Ajax 1$ UEFA Cup Ict verzekerin Lucky Ajax treft jarig KFC Mogelijk opAjax-shirt Amsterdam - AFC Ajax en HFC Haarlem hebben afgelopen maandag, 9 oktober, een intentiever klaring ondertekend. De bedoeling van beide clubs is samen te gaan werken op voetbaltechnisch gebied. In de periode tot 30 juni 2001 moet de samen werking in de praktijk vorm gaan krijgen. De planning is vervolgens per 1 juli 2001 een overeen komst te sluiten, waarin de samenwerking tussen Haarlem en Ajax volledig is uitgewerkt. sr Hm Amsterdam - De linkerenkel van Richard Knopper wordt in verband met overbelasting twee weken in het gips gehouden. Het is nog niet bekend hoeveel tijd de totale revalidatie zal vergen. De 23-jarige middenvelder kwam voor het laatst in actie bij de thuiswedstrijd van Ajax tegen RBC Roosendaal, op vrijdag 22 september 2000. Nyon - Ajax, AC Milan, FC Bayern Miinchen en Real Madrid zijn de enige clubs in Europa die het recht heb ben om het speciale Champions League-logo van de UEFA op het shirt te dragen. Ajax-life nummer 4 13 oktober 2000 Ajax en Haarlem gaan samenwerken Het eerste concrete resultaat van de beoogde samenwerking is de aanstelling van Heini Otto als Trainer-Coach Betaald Voet bal bij HFC Haarlem. Zijn benoeming is per direct inge gaan en loopt in eerste instantie tot 30 juni 2001. Otto: „Het is een fantastische uitdaging". Twee weken geleden waren de eerste contacten tussen Ajax en Haarlem. Toen pas kwam de naam van Heini Otto als moge lijke hoofdtrainer van de eerste- I foto: Verberne foto: Louis van de Vuurst divisionist bovendrijven. De 46- jarige Hoofddorper trainde maandagmiddag zijn pupillen van Ajax BI voor het laatst. Otto: „Ik blijf in dienst van Ajax en word uitbesteed aan Haarlem. Daar heb ik mijn handen volle dig vrij." Dinsdag meldde Otto zich bij de FC Haarlem. De jeugdtrainer speelde vroeger bij de amateurs van SDW, FC Amsterdam, FC Twente, Middlesbrough en Den Haag, waarmee hij in 1986 kam pioen van de eerste divisie werd. De nieuwe hoofdtrainer vindt dat de samenwerking tussen Ajax en Haarlem voor beide par tijen goed is. "Dat er spelers die bij Ajax buiten het eerste vallen naar Haarlem kunnen komen, hoort bij het samenwerkings verband. Ik heb wel nagedacht welke spelers daar eventueel De beroemste ontmoeting tussen Ajax en Haarlem vond plaats op 6 december 1981. Op die dag maakte Johan Cruijjf zijn rentree als speler. voor in aanmerking zouden komen, maar dat heb ik nog niet hardop uitgesproken." Op de korte termijn heeft vooral Haar lem dus profijt van de jongste plannen van Ajax. HÊÈËtÈÊt Tweede ron tflUsXNNE-SPORTS Wim Meutstege kwam onlangs, namens Lucky Ajax, in actie tegen het Gemeentelijk Vervoer Bedrijf. Het GVB bestaat net als Ajax honderd jaar. Amsterdam - In Koog aan de Zaan spe.elt het elftal van Lucky Ajax, met onder anderen Frank Rijkaard, Sonny Silooy, Sjaak Swart en John Rep in de gelederen, een jubileumwedstrijd tegen KFC. De in 1910 opgerichte club wil van het verjaardagspartijtje op zater dag 21 oktober een historisch voetbalevenement maken. Om 15.00 uur is de aftrap van de erewedstrijd tussen KFC en Lucky Ajax. Daarna volgt een live-uitzending van Radio Noord-Holland vanuit de kantine. De dag wordt passend afgesloten met een fees telijke avond in het clubgebouw. Adres: KFC, Sportpark De Koog, Wezelstraat 9, Koog aan de Zaan. Telefoon: 075 - 628369 Knopper in het gips nieuw logo Sören Lerby juicht nadat hij Ajax koppend op voorsprong heeft gezet tegen Lausanne Sports. Ray Clarke en Simon Tahamata (10) zijn ook blij. Op 18 oktober 1978 troffen beide ploegen elkaar in de tweede ronde van de UEFA Cup. Ondanks een ware belegering van het Zwitserse doel, Ajax kreeg in totaal 23 corners, bleef het in De Meer 1 -0. Ajax won de return met 0-4 en bekerde door. In de volgende Ajax Life Krant een uitgebreide reportage over Lausanne Sports. De Europese voetbalbond besloot onlangs, op haar con gres in Nyon, het logo in gebruik te nemen. Om voor dit eerbetoon in aanmerking te komen, dient een club drie maal achter elkaar de Cham pions League, UEFA Cup of Super Cup te winnen. Is dat niet gelukt, dan zijn vijf zeges in totaal ook voldoende. Ajax komt voor het Cham pions League-logo in aanmer king vanwege de drie zeges in de Europa Cup voor Lands kampioenen in 1971, 1972 en 1973. Hetzelfde geldt voor FC Bayern München ('74, '75 en '76) en Real Madrid (de Span jaarden schreven de eerste vijf edities op hun naam). AC Milan legde vijf maal beslag op de 'cup met de grote oren'. Het idee is overgewaaid uit Ita lië, waar clubs per tien landsti tels één zogenaamde scudetto op hun shirt mogen dragen. Juventus is de enige vereniging die twee van deze unieke logos op het shirt voert. De club werd in totaal 25 maal kam pioen van haar land. Of en wanneer het shirt van Ajax gesierd wordt met dit speciale logo, is nog niet bekend.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 3