Districtsnieuws Post Ajax: Geachte... Mini's Kaartverkoop O IBBBBBMBBBBBEBIBIBMHHB District Zuid Oost District West District Oost District Groot Amsterdam Mededeling E TWAALFlDlE! |M|A|N| DEI TWAALFDE MIAN D E T W A A|L FiDjE IM A N DISTRICTSFEEST AJAX INFO/DISCUSSIE AVOND SINTERKLAASMIDDAG 2000 Melk. De Witte Motor. National Fungames 2000 ACTIVITEITENKALENDER SVA Ajax-life nummer 8 7 december 2000 De Twaa fde Man Ie hebt al eerder kunnen lezen dat we binnenkort een fantastisch Ajax-feest organiseren. Dit feest vindt plaats op 13 december in De Dorsvlegel te Vinkei en begint om 18.00 uur. De avond zal om 22.00 uur worden afgesloten, waardoor ook de jongste Ajax-fans onder ons het feest van het begin tot het einde kunnen meemaken. De avond is volledig gevuld met optredens, quizzen en een loterij. In deze loterij maak je kans op prachtige prijzen, waaronder kaartjes voor de wedstrijd Ajax-Panathinai- kos en diverse collectors items. Natuurlijk komen er ook dit jaar weer Ajax-spelers en een mystery guest. Wie deze mysterieuze gast is en welke Ajacieden naar Vinkei komen, houden we natuurlijk geheim... Vanzelfsprekend is ABN Amro aanwezig met een stand. Als je hier een spaarrekening opent, maak je kans op fan tastische prijzen, waaronder een VIP-arrangement voor een wedstrijd van Ajax. Bovendien kun je mooie posters en andere Ajax-artikelen krijgen. In de districtsstand krijg je informatie over de activiteiten die dit seizoen worden georganiseerd. Ook kunnen we je informeren over de Ajax Kids Club. De presentatie van de avond is in handen van stadion speaker Floor Thoolen. Het belooft weer een grandioos feest te worden, mis het dus niet! De toegang voor leden is gratis. Niet leden betalen slechts fl 5. Meld je nu nog aan op het volgende adres: lack van Hal Elisabethstraat 4 5282 XE Boxtel Tel.nr. 06-29283399 Of mail naar: district_zuidoost@hotmail.com Het is ook mogelijk kaarten aan de kassa van De Dors vlegel te kopen. Deze zijn fl 5 voor leden en niet-leden. Maar wees er snel bij, want: VOL VOL. We zien je graag op 13 december! Vrijdag 17 november jl. organiseerde regio West een bowlingwedstrijd, waarbij de winnaars en de runners- up zich konden plaatsen voor de landelijke finale. Maar er werd niet alleen gestreden op de bowlingbaan, er was ook veel muziek, karaoke en gezelligheid. Al met al was de avond zeer geslaagd! De winnaars van de avond: v.l.n.r. Dorien Lassooy, Caro line van Staaveren, Peter Nederlof en Peter Witkop. Op donderdag 11 januari 2001 organiseert District Oost een Ajax info/discussie-avond. Gasten op deze avond zijn in ieder geval Michael van Praag en Arie van Eijden. Op dit moment wordt er nog gezocht naar een derde gast uit de Ajax-gelederen. De avond vindt plaats in het theater Bommersheuf te Zevenaar. De organisatie is druk doende ook de documentaire Ajax, daar hoorden zij engelen zingen' naar Zevenaar te halen, doch een definitief antwoord hierop kon niet voor de deadline van deze krant gegeven worden. Het theater is toegankelijk voor zowel leden van de SVA als niet-leden, waarbij leden voorrang krijgen bij de kaartverkoop. Toegangskaarten zijn alleen via de voor verkoop verkrijgbaar, er is geen kassaverkoop. De entreeprijs (incl. één gratis consumptie) bedraagt fl. 3,50 voor leden en fl. 7,50 voor niet-leden. Indien de organisatie er in slaagt om toch de Ajax-documentaire binnen te halen, bedraagt de toegangsprijs fl. 10,- voor leden en fl. 15,- voor niet-leden. Door de onzekerheid over de film hanteren we bij de aanvraag het tarief van fl. 3,50 en fl. 7,50. Kaarten zijn aan te vragen door het totaalbedrag over te maken naar ABN Amro Didam, rekeningnummer 44.14.43.109 o.v.v. Ajax Forum, uw lid nummer en het aantal kaarten. In verband met de drukte bij zowel bank als PTT Post dient de betaling uiterlijk 22 december op bovengenoemde rekening te zijn bijgeschreven. Kaarten worden na ontvangst van betaling per post toegezonden. Van 25 december tot en met 9 januari is er voorverkoop aan de kassa van theater Bommersheuf. Voor meer informatie kunt u terecht bij: Supportersvereniging Ajax District Oost Postbus 69 6900 AB Zevenaar Tel. 06 - 50557932 of 06 - 50545073 E-mail: districtoost@hotmail.com Zwarte Piet, Sinterklaas en Magere Klaas bezochten de jonge Ajax-supporters. De Sinterklaasmiddag van district Groot Amsterdam was ook dit jaar weer een groot succes. Na het bowlen en het bord patat met kroket of frikandel werden de kinderen verrast door een bezoek van een ver familielid van Sin terklaas: Magere Klaas. Samen met de Ajax-spelers Vier- klau, O'Brien en Knopper hield hij de kleine Ajax-sup- porters bezig totdat de goede Sint arriveerde. Met toeter geblaas, vlaggetjes en gezang werden Sinterklaas en zijn Pieten verwelkomd. Zelfs Danny Blind had tijd vrijge maakt om de Sint (en de kinderen) te begroeten. Alle Ajaciedjes gingen na afloop met een volle maag, een presentje van Sinterklaas en de handtekeningen van de Ajax-spelers zeer tevreden naar huis. Op 23 december vliegt het dak van de Amsterdamse RAI er weer af, want dan vinden voor de vijfde keer de Melk. De Witte Motor. National Fungames plaats. Voor alle jongeren tussen de 12 en 22 jaar die sportfreak zijn of gewoon op zoek zijn naar sensatie, is dit dé kans. Er zijn 6 te gekke funsporten te beoefenen: inline hockey, dance contest, streetparcours (skating), streetsoccer, citybasketball en beachvolleybal. Een fun-experience die je nooit meer vergeet! Het programma ziet er als volgt uit: 10.00 uur: deuren open 10.30 uur: mega aerobic/streetdance workout (Guinness Book of Records recordpoging) Vanaf 11.30 uur: start funsportwedstrijden waarbij te gekke prijzen te winnen zijn, die worden uitgedeeld door diverse bekende Nederlanders. Naast de sporten zijn er natuurlijk nog veel meer leuke dingen te doen. Met de Powerskip kunnen de hoogste en gekste sprongen worden gemaakt, skate-fanaten kunnen ongelimiteerd free skaten op het streetparcours en mensen zonder hoogtevrees kunnen de klimmuur bestijgen. Ook kun je meedoen aan de Nederlandse Kam pioenschappen Mario Tennis van Nintendo. Tijdens de Fungames treden er verschillende bekende acts op, met als afsluiter lody Bernal! Wil jij met een vriend of vriendin deze fun-experience meemaken? Stuur dan een kaartje met je naam en adres naar: Redactie Ajax Life, Borchlandweg 16-18, 1099 CT Amsterdam. De eerste vijf inzendingen ontvangen twee gratis kaarten. Voor meer info of als je mee wilt doen aan één van de funsporten, surf dan naar www.national-fun-games.com of bel 0900-8991118 (44 cpm). De kinderen hadden het uitstekend naar hun zin. Woensdag 13 december 2000: Districtsfeest District Zuid Oost te Vinkei Donderdag 11 januari 2001: Ajax info/discussie avond te Zevenaar Zondag 11 maart 2001: Jeugdzaalvoetbaltoernooi te Zutphen (nadere informatie volgt...) I collect football tickets from many European clubs and Ajax as well. I'm looking for tickets from the matches Ajax - Lausanne Sports and Ajax - KAA Gent. Can anyone help me? Best sporting wishes. Pascal Ghis- lain, Rue longue, 77c B-7504 Froidmont, Belgium. Ik zoek een pen- of mailvriend tussen de 10 en 12 jaar. Mijn naam is Wim Luten. Ik ben zelf 11 jaar en keeper bij Asonia in Andijk. Wil je met mij schrijven of mailen, stuur dan een e-mail naar: luten@einstein.nl s Wie kan mij helpen aan een videoband van de wed strijd Real Madrid - Ajax van 22 november 1995? Ik ben bereid er voor te betalen. Bij voorbaat dank, P. v.d. Schot, pvdschot@alIshare.nl -V Ik ben verzamelaar van entreekaarten van Ajax-wed- strijden, zoals dagciubkaarten en seizoenkaarten, ook van andere clubs. Bovendien verzamel ik verlopen fan- clubkaarten en ArenA consumptiekaarten. Wie kan mij daarbij helpen? Co Kroon, Tureluurweg 57 Diemen. Tel/fax. 020 - 6997755. Graag ongefrankeerd toesturen, want ik betaal de portokosten. Heb jij, als supporter van Ajax, een tekening, een liedje, een gedicht of wil je gewoon iets kwijt aan het bestuur of je favoriete Ajacied, positiefof negatief? Schrijf, mail of fax dan naar de redactie. Reacties op een geplaatste brief zijn ook welkom. GEACHTE AJAX, Al 19 jaar heb ik een seizoenkaart en nog nooit heb ik mijn club in een kwaad daglicht gesteld of schade berokkend. En nu moet ik om een uitkaart te verkrijgen, een regle ment ondertekenen waardoor ik min of meer toegeef dat ik een cri mineel ben. Waarom moet ik me aan zogenaamde strenge maatre gelen houden, terwijl ik nog nooit wat misdaan heb? Ik moet reizen volgens jullie regels, in het stadion plaatsnemen volgens jullie regels en prijzen betalen volgens jullie regels. Ik moet zeggen, dat ik nog steeds uitwedstrijden bezoek zon der uitkaart. Ik weiger toch echt om met de supporteronvriendelijke bussen (de zogenaamde combi's) te reizen. Ooit wel eens in zo'n bus plaatsgenomen? Ik ga liever met eigen vrienden met de auto. Dan zitten we niet opgescheept met de zogenaamde echte Ajacieden die zich de F-side noemen en worden we tenminste als mensen behan deld. Waarom moet ik gestraft wor den voor daden van anderen? Ik wil gewoon naar het voetbal kunnen gaan met mijn vrienden, of dit nu uit of thuis is. En dan willen wij graag als normale mensen behan deld worden. Pas als ik mij mis draag, hebben jullie het recht mij als een crimineel te behandelen. C. Molenaar, Amsterdam. BESTE AJAX, Zondag de 26e november naar de premiere geweest van 'Ajax, daar hoorden zij engelen zingen'. Ik was voorbereid, maar het werd pijnlij ker dan ik had gedacht. Hier wer den wij met de neus op de feiten gedrukt: wij zijn geen club meer, Vanaf 1 januari 2002 verdwijnt de gulden. Voor de Supporters vereniging Ajax betekent dit dat reeds bij aanvang van het nieuwe seizoen de administra tie overgaat op de Euro. De volgende contributiebedragen zullen per mei 2001 gelden: wij zijn'een NV'. De voor Ajacieden pijnlijk confron terende documentaire sterkte het gevoel dat ik al langer had; namelijk dat met de verhuizing naar De Arena het clubgevoel in De Meer is achter gebleven. In dit ramp-jubileumjaar komen de onpersoonlijke en koude karaktertrekken van Ajax bijzonder sterk naar voren; de hardheid van de jeugdopleiding, de hardheid in de kleedkamer, de hardheid van sup porters en de belachelijke instelling van onze scouts in den vreemde. De scouting van Afrikaanse voetbal lertjes is namelijk niet van deze tijd en voert ons terug in het verleden. Er moeten natuurlijk grenzen gesteld worden, maar de manier waarop deze heren met mensen omgaan getuigt niet van enig intellect. Je kunt zeggen dat het dapper is van Ajax zo'n film te laten maken, het is in ieder geval eerlijk tegenover zich zelf. Het bestuur moet natuurlijk weten hoe de eigen organisatie in elkaar zit en dat de documentaire de nogal onsmakelijke ingewanden van de club zou blootleggen. Dat ze dan toch toestemming gaven voor deze film die nogal wat supporters tegen de borst kan stuiten, verdient hulde. Ik vind wel dat je het als echte sup porter een beetje genuanceerd moet proberen te bekijken. Het is duidelijk dat er een dramati sche verhaallijn werd gezocht door de regisseur, maar deze documen taire is natuurlijk koren op de molen van de critici. De supporters die zich toch al steeds meer vervreemd voe len van de club worden in deze film nogmaals met de neus op de feiten gedrukt waardoor zij nog dieper in de neerwaartse spiraal verstrikt raken. Het is gewoon makkelijk om, na het zien van de documentaire, verder te gaan in het doemdenken, het is de bevestiging van de gevoe lens die bij supporters al aanwezig zijn sinds de verhuizing naar de Arena. Wat mij persoonlijk nog het meest tegen de borst stuit is niet zo zeer de hardheid van de opleiding die jochies en hun ouders kiezen daar zelf voor), of de hardheid van het voetbal op zich, maar meer het gebrek aan plezier in het spelletje. Dat gebrek aan plezier werkt vol gens mij door tot in het eerste elftal. Er is in de documentaire niemand getoond die wel plezier had in het voetbal. Tot en met het eerste elftal aan toe is het duidelijk dat iedereen bang is voor de trainer, bang is uit de pas te lopen en bang is voor de gevolgen van zijn acties, ledereen loopt mee in het Ajax-systeem. Aan individuele ontwikkeling wordt niet gedaan. Ruimte voor de speler om zijn eigen voetbaltalent te ont wikkelen lijkt er niet te zijn. Ik vrees ook dat deze film Ajax nog meer de naam geeft onpersoonlijk, koud en hard te zijn. Volgens mij is dat namelijk de reden waarom Ajax vaker dan anderen achter het net vist op de transfermarkt. Denk maar aan jonge talenten die dan toch eerder voor de kakkerlakken uit Jeweetwel of voor die boeren uit Eindhoven kiezen. (Ramzi, Brug- gink, Jochemsen, Van Nistelrooij.) Ik weet natuurlijk dat er talloze mensen rondlopen die al hun ziel en zaligheid in de club steken, ik mis alleen de Ajacieden waarmee de supporters zich kunnen identifi ceren, Johan Cruijff, Marco van Basten, Ruud Krol, Frank Rijkaard. Sjaak Wolfs. Het clubgevoel van Bobby Haarms! Laat nieuwe aan winsten via hem kennismaken met het instituut dat Ajax heet! Leer ze de geschiedenis van onze club. In slechte tijden is het natuurlijk heel makkelijk om met de wolven in het bos mee te huilen. Ook in slechte tijden is het nodig dat je achter je club staat. Er zijn er bij die direct om de kop van de trainer beginnen te roepen, spelers uitflui ten, witte zakdoekjes wuiven als het niet lekker loopt. Laat maar zitten, ik hoor en zie ze ook op de tribune en het zijn allemaal boeren. Die hebben volgend jaar geen seizoen kaart meer, prima, lekker wegwe zen. Ook in slechte tijden blijven we zin gen en klappen. Ajax-RKC, slecht spelen, 3-0 winnen. Toen ongeveer de helft van de andere vakken in de 70e minuut lekker naar Big Brot her ging kijken bleven wij tot het eind. En zo staan wij achter de club: tot het eind! Paul, Vak 127 Hoofdlid Gezinslid 25 euro 17,50 euro AJAX-FC TWENTE Zondag 17 december2000, aanvang 17.15 uur Tegen de 'Tukkers', met Ajax-huurling Mitchell Piqué in de gelederen, speelt Ajax zijn laatste officiële wedstrijd voor de winterstop. Club- cardhouders kunnen één kaartje per persoon kopen. Leden van de Supportersvereniging Ajax zijn vanaf 25 november aan de.beurt. Prij zen liggen tussen f 15 (kinderkaartje) en f77. Voor verdere informatie over kaartverkoop: NOS teletekst pagina 660 en www.ajax.nl Kaarten voor wedstrijden van Ajax worden verkocht bij de Ticketbox- verkooppunten.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 12