Districtsnieuws Mini's Post Ajax: Geachte.., Bestuur SVA FC Haarlem C ZU '"JU District Oost District Groot Amsterdam G-side Districtsfeest ZORG DATJE ER SNEL BIJ BENT, WANT VOL VOL! Sinterklaasmiddag Heb jij, als supporter van Ajax, een tekening, een liedje, een gedicht of wil je gewoon iets kwijt aan het bestuur of je favoriete Aja cied, positief of negatief? Schrijf, mail of fax dan naar de redactie. DE AJAX-MARS Cobus Dejte j euaclfedadi <L iK'ben Rtijir vaeib9lu* en w;i 3°*j ee" Ajax-life nummer 6 9 november 2000 Inside In de vorige twee edities van Ajax Life heb je kunnen lezen dat wij op 13 december een fantastisch Ajax-feest gaan organiseren. Dit feest vindt plaats in De Dorsvlegel te Vinkei en begint om 18.00 uur. Tot 22.00 uur kun je van optredens genieten, kun je prijzen winnen en natuurlijk met de spelers op de foto. Heb je jezelf nog niet aangemeld? Dat kan door een briefje te sturen naar: Jack van Hal o.v.v. Districtsfeest Elisabethstraat 4 5282 XE Boxtel Tel. 06 - 29283399 Of mail naar: District_zuidoost@hotmail.com Vergeet niet je naam, adres, telefoonnummer, lidnummer en het aantal deelnemende personen te vermelden. De toegang is gratis van leden voor de SVA op vertoon van de sup- portersclubcard. Niet-leden betalen slechts 5 gulden aan de kassa. Het is ook mogelijk om vooraf kaarten te kopen bij De Dorsvlegel. Deze kaarten kosten 5 gulden voor leden en niet-leden. Het is weer zover, ook dit jaar hebben wij Sinterklaas kunnen over halen om op woensdag 29 november bij ons langs te komen. Van 14.00 tot 17.00 uur zal de goede Sint samen met een aantal Ajax-spe- lers aanwezig zijn en kan er worden gebowld en gegeten. De kosten voor deze gezellige middag zullen fl. 7,50 bedragen voor leden van de SVA en fl. 10,00 voor niet-leden. De lokatie is Bowling centrum Borchland aan de Borchlandweg in Amsterdam. Aanmeldingen kun je sturen naar: Supportersvereniging Ajax t.a.v. Groot Amsterdam Borchlandweg 16 -18 1099 CTAmsterdam Vermeld daarbij welje imam, adres, leeftijd en lidnummer van de SVA Enige tijd geleden werd er door een aantal Ajax-supporters gecon stateerd, dat er weinig faciliteiten voor gehandicapte supporters in de Arena aanwezig waren. In samenwerking met Ajax, de Suppor tersvereniging Ajax en de Arena is de G-side opgericht. Wat is nu de G-side? G-side is kort voor Gehandicapten-side en omvat een eigen tribune in het stadion, waar de gehandicapte Ajax-supporters de wedstrijden beter en op een veiliger manier kunnen volgen. Tijdens het Amsterdam Tournament is geëxperimenteerd met een opstel ling van de tribune in de gracht op de noordkant. Naar aanleiding van de reacties op deze opstelling is gekozen voor een aangepaste versie op de noordkant van de Arena. De tribune zal hoogst waar schijnlijk aan het einde van dit seizoen in gebruik worden genomen door de meest behoeftige gehandicapte supporters. Gerard van der Hoogte, één van de initiatiefnemers van de G-side, is zeer tevreden met de G-side tribune in de Arena, maar als het aan hem ligt komen er ook voorzieningen voor uitwedstrijden. Boven dien wil hij in de toekomst meer met de G-side doen, bijvoorbeeld het organiseren van voetbaltoernooien, feesten e.d. Heb je vragen over de G-side ofideëen, schrijf dan naar: Supportersvereniging Ajax, t.a.v. G-side, Borchlandweg 16-18, 1099 CTAmsterdam of mail naar: organisatie@svajax.nl. News Met deze foto wil len wij, Brian (links) en Kevin Vogelzang, onze papa en opa ver rassen. Zij hopen dat wij net zo goed worden als de 'Boertjes'. Gezocht: programmaboekjes van de volgende Europacup wed strijden: Ajax - Wismut ('57-'58), Ajax - Vasas Budapest ('57-'58), Ajax - Frederikstadt ('60-'61) en Ajax-Ujpest Dozsa ('61 -'62). Ver der zoek ik het programmaboekje van de competitiewedstrijd Ajax - DWS seizoen '70-'71 en alle boek jes tot 1975. Welke Ajacied wil mij helpen mijn verzameling uit te breiden? Ruilen behoort tot de mogelijkheden. Alvast bedankt. Peter v.d. Marei, Middelweg 54, 2241 AR Wassenaar Wie heeft er voor mij te koop 'De Ajacied' nr. 3 van 1983? Wim Lokerse, Caustraat 43, 4301 MLZierikzee Hallo, ik ben een jongen van 20 en een grote Ajax fan. Ik wil graag in contact komen met vrijgezelle Ajax girls van 16 tot 22 jaar om een keer naar een uitwedstrijd te gaan en wie weet meer. Je krijgt zeker antwoord. Bel naar: 06 - 17694633 Ik ben op zoek naar al dan niet nieuwe Ajax shirts uit de seizoe nen '92-'93, '93-'94 en '94-'95, zowel uit- als thuisshirts zijn wel kom. Wie kan mij helpen? Marco de Reus, Vondelsingel 79, 3202 XE Spijkenisse Gezocht: Oude Michael en Brian Laudrup fans om mee te pennen over Ajax, de gebroeders Laudrup en nog veel meer. Lijkt het jou een leuke bezigheid, schrijf dan naar mij: G.M. Nijhove, Derkinderenstraat 25 hs, 1062 BH Amsterdam. V.l.n.r. Ed Lefeber, Wilco Jongenelis, Jan van Vugt, Caroline van Staaveren en Mare Boerop Gerard van der Hoogte, één van de initiatiefnemers van de G-side Het 'Geen woorden maar da den' van Feyenoord en het 'Van je hoempa hoempa...' van DWS zijn voetbalhits die in een ver verleden door half Neder land werden meegezongen. En Ajax...bezit onze club ook een clublied dat in ons land een topper van formaat gaat wor den? Ik betwijfel het, want doorvoor zijn woorden en mu ziek niet algemeen genoeg. De Ajax-Mars stamt al van ver voor de Tweede Wereldoorlog. De tekst was van de heer D. Knegt. Nog niet zo lang geleden is er een modernere versie van uit gekomen. Jaap van Praag, toen nog voorzitter, vond dat er aan Noem FC Haarlem en Cobus ziet meteen de rentree van Johan Cruijff bij Ajax voor zich: een vol stadion De Meer in afwachting van de beste voetballer van de wereld, die luid besloten om na eer der afscheid van het voetbal te hebben genomen toch nog maa reen paar jaar aan zijn imposante carrière toe te voegen. FC Haarlem had die zondagmiddag het genoegen om als eerste club kennis te maken met de geniale invallen van Cruijjf. Nog ziet Cobus keeper Edward Metgod grabbelen naar de bal die Cruijff in zijn richting schoot. De bal leek houdbaar, maar er zat zoveel effect aan dat deze boven de handen van Metgod ineens wegdraaide en achter de doel man van FC Haarlem verdween. Cruijff was terug op de Neder landse velden en met de plaatselijke FC was het gedaan. In rap tempo dook de club de eerste divisie in en raakte daar in de verge telheid. Af en toe zag Cobus FC Haarlem nog wel eens voorbij komen op de televisie in een samenvatting op SBS 6. In een trooste loos decor zag hij de roemruchte club, die ooit hot news was toen ene Ruud Gullit daar zijn opwachting maakte in het eerste - zijn wedstrijden afiverken: de tribunes leeg en tweeëntwintig voetbal lers, die in het schemerlicht van de stadionlampen op het veld ploe terden. Dit seizoen lijkt het niet anders te gaan. Na acht wedstrij den stond Haarlem stijf onderaan, de club wachtte zelfs nog op zijn eerste overwinning, en een toekomst in het betaalde voetbal lijkt aan een zijden draadje te hangen. Maar waar de nood het hoogst is, is de redding nabij, en die redding kwam er: niemand minder dan Ajax besloot om een samenwerkingsverband aan te gaan met Haarlem. Ajax zou de spelers, die nog niet goed genoeg waren voor het eerste elftal, bij FC Haarlem ervaring op laten doen. Jeugdtrai ner Heini Otto werd vast vooruit gestuurd om de ploeg van Haar lem onder zijn hoede te nemen. Alles in kannen en kruiken zou je denken: Haarlem blij en de spelers van Ajax eveneens, zo kwamen zij tenminste nog aan speelminuten toe en konden zij ervaring op doen. Dat zou je tenminste denken. Maar de spelers van Ajax pie kerden er niet over om bij Haarlem te gaan voetballen. Dat waren in ieder geval de eerste geluiden die uit Amsterdam kwamen toen de samenwerking tussen beide clubs bekend werd gemaakt. Terwijl binnen Ajax de discussie tussen spelers en technische staf lekker op gang kwam, vroeg Cobus zich ondertussen af wie er in aanmerking zouden komen voor een tijdelijk verblijf in Haarlem. Niet alleen voor een aantal aankomende talenten zou een verblijf in Haarlem goed zijn, nee ook voor een aantal spelers uit het eerste elftal van Ajax zou een verbanning, naar Haarlem helemaal niet zo slecht zijn. Adriaanse heeft er in ieder geval weer een ludieke strafmaat regel bij: wie niet presteert of zich niet aan de door Adriaanse opge legde regels houdt, kan rekenen op een maandje Haarlem. Lekker back to basics voetballen in de kelder van de eerste divisie. Gewoon in de regen, in een tochtig stadion. Net zo lang tot de spelers de omstandigheden bij Ajax weer waardeerden en weer ouderwets iets van hun klasse zouden laten zien. En FC Haarlem? De samenwer king begint nu al vruchten af te werpen. Onder leiding van Heini Otto en de Ajacied Mark Stuut, die de overgang van Ajax naar FC Haarlem wel zonder problemen accepteerde, won de ploeg van koploper Excelsior. de Ajax-Mars maar eens iets gedaan moest worden. De woorden waren uit de tijd en sloegen echt niet meer aan bij de grote massa. Er kwam een plaat op de markt van de ze gemoderniseerde Ajax- Mars. Gespeeld door het on langs opgeheven City Theaterorkest en gezongen door...achtendertig Ajax-sup porters, wier leeftijden va rieerden van veertig tot tachtig jaar. De vijfentwintig Ajax-ju- nioren die het benodigde koor zouden vormen kwamen niet opdagen. Jaap van Praag nam de dirigeerstok ter hand en zet te het lied in. Alleen al voor dit reeds zo vergrijsde mannenkoor is het te hopen dat de Ajax- Mars, die vandaag de dag tij dens de thuiswedstrijden van Ajax veelvuldig door het stadion schalt, ook buiten Amsterdam een veelgehoord lied zal wor den. Daarom, en om u van de woorden alvast op de hoogte te brengen, vond ik dat dit niet in de Ajax Life mocht ontbreken: ik jru*u uw om**" 9' bij aj&x j aitf 'ij; Voetbal bij Een juichtoon davert langs de velden Voor otis dierbaar Rood en Wit De ploeg der Dapp're Meerse helden Onze vreugd'en trots bezit. Alom gevreesd in heel den lande Glorie onze Amstelstad Ieder draagt ze op de handen Wie gaat niet op Ajax prat. ffl ttrb Êf 'K Refrein: Ajax, hup geen krachten sparen Van ons voetballegioen Een roep die geldt, dat is je ware Rood en Wit wordt kampioen. Ajax hup, rood-witte schare Dapp're strijders fier en koen Geen club die ons kan evenaren Rood en Wit wordt kampioen. B.S.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 12