T fl m Van Praag ontvangt petitie O rail De Supportersvereniging Ajax heeft begin oktober een brief gestuurd naar FC Utrecht met het verzoek meer kaarten beschikbaar te stellen voor de wedstrijd FC Utrecht-Ajax op zondag 26 november. „Anders voorzien wij grote pro blemen met supporters", zo stelt de supportersvereniging. Amsterdam - CoAdriaanse heeft aan het begin van het seizoen gekeken hoe zijn medewerkers een optinmle bijdrage kunnen leveren aan de sportieve prestaties van Ajax. Eén van de conclusies was, hoe vervelend ook voor sommige supporters, dat Sjaak Wolfs geen plek op de bank hoeft te hebben bij wedstrijden van Ajax. De nmteriaalman verzorgt nog steeds de voet balschoenen van de spelers en de wedstrijdballen en is nog altijd dagelijks in het kleedkamergebied aanwe zig om op eigen wijze mentale steun te geven aan de selectie. Tijdens wedstrijden heeft de 68-jarige Wolfs een mooie plek op de eretribune. Ajax-fans vinden het nog steeds moeilijk te verkrop pen dat 'Sjakie' niet meer op de bank zit en besloten een handtekeningenactie te organiseren. Vooraf gaand aan de thuisivedstrijd tegen KAA Gent over handigden Marianne Mulder en Ben Meijer namens de teleurgestelde fans een petitie aan voorzitter Michael van Praag en bestuurslid technische zaken Klaas Nuninga. De supporters zeggen ongeveer 11.000 handtekeningen te hebben verzameld. Mtei jSoc"JËSSPV52 5= STERDAM .-V Ajax-life nummer 4 13 oktober 2000 Supportersvereniging wil meer kaarten voor FC Utrecht-Ajax ]oto:~Lóiït$ vandeVmmt Door: Jeroen Kleine Normaal gesproken geldt de regel dat een thuisclub mini maal tien procent van de capaci teit beschikbaar moet stellen voor bezoekende supporters. Omdat Nieuw Galgenwaard ver bouwd wordt, heeft FC Utrecht toestemming gekregen van de KNVB om daarvan af te wijken. „Van deze berichten zijn wij erg geschrokken", valt in een door de SCA geschreven brief te lezen. „Het is algemeen bekend dat Ajax ieder seizoen te weinig kaarten krijgt voor de wedstrijd tegen FC Utrecht, waardoor Ajax-supporters op eigen gele genheid en zonder kaartje naar Utrecht reizen. Vaak zijn hier problemen door ontstaan. Indien er ook dit jaar (vegl) min der kaarten beschikbaar zijn, voorzien wij grote problemen." De supportersvereniging ver zoekt FC Utrecht dan ook drin gend om te zorgen voor extra kaartjes, bijvoorbeeld door van de zitplaatsen in het bezoekersvak staanplaatsen te maken. „Mocht u tot een ander besluit komen dan door ons is gewenst, dan kunnen wij geen enkele verant woording nemen voor onze aan hang. Op dit moment zijn de Ajax-supporters al erg ontevre den over de vele combiregelingen en problemen rondom de wed strijden. Dit zou wellicht de aan leiding kunnen zijn om acties op te zetten in of rondom Utrecht. Er van uitgaande dat niemand hier bij gebaat is, vragen wij u nog maals om uw voornemen in her overweging te nemen." w Ondertussen is de landelijke supportersorganisatie SOVS 1 nog steeds in onderhandeling met de overheid om de combi- kaart enregeling van tafel te krij gen. Deze regeling verplicht Ajax-supporters om bij 'risico wedstrijden' gezamenlijk per trein vanuit Amsterdam te rei- Defans van Ajax voelen zich gevangen door de combiregeling. zen. Joark, medewerker Suppor terszaken, legt uit wat de bezwa ren zijn tegen de combikaart: „In de eerste plaats wordt een wedstrijd veel te gauw een risi cowedstrijd genoemd. Clubs horen de naam Ajax Amsterdam en beginnen meteen te gillen. Daarnaast is het zo dat het voor veel mensen vervelend is om in Amsterdam op te stappen; bovendien is met de trein reizen erg duur, zeker als je met meer dere personen bent. De auto is dan een stuk goedkoper. Sup porters hebben eerder al actie gevoerd tegen de regeling en de SOVS heeft bezwaar aangete kend, maar toch hebben we dit jaar weer twaalf combi's. Dat is natuurlijk belachelijk." Voorlopig willen de Supporters vereniging Ajax en de Onafhan kelijke Fanclub Ajax bij iedere 'risicowedstrijd' proberen de combikaartenregeling te ver soepelen. Joark: „We zijn druk bezig met het zoeken naar alter natieve manieren om naar uit wedstrijden te reizen. Bijvoor beeld op een bepaalde plek ver zamelen met auto's en van daar gezamenlijk verder reizen. Zodat je toch als groep aankomt bij het stadion. Per wedstrijd onderhandelen we daarover met de lokale autoriteiten." ^inóüüüü

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 13