4-1 overwin ning als resultaat. Dankzij het typische Ajax-spelletje worden de Italianen de oren gewassen. Rawley Rozendaal, Jeffrey Sarp ong, Furdjel Narsingh en Dioni tio Liesdek voeren de score op tot 4-0, voordat Inter de eer redt. Jn het Santiago Bernabeu- stadion van Real Madrid op de foto met de spe lers van de toer- nooiwinnaar, die later ook in dit stadion hopen te spelen. 's Avonds volgt de derde poule wedstrijd, tegen Athletic de Bilbao. Dankzij opnieuw goed voetbal, waardoor Jeffrey Sarpong en Furdjel Narsingh scoren, nemen we een 2-0 voorsprong. Athletic de Bilbao scoort eenmaal tegen. Daar blijft het bij. De eerste dag is succesvol verlo pen, want we zijn geplaatst voor de halve finale. De laatste poule wedstrijd tegen Paris Saint Germain, morgen, zal uitwijzen wie poule winnaar wordt. De volgende dag spelen wij tegen Paris SG onze minste partij van het toernooi. Jeffrey Sarp ong zet ons nog wel 'op een 1-0 voorsprong, maar de Fransen maken via een strafschop gelijk. Echt veel kansen krijgen we niet meer en het eerste gelijkspel is een feit. Niettemin zijn we door dit resultaat eerste in onze poule. Met als gevolg dat Real Madrid, de nummer twee van de andere poule, onze tegen stander in de halve finale wordt. In de andere halve finale spelen Barcelona en Paris Saint-Ger- main. Voor de wedstrijd tegen Real Madrid zijn de smoeltjes van onze spelers enigszins gespan nen. 'De Koninklijke' lijkt te In de kleedkamer na de laatste poule-wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. kloppen, maar je weet het nooit met die Madrilenen. „Zij zullen vrij stug verdedigen en via een counter trachten te scoren", luidt de inschatting van trainer Robin Pronk en leider Frits Andriese. Vol goede moed beginnen we aan de wedstrijd en zoals gebruikelijk in dit toer nooi is het weer Ajax dat de eer ste goal maakt. Furdjel Narsingh scoort. Daarna krijgen we nog een aantal goede kansen om 2-0 of 3-0 te maken, maar helaas gaat de bal er niet in. In de tweede helft komt Real Madrid door een fout in de verdediging op 1-1. Hoewel we nog aanzet ten voor een slotoffensief, komt er in die stand geen ver andering meer. Penalty's moeten de beslissing brengen. Zowel Ajax als Real Madrid benut ieder de eerste en tweede straf schop. Furdjel Narsingh, tot dan toe trefzeker in het toernooi, ziet zijn inzet via de binnenkant van de paal uit het doel verdwijnen. Omdat de derde strafschop van Real Madrid wel wordt benut, spat onze finale- droom in duizend stuk ken uiteen! Binnen een paar uur moet de teleurstelling worden weggespoeld, want in de wedstrijd om de derde en vierde plaats wacht opnieuw Paris Saint-Germain. De Fransen hebben het niet gered tegen Barce lona. Robin Pronk hoeft onze jongens weinig te vertellen, iedereen is erop gebrand om de matige wedstrijd van vanochtend tegen het zelfde PSG recht te zet ten. Het duel geeft een overtuigend Ajax te zien dat de Franse tegenstan der met soms hoog staand voetbal en fraaie combinaties zo ongeveer van de mat speelt. Dank zij Furdjel Narsingh, Jos hua John, Rawley Rozen daal en John Goossens wordt het een klinkende 4-0 overwinning. Keeper Kevin Rijnvis glimt van oor tot oor want hij heeft de nul gehouden. Een staande ovatie van de onge veer 6.000 toeschouwers is ons deel. Ajax heeft ook hier, ver weg van huis, zijn visitekaartje afge geven. Tijdens de prijsuitreiking gaat de prijs voor de beste cen trumverdediger naar Christian Supusepa en die van de beste middenvelder naar Furdjel Nar singh. Als we de balans van het toer nooi opmaken, zijn we tevre den. Zes wedstrijden gespeeld, waarvan vier gewonnen en tweemaal gelijk. Ook het doel- dags ex-Ajacied Sunday Oliseh tegen het lijf, die met vrouw en kind op Tenerife vakantie viert. Het is een hartelijk weerzien en natuurlijk willen de jongens graag met Sunday op de foto. De terugreis voert ons allereerst weer naar Madrid. De stop bedraagt nu ruim vijf uur, geluk kig heeft de organisatie een uit stapje naar het stadion van Real Madrid geregeld. Het D-team van Real Madrid, dat uiteinde lijk de finale na strafschoppen van Barcelona heeft gewonnen, ontmoeten we even later in het stadion. Gezamenlijk nuttigen we een drankje en krijgen een rondleiding door de kleedkamer De bespreking van trainer Robin Pronk tijdens de rust van de halve finalewed strijd tegen Real Madrid. Jxider Frits Andriese noteert de gegevens. Op de achter grond fysiotherapeut Dagmar Koster. saldo is positief met vijftien doelpunten voor en slechts vijf treffers tegen. Fysio Dagmar Koster hoefde nauwelijks in actie te komen omdat er geen ernstige blessures waren. Op vrijdag brengen we een uitge breid bezoek aan een natuurpark waar we onder meer een dolfij nen- en een zeeleeuwenshow zien. Er is een groot aantal prach tige papegaaien en een aantal reusachtige apen, waarvan er twee volgens onze spelers veel' weghebben van twee van onze begeleiders. Bij het bezoek aan het aquarium lopen we 's mid- van 'De Koninklijke' met als hoogtepunt een fotosessie op het veld. Voor velen gaat een jongensdroom in vervulling! Als laatste bezoeken we de rijk- gevulde prijzenkamer en gaan de jongens met een aantal fraaie bekers op de foto. Voordat we terugrijden naar het vliegveld, nuttigen we nog snel een 'gezonde' sportmaaltijd bij de plaatselijke Burger King. Na een voorspoedige terugvlucht lan den we keurig op tijd om 22.35 uur op Schiphol, waar de ouders ons opwachten met een roos voor iedere speler en hun bege leiding. Een mooie trip ligt ach ter ons.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 13