T o Mini's Districtsnieuws Post Ajax: Geachte... Busreis Ajax - Lausanne Sports Teletekst pagina gewijzigd PSV -Ajax op grootbeeld District Zuid-Oost Regio Oost Gelderland Supporters Advies Commissie Districtsfeest Ajax uit Ajax-life nummer 4 13 oktober 2000 Inside Nieuw: de Bobby Haarms site. Het adres is: http://www.bobbyhaarms4- ever.homepage.com. De site bevat foto's, nieuwtjes e.d. van Bobby natuurlijk, maar ook van Sjaak Wolfs. Hallo, ik ben een jongen van 19 jaar oud en ik ben een super fan van Ajax. Ik wil graag in contact komen met een Ajax- girl van 16 tot 20 jaar. Je krijgt altijd antwoord. Naam en adres bekend bij de redactie. Bezoek de Jari Litmanen website: www.litmanenlO.com. Hier vind je foto's van Jari en de laatste nieuwtjes over Ajax' voormalige nummer 10. Hallo, wij zijn Thomas en Floris. Onze papa Marc van Estrik droomt er van om met ons te kunnen voetballen, daarom spelen we nu al met echte Ajax-ballen. Ik ben Joey van Zuuk uitVaassen en op deze foto ben ik pas 6 weken oud. Toch heb ik al oog voor (Ajax-)detaill Hier poseert Ajax dress-boy Ricardo Antonio voor zijn familie. Ik ben Roy van Harlingen uit Amersfoort en ik ben, netzo als mijn vader, een hele grote Ajax-fan. Waarschijnlijk gaat mijn vader helemaal uit zijn dak als hij mij in de Ajax Life ziet!! News Heb jij al eens één van onze gezellige feesten bezocht? Ieder jaar organiseren wij een fantastisch Ajax-feest, compleet met optredens, clowns, quizzen en natuurlijkAjax-spelers. Degenen die al eerder op één van deze feesten zijn geweest, weten vast nog wel hoe gezellig het was. Er is genoeg te doen voor jong en oud. Je kunt je collectie Ajax-spullen compleet maken, meedoen aan de Ajax-quiz en ook op de foto met de spelers. Dus als jij je favoriete speler wilt ontmoeten, dan moet je zeker van de partij zijn op ons feest. Dit festijn zal gaan plaatsvinden in december. De exacte datum, tijd en plaats zijn nu nog niet bekend, maar we laten je dit zo snel mogelijk weten via deze krant zodat jij deze datum alvast in je agenda kunt zetten. Bij voldoende animo organiseert Lijnl2 district Oost een busreis naar de wedstrijd Ajax - Lausanne Sports. Opstapplaatsen zijn Zeve naar en Arnhem en de busprijs voor vaste deelnemers bedraagt 23,50, voor individuele deelnemers 28,50. Voor meer informatie of aanmelding kunt u bellen naar: 06-50557932. Doordat de TV Krant Gelderland is overgenomen door een andere uitzendmaatschappij is ook de teletekst pagina van Regio Oost Gelderland editie De Liemers gewijzigd. Het laatste regio nieuws is nu te vinden op teletekst pagina 186. Door de uitbrei ding van het aantal pagina's, van 3 naar 10, heeft de regio extra mogelijkheden om leden te informeren over activiteiten binnen district Oost en de regio in het bijzonder. Op dit moment wordt onderzocht of uitbreiding van het aantal edities haalbaar is. De wedstrijd PSV - Ajax zal bij zalencentrum 't Zwijnshoofd te Didam op grootbeeld worden vertoond. Op vertoon van de SVA clubcard ontvangt men een gratis consumptie, uiteraard is de toegang voor iedereen gratis. Aanvang wedstrijd 13.00 uur en "stadion" 't Zwijnshoofd is vanaf 12.15 uur geopend. Amsterdam - Een supporter met een stadionverbod heeft sinds kort de mogelijkheid zijn verhaal te doen. Na het opleggen van het verbod door de KNVB kan de fan met de nieuwe Supporters Advies Commissie (SAC) in contact treden. In een brief infor meert Ajax de overtreder hoe hij deze hulp kan krijgen. De (SAC) adviseert Ajax en de supporter over de op te leggen straf. Soms kan het voor alle partijen beter zijn dat er, in plaats van een sta dionverbod, een alternatieve straf wordt bedacht. Het helpen organiseren van activiteiten rond wedstrijden, begeleiding van gehandicapten of het schoonmaken van de toiletten in de Arena; er zijn veel alternatieven te bedenken. Bij een stadionverbod lan ger dan 24 maanden is er geen alternatief mogelijk. De SAC bestaat in ieder geval uit een supporterscoördinator van Ajax een vertegenwoordiger van de Onafhankelijke Fanclub Ajax en iemand van de Supportersvereniging Ajax. Het was vroeger voor elke tegenstander lastig om tegen het grote Ajax te spelen, maar het laatste jaar lijkt geen enkele tegenstander nog ontzag voor de club uit Amsterdam te hebben. Sterker nog de tegenstander is zelfs teleurgesteld als Ajax met een gelijkspel weg komt. Hoe komt het toch, vraagt Cobus zich af? Is het psychisch? Gaan de spelers bij het zien van de bus, die hen naar de uitwedstrijden rijdt, al met knikkende knieën naar bin nen om weer een lange reis te aanvaarden, die zeker naar een nederlaag leidt? Om dan over de terugweg maar niet te spreken. Niets is erger om in Kerkrade van Roda JC te verliezen en daarna nog drie uur in de bus te zitten terug naar huis. Is het het nieuwe uittenue? Volgens mij het lelijkste dat Ajax de laatste jaren heeft gedragen en dan heb ik het nog niet eens over die drie strepen, die het shirt van Ajax ontsieren. Nee, de ondefinieerbare kleuren zet ten Ajax voor het begin van de wedstrijd al op achterstand, of heeft het te maken met het record dat in de achterhoofden van de spe lers bij iedere uitwedstrijd steeds zwaarder op hun schouders gaat rusten? Daarom kijkt Cobus vol belangstelling uit naar de komende vijf uitwedstrijden van Ajax. Aan het eind van deze reeks kan Ajax een unieke prestatie neerzetten in de geschiedenis van de club, namelijk: een jaar lang geen uitwedstrijd winnen. Het moet mogelijk zijn, maar dan moeten de neuzen wel allemaal dezelfde kant opstaan. Hoe het toch nog bijna mis kon gaan, zag Cobus in de uitwedstrijd tegen Heerenveen. Nikos Machlas was, in al zijn enthousiasme over zijn terugkeer, even de afspraken vergeten en scoorde zowaar twee keer en zette Ajax zelfs op een 2-1 voorsprong. WaarAron Winter zich nog keurig aan de afspraken hield door de bal via een afstandsschot met een akelige precisie op de lat te schieten, dook Machlas plotseling op en kopte de bal totaal onver wacht achter Heerenveen-doelman Hans Vonk. CoAdriaanse kon zijn woede bijna niet onder stoelen of banken steken. Zijn gebalde vuisten - door de nietsvermoedende fans nog opgevat als een uiting van vreugde - spraken echter boekdelen. De coach hamert er nu al tijden op dat zijn buitenlandse spelers eens Nederlands leren en zie hier, de Griek had de boodschap duidelijk niet begre pen en ging voorop in de strijd om Ajax aan de overwinning te hel pen. Adriaanse wist toen nog niet dat het nog gekker zou worden: Aron Winter, nota bene de aanvoerder van het team, leek door de goal van Machlas de afspraken vergeten en passeerde op rechts twee man alsof deze er niet stonden en gaf een afgemeten pass op de Griek die Ajax zowaar op voorsprong zette. Dit kon Adriaanse natuurlijk niet over zijn kant laten gaan en Winter werd meteen gewisseld. Als zelfs de meest gelouterde prof binnen het team Ajax van zijn recordreeks wil afhouden, dan moet deze het maar voelen en dus kon Winter plaatsnemen op de reservebank. Gelukkig namen de jongeren hierna weer het voortouw: Chivu blunderde opzichtig bij een vrije trap van Heeren veen waardoor Hansma vrij kon inkoppen en Van der Gun schoot een niet te missen kans recht in de handen van doelman Vonk. Heerenveen en Ajax besloten hun onderlinge duel met een 2-2 eindstand en dus kon Adriaanse toch nog opgelucht ademhalen, al zal hij voor de nog resterende duels alle zeilen bij moeten zetten, want Ajax komt steeds dichter bijzijn eerste uitoverwinning van dit seizoen. Cobus Heb jij, als supporter van Ajax, een tekening, een liedje, een gedicht of wil je gewoon iets kwijt aan het bestuur of je favo riete Ajacied, positief of nega tief? Schrijf, mail of fax dan naar de redactie. Beste redactie van Ajax Life, Mijn naam is Frank v.d. Boom uit Gemert en ik heb een liedje voor Ajax geschreven. Het kan gezongen worden als we kam pioen worden. De melodie is van het liedje 'sha laTa' van The Vengaboys: Ajax is weer de kampioen in het begin van dit seizoen zon gen we "Ajax wordt weer kampioen" en aan het eind van dit seizoen waren we kampioen; We zongen, we juichten en sprongen voor Ajax 1. Dit feest gaat dit seizoen niet meer voorbij; Refrein: Ajax, de kampioenkampioen van Nederland Ja, de kampioenkampioen van Nederland Ajax, kampioenkampioen van Nederland Ja, de kampioenkampioen van Nederland Ajax is de kampioen! We behaalden heel veel over winningen en de tegenstanders verloren punten, maar we gingen door tot we kampioen worden; Wij zijn zo blij dat Ajax kam pioen is geworden Refrein: Ajax is weer kampioen! Internationaal Deze foto is genomen tijdens een bezoek van een Tsjechische vriend van mij aan Nederland. Na een partijtje voetbal poseert hij samen met het zoontje van een Japanse collega voor de fotograaf. Paul Dacombe

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 12