Adidas ontwerpt volgend thuistenue Ajax zonder drie strepen Hersi scoort voor Oranje Lobont niet tevreden CHIVU contract COMPETITIE: 1990/1991 O-5 2-4 wil nieuw 0-4 0-3 Amsterdam - Zondag gaat Ajax op bezoek bij Feye- noord. De Rotterdammers wonnen in de afgelo pen tien edities slechts twee maal in De Kuip van Ajax. In vijf edities van 'De Klassieker' ging de zege naar Ajax. De grootste overwinning dateert van 18 mei 1995, toen Ajax een eclatante 0-5 zege boekte. Door treffers van Kanu 2x, Overmars, Davids en de tegenwoordig voor Feyenoord uit komende Peter van Vossen. VANAF m 2-0 2-2 2-1 2-2 0-I 1-1 1-1 mm Ajax-life nummer 8*7 decembeT 2000 foto: Louis van 1 Damaschin, Taument Davids, Petterson, Overmars Van Wonderen McCarthy seizoen ontiver- Amsterdam - De mouwen en de broek van het thuistenue van Ajax zijn volgend sei wit. In overleg met de club heeft kledingsponsor Adidas besloten een tenue te ont pen zonder de drie strepen. Ook de kousen, die nu voorzien zijn van drie liggende stre pen, worden met één rode band weer herkenbaar. Na de presentatie van Adidas als nieuwe kledingsponsor, op 5 juli 2000, was er veel kritiek op het ontwerp van het thuistenue. Niet de kwaliteit van de kleding stond ter discussie, maar de drie stre pen op de mouwen en de broek van het traditioneel wit met rode tenue waren voor velen een doorn in het oog. Voor suppor ters was het aanleiding fel tegen de drie strepen te protesteren. Op verschillende fan-sites werd zelfs opgeroepen het merk té boycotten. Binnen de club was ook niet iedereen enthousiast over de strepen van het gere nommeerde merk. Daaruit blijkt dat, meer dan in eerste instantie door Adidas werd verwacht, er intern bij Ajax waarde wordt gehecht aan historie. Onderdeel daarvan is het klassieke witte shirt met de rode baan, zonder al te veel onnodige toevoegingen, juist deze clubtraditie was voor Adidas reden dit initiatief te nemen. Nico van Offeren, Mana ging Director van Adidas Bene lux, bevestigt dit: „Als wereld marktleider in voetbal weet Adi das als geen ander wat historie voor een club betekent. Voor het seizoen 2000-2001 hebben we een outfit ontworpen dat volle dig aansluit bij de clubtraditie van Ajax. Eerlijk gezegd hebben we de bijkomende emotie onderschat. Ik ben zelf al 32 jaar supporter en in mijn omgeving hoorde ik dat het huidige tenue niet als een Ajax-shirt wordt gezien. Daar hebben we nu reke ning mee gehouden." Ook de algemeen directeur van Ajax, Arie van Eijden, is blij met deze aanpassing: „We zijn verheugd dat Adidas deze keer onze tradi tie als uitgangspunt heeft geno men. Ze hebben rekening gehouden met de voor ons waar devolle clubhistorie. Het is jaren zo geweest dat kledingleveran- ciers van Ajax de essentiële vor men van het thuistenue in tact hebben gelaten. Het ontwerp van het uittenue was altijd vrij in te vullen, met de toevoeging dat Ajax altijd eerst goedkeuring gaf voor het design." Het uittenue is dit seizoen met een middenbaan ontworpen. Dat zal ook in 2001-2002 het geval zijn, wederom met de drie strepen. Als Ajax volgend seizoen in de Champions League uit komt, wordt door Adidas een apart thuisshirt gemaakt waar wel de drie strepen op de mou wen staan. Op het internatio nale podium wil de kleding sponsor alle clubs met het inmiddels overbekende beeld merk laten voetballen. Adidas benadrukt dat het initia tief niet is genomen door de weerzin van de supporters tegen de strepen. Het nieuws kwam naar buiten op een moment dat er weinig kritiek meer te horen was op het tenue van Ajax en de grootste storm was geluwd. De sponsor meldt tevens dat ieder jaar het tenue opnieuw wordt ontworpen, waardoor de kans aanwezig is dat de strepen op de lange termijn terugkeren. Desondanks is het huidige ini tiatief prijzenswaardig. Het getuigt van gevoel voor traditie en historisch besef. Van Offeren: „Ajax en Adidas zijn twee oer- merken in het voetbal. Het is voor beide essentieel, herken bare elementen uit onze historie te verwerken in de kleding. Afhankelijk van de komende reacties zullen we volgend jaar rond dezelfde tijd weer evalu eren. Daarbij is het belangrijk wat Ajax én wat Adidas beide willen." Helaas is het nieuwe ontwerp nog niet zichtbaar te maken voor het grote publiek. De nieuwe kledinglijn wordt ont huld op de eerste trainingsdag van Ajax, in juli 2001. 09/12/1990^, Eigen doelpunt, Bergkamp2 (I pen), Wouters 17/11/1991 15/11/1992 24/10/1993 Scholten, Esajas hitmanen 2 1 pen) m 27/03/1994, De Wolf, Heus (pen) Kanu 18/05/1995 )vermars, Kanu 2(1 pen), Davids, Van Vossen 22/10/1995 Zwijnenberg, Larsson Bogarde, Litmanen, Overmars 2 24/11/1996 Koeman (pen), Schuiteman R. de Boer (pen). Kluiven 05/04/1998^, R. de Boer 20/12/1998 e Koning Amsterdam - Voor Youssouf Hersi zijn het momenteel drukke tijden. De aanval lende middenvelder van Ajax 2 maakte tegen FC Utrecht zijn debuut in de hoofdmacht van Ajax. Hij verving na de rust routinier Aron Winter. Tevens werd Hersi, samen met de Ajacieden Rafael van der Vaart en lohnny Hei- tinga, opgeroepen voor Oranje onder 18 jaar. Het cruciale duel met Duitsland werd met 4-2 gewonnen en de achttienjarige Hersi speelde met twee treffers een sleutelrol. Hersi: „Ik maakte de eerste twee doelpunten en dat was wel lekker. In de vorige wedstrijd tegen Duitsland, op 6 novem ber in Venlo, speelde ik niet zo aanvallend. Ik moest bij bal verlies op '6' spelen en naar het middenveld terugzak ken. We verloren toen met 1 -0. Ik heb daar met Mark Wotte over gepraat en ik kon deze wedstrijd puur op '10' spelen." Een verrassende 'raadsman' voor de goalgetter Hersi, voorafgaand aan het duel in het stadion van Rot-Weiss Essen, was René Eijkelkamp. De voormalige spits van ondermeer FC Groningen en KV Mechelen traint niet alleen de aanvallers van FC Twente, ook bij Jong Oranje werkt hij aan het scorend vermogen van de ploeg. „Eijkel kamp weet precies wat van spit sen wordt verwacht," aldus Hersi. „Ook voor mij is het han dig met hem te overleggen. Zo leer ik van iedereen nuttige din gen." Ook Rafael van der Vaart legde een prima partij op de 23/04/2000 Van Wonderen Laudrup Amsterdam - Bogdan Lobont uitte onlangs zijn onvrede over zijn reserverol als doelman bij het eerste van Ajax. De Roem eense international voelt door het weinige serieuze keepers werk het vertrouwen in eigen kunnen langzaam minder wor den. Hij maakte kenbaar het liefst verhuurd te worden. Voor trainer/coach Co Adriaanse is dat geen optie: „Toen Bogdan Lobont in maart een contract kreeg, wist hij dat hij de con currentiestrijd aan moest gaan met Fred Grim. Vooralsnog is dat in het voordeel van Fred uitgevallen, kijk maar hoe die de laatste tijd presteert. Toch wil ik een heel goede vervanger op de bank hebben. Bij de uit wedstrijd tegen FC Utrecht bleek hoe belangrijk dat is." Verhuur aan HFC Haarlem of een andere club is daardoor uitgesloten, aldus Adriaanse: „Bogdan Lobont vervult binnen de groep een belangrijke rol. Als je ziet hoe hij op de bank mee leeft tijdens wedstrijden; dat is geweldig. Ook bin nen de groep levert hij een heel positieve bijdrage. Op trainingen vind ik het nodig met twee volwaar dige keepers partijen te kunnen spelen. Het niveau gaat daardoor omhoog. Daar heeft Bog dan misschien op dit moment weinig aan, maar ik heb hem gewoon hard nodig." De druk om aan spelen toe te komen, komt vooral van de Roemeense bondscoach. Adriaanse: „Het is logisch dat Bogdan graag wil keepen, helemaal als dat een criterium is voor selectie voor het nationale elftal. Maar hij moet proberen geduld op te brengen. Op de lange termijn heeft hij veel perspectief bij Ajax." In een gesprek met Bog dan Lobont heeft Co Adri aanse duidelijk gemaakt wat zijn bedoelingen zijn met het Roemeense talent. mat. Hij hoorde bij de uitblin kers, hoewel hij al na tien minu ten een blessure aan de rechter voet opliep. Verdediger Johnny Heitinga, normaal gesproken spelend in de Al van Ajax, kwam na rust in het veld voor de aan de lies geblesseerd geraakte Volen- dammer Ruud Kras. Op 6 december speelde Jong Oranje tegen Frankrijk. Bij het ter perse gaan van de krant was de uitslag nog niet bekend. Zelfs na een klein verlies (1-0) plaatst de ploeg zich voor twee beslissings wedstrijden tegen Denemarken. Einddoel is het EK 2001 in Fin land. Amsterdam - De zaakwaarne mer van Cristian Chivu, loan Becali, heeft bij de clublei ding van Ajax aangedrongen op contractbesprekingen. Naar aanleiding van de goede prestaties van de Roemeense verdediger hebben verschil lende clubs zich bij Becali gemeld. Voor technisch directeur Leo Beenhakker heeft de situatie rond Chivu de aandacht, maar voor gesprekken is het nog te vroeg. Beenhakker: „Wij wil len de contracten van de ver schillende spelers in de win terstop in alle rust bekijken." Chivu heeft momenteel een contract tot juli 2005. De revelatie van vorig seizoen herstelt momenteel van een verrekte band in zijn linker knie. Hij liep deze blessure op in het thuisduel met RKC.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 3