Districtsnieuws regejing naar Tilburg Post Ajax: Geachte... Reisadvies Lausanne Sports-Ajax Hallo dan! District Zuid-Oost Regio West Bowlingavond AMSTERDAM - Goed nieuws voor tegenstanders van de combiregeling. Voor het uitduel tegen Willem II, op zondag 5 november in Tilburg, geldt geen verplichte vervoerregeling. Districtsfeest Heb jij, als supporter van Ajax, een tekening, een liedje, een gedicht of wil je gewoon iets kwijt aan het bestuur of je favoriete Aja- cied, positief of negatief Schrijf, mail of fax dan naar de redactie. BESTE SUPPORTERSVER ENIGING AJAX, BESTE JESPER, Brutil Hosé en Pius Ikedia betreden het veld van de Arena. Beiden zouden later ver antwoordelijkzijn voor de vierde Ajax-goal tegen RodaJC. De ivedstrijd van afgelo pen vrijdag was één van de beste die Ajax dit seizoen speelde. AMSTERDAM -Ajax heeft zijn supporters voor het uit duel tegen Lausanne verzocht via de Franse autosnel weg naar Zwitserland af te reizen. Ondanks verwoede pogingen van zowel als Ajax als Feyenoord om beide duels in de UEFA Cup niet op dezelfde dag in Zwitser land te laten spelen, heeft de UEFA vastgehouden aan het resultaat van de loting. Inside Ajax-life nummer 5-26 oktober 2000 News In de vorige editie van de Ajax Life Krant berichtte de Suppor tersvereniging Ajax al over de onvrede van de fans met de combi regeling. De protestacties lijken nu succes te hebben. Tijdens de landelijke demonstratiedag, op 20 februari, tegen deze combire geling hebben de Ajax-fans zich namelijk dermate goed gedra gen, dat Burgemeester Stekelenburg van Tilburg heeft besloten af te zien van de verplichte buscombi. Fans die in het bezit zijn van een 'uitkaart', kunnen zelf bepalen of ze met door Ajax georgani seerd vervoer naar Tilburg reizen, of op eigen gelegenheid gaan. Daartoe dienen zij hun vooraf gekochte parkeeromwisselbiljet op een door de gemeente Tilburg ter beschikking gesteld par keerterrein af te geven. Daar worden de fans voorzien van toe gangskaarten voor vak D van het Willem Il-stadion. Burgemeester, politie en justitie en de supportersverenigingen van Ajax willen er op zondag 5 november een sportieve voetbal- dag van maken. Na de wedstrijd zal het supportersbeleid worden geëvalueerd en wordt er een beslissing genomen of deze wijze van vervoer ook voor toekomstige wedstrijden van Ajax kan gelden. In de vorige Ajax Life heb je al kunnen lezen dat we in december een Ajax-feest gaan organiseren. Inmiddels zijn datum, tijd en plaats bekend. Het feest gaat plaatsvinden op woensdag 13 december in De Dorsvlegel te Vinkei, nabij Rosmalen. Het programma ziet er als volgt uit: 16.30 uur Zaal open: mogelijkheid om hapje te eten, schminken en kopen van Ajax spullen. 18.00 uur Diverse optredens, loterij, camera-spel en mogelijkheid tot handtekeningen vragen en foto's nemen van Ajax- spelers. 22.00 uur Einde avond. Leden van de supportersvereniging mogen gratis naar binnen, niet- leden betalen slechts 5 gulden aan de kassa. Je kunt je aanmelden door een briefje te sturen naar: Jack van Hal o.v.v. Districtsfeest Elisabethstraat 4 5282 XE Boxtel tel: 06 - 29283399 Of stuur een e-mail naar: district_zuidoost@hotmail.com Vergeet daarbij niet je naam, adres, telefoonnummer, lidnummer en het aantal personen die meegaan te vermelden. Zodra we je aan melding binnen hebben, sturen we je een bevestiging. Wees er wel snel bij, want vol vol, en dit feest mag je zeker niet missen!! Tot ziens op 13 december in Vinkei en neem je supportersclubkaart mee! Ik wil u vragen of het mogelijk is om nog een keer afscheid te nemen van de stervoetballer Brian Laudrup. Mijn vriendin en ik waren grote fans van hem. Helaas moest hij zijn loopbaan vroegtijdig en onverwacht beeindigen. Laudrup heeft veel voor het voetbal betekend en verdient een waardig afscheid, bijvoorbeeld een feest of een wedstrijd. G.M. Nijhove. Ik heb jou wel eens meer geschreven met drie vrienden, maar deze brief is voor school. We moeten uit verschillende dingen kiezen waar we mee moeten beginne. Ik heb pas een blessure gehad aan mijn linker schouder. Dus ik heb 2 wedstrij den niet mee kunnen doen. Deze week heb ik weer een wed strijd mee kunnen spelen. Ik hoop dat jij binnenkort ook weer hele wedstrijden kan spe len. Rob van Beljouw. Wanneer:Vrijdag 17 november 2000. Hoe laat en waar: 19.00 uur in Clauspartyhaus te Hoofddorp. Waarom: Plaatsing landelijke finale en omdat het gezellig is. Wat vragen wij: Teams van 4 personen, waarvan er minimaal 2 lid zijn van de SVA. Een bijdrage van ƒ20,00 per persoon, te betalen voor aanvang van de bowlingavond. Wat bieden wij: Een leuke en gezellige avond, waar je met je team plaatsing voor de landelijke finale kan afdwingen. Karaoke, twee consumpties, koffie met gebak, muziek en de gele genheid tot swingen. Twee keer drie kwartier bowlen. Beide resultaten worden bij elkaar opgeteld en het team met het hoogst aantal punten wint de dis trictsbeker en plaatst zich voor de landelijke finale, evenals de run- ner-up. Aanmelden: Stuur een briefje met je naam, adres en telefoonnum mer naar: Postbus 22944,1100 DK Amsterdam. Of lever je brief in bij de busstewards van deAxios-bus Leiden. Mailen kan ook: svawest@hotmail.com foto: Ron Richel Gezocht: oude seizoen kaarten, clubkaarten en dag- clubkaarten van Ajax en andere clubs. Ook ben ik op zoek naar entreekaarten van Europa cup en landenwed- strijden. W. Eijkenaar, Margrietplein 20, 7711JV Nieuwleusen. Wanted: Ajax home shorts 95/96, size 102 cms. Also playersbag colour red, 95/96. Will pay good money for cor rect items. D. McFaul, 33 Field avenue, Canterbury Kent, England. Voor de Ajax-fans was er een route voorgeschreven via Metz, Straatsburg, Colmard en Mulhouse naar Lausanne. De Feye- noord-supporters zouden via de Duitse autobaan naar Zwitser land moeten reizen. Hun wedstrijd tegen FC Basel wordt in Zü- rich en niet in Basel zelf gespeeld. Alleen geregistreerde uitkaarthouders van Ajax zijn in staat ge steld om een omwisselbiljet voor de wedstrijd in Lausanne aan te schaffen. Ter plekke kon dit bewijs, op vertoon van een geldige le gitimatie, worden omgezet in een toegangskaart. Alle Ajax-fans die naar Zwitserland zijn afgereisd, hebben van Directeur Arie van Eijden een brief over het reisadvies ontvangen. Wat is er sinds vorig jaar allemaal veranderd op supportersge- bied? Juist, helemaal niets. Of toch wel? De combiregeling is bij voorbeeld versoepeld. Je mag nu onderweg een biertje drinken en er wordt een stop ingelast op reizen van meer dan anderhalf uur. Ondanks het feit dat er veel combireizen bij zijn gekomen, is dit een verbetering. Deze verbetering hebben we te danken aan Ajax en zij verwach ten nu ook dat daar goed mee omgegaan wordt, want anders zit er niets anders op dan terug te vallen op de oude regels. Daarnaast zijn de opgevulde eieren, de opgeblazen luchtbedden (WWS) of hoe je ze ook wilt noemen uit het zicht bij de f-side. Nu nog een paar pisbakken tegen de muur en een worstenbroodjes verkoper ernaast en we hebben weer een stukje historie! Bij de SVA komen er af en toe klachten binnen. Deze klachten worden door mij behandeld en ik zal in elk geval alles proberen om de terechte klachten met Ajax te bespreken. Enkele voorbeelden: als een wed strijd verplaatst wordt, is het te belachelijk voor woorden dat je niet je geld terugkrijgt of een vervangend plaatsbewijs voor een andere wedstrijd krijgt. Als je kaarten voor een concert hebt en het concert wordt afgelast, wordt er toch ook niet gezegd dat je pech hebt en je geld kwijt bent? Nee, hier klopt niets van, dus zal ik (de SVA) hier wat aan doen. Supporters die het doelwit worden van politie, terwijl deze mensen geen vlieg kwaad hebben gedaan, moeten worden beschermd en schadeloos worden gesteld. Gelukkig ziet Ajax dit ook in en hebben ze na de toestanden in Gent officieel protest ingediend. Bovendien zal dit ook bij de UEFA aangekaard worden. Er is ook een klacht binnengekomen over hoe het toch mogelijk is dat er in het Ajax-vak supporters zit ten van de tegenpartij. Ajax antwoordt hier op, dat er niet meer met persoonsgebonden clubkaarten wordt gewerkt zodat bij voorbeeld ook een Feyenoorder naar de wedstrijd Ajax-Heeren- veen kan. Ook zijn er bedrijven die kaarten aan hun relaties uit delen. Deze relaties kunnen ook voor de tegenstander zijn. Deze situaties kunnen problemen opleveren. In zo'n situatie kan je een steward waarschuwen. Deze kan de lastige 'supporters' naar het uitvak verplaatsen. Het is echter niet zo dat Ajax iedereen die geen Ajax-supporter is meteen verwijderd. We zullen alleen bij risico duels de veiligheidsmaatregelen in acht nemen. Einde toelichting Ajax. Wij Ajax-supporters worden altijd als stront behandeld bij uitwedstrijden als ze er achter komen voor welke club we zijn. Toch vind ik wel dat Ajax de supporters van de tegenstander maar eens met gelijke munt moet terug betalen door hen ook minder kaarten te geven enz. In mijn volgende columns zal ik nog een aantal veel voorko mende klachten beschrijven en de uitleg van Ajax (indien gekre gen) er bij betrekken. Mazzel, loark Mijn kleindoch ter was maar net 3 maanden oud toen ze een Ajax- badjas kreeg. Nu is ze 2 jaar oud en heefteen shirt van Machlas, waar opa grote fan van is.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 12