In samenwerking met ABN AMRO organiseert de Supportersvereniging Ajax de verkiezing van de speler en talent van het seizoen '00/'Q1. De speler van het jaar wordt gekozen door de lezers van Ajax Life en de rekeninghouders van de ABN AMRO AJAX rekening. De technische staf van Ajax zal zich gaan buigen over het talent van het jaar, maar de supporters kunnen raden wie de technische staf zal kiezen. STEM EN WIN! Vanaf nu kunnen alle supporters hun stem uitbrengen. In de volgende edities van Ajax Life zal de tussenstand worden bijgehouden. Zo kan iedereen volgen wie de supporters de beste Ajacied vinden en wie talent van het jaar wordt. Uit de inzendingen worden telkens twee winnaars gekozen, die een leuke prijs zullen ontvangen. Aan het einde van het seizoen, als de speler en het talent van het jaar bekend zijn, wordt er uit alle inzendingen per categorie een persoon gekozen die de bijbehorende trofee aan de beste Ajacied van dit seizoen mag overhandigen. Bovendien krijgen deze twee gelukkigen een VIP-arrangement aangeboden. MEEDOEN? Wil jij meebepalen wie de opvolgers van Jesper Gronkjaer en Cristian Chivu worden? Stuur dan een briefkaart met je keuze naar: Supportersvereniging Ajax, Borchlandweg 16-18, 1099 CT Amsterdam, Je kunt ook een fax sturen naar: 020-3119750 of stuur een e-mail naar: ajaxlife@svajax.nl Vergeet hierbij niet je naam en adres te vermelden!! Amsterdam - Hij werd door bestuurslid tech nische zaken Klaas Nuninga in de afscheids speech omschreven als 'wijs, rustig en ratio neel'. Na tien jaar nam Herman Bosschieter afgelopen maandag in de bestuurskamer van sportpark De Toekomst afscheid als elf talleider van Ajax 2. De nieuwe leider heet Adrie Blekkenhorst. AFSCHEIDSCADEAU Ajax-life nummer 4 13 oktober 2000 VERKIEZING speler en talent van het jaar foto: Louis van de Vuurst In het decennium dat Bos schieter zijn taken uitvoerde als leider, werd het schaduw elftal van Ajax drie maal kam pioen van Nederland. Bos schieter: „Ik heb met vier trai ners prettig samengewerkt. Aan Gerard van der Lem, Jan Wouters, Tonny Bruins Slot en Jan Olde Riekerink houd ik goede herinneringen over." Bosschieter kon het leider schap niet meer combineren met zijn werkzaamheden als zelfstandig interim-manager. „Toen ik nog bij een baas werkte, kon ik makkelijk een paar vergeten dagen opnemen. Dat gaat nu niet meer. Ik stop overigens met veel tegenzin." Bosschieter, oud-speler van Blauw Wit, weet wat er in de hoofden van de jonge voetbal lers omgaat: „Het zijn jongens die, net als ik vroeger, aan de poort van het eerste elftal staan te rammelen. Ik heb het bij Blauw Wit net niet gehaald. Het is de hoop, de verwachting dat het wel kan lukken die ik terug heb gezien bij veel spelers." Ook Jan Olde Riekerink, de hui dige trainer/coach van Ajax 2, is vol lof over de vertrekkend leider. „Een leider moet aan bepaalde voorwaarden vol doen. Hij moet een goed club gevoel hebben, representatief overkomen, mensenkennis bezitten, jonge sporters kun nen aanvoelen én van voetbal houden. Herman voldeed aan al die eisen." De hele selectie van Ajax 2 was voor de bekerwedstrijd tegen Volendam 2 aanwezig om de elftalleider gedag te zeggen. Mare Stuut speelde twee sei zoenen onder zijn leiding. Namens de spelersgroep noemde Mare hem 'een fantas tische leider'. „We konden met problemen altijd bij hem terecht. Ik heb veel mooie toer nooien met hem meegemaakt. We vinden het jammer dat hij stopt." Na het overhandigen van de cadeautjes ging het elftal naar de kleedkamer om zich voor te bereiden. Iedereen was het er over eens; het enige juiste cadeau voor Herman Bos schieter zou een overwinning zijn. Ajax speelde in een poule voor plaatsing in de volgende ronde van het Amstel Cup-toernooi voor reserve-elftallen. Andere deelnemers in de groep waren AZ 2, Haarlem 2, Telstar 2 en Volendam 2. Maandag kon plaatsing voor de volgend fase van het toernooi definitief wor den afgedwongen. Door ver schillende interlandverplich tingen van spelers, ondermeer op de Olympische Spelen in Sydney, kon Jan Olde Riekerink tijdens de seizoenstart nooit een beroep doen op een volle dige selectie. Tevens deed Co Adriaanse noodgedwongen vaak een beroep op spelers als Van der Vaart, Hosé en Yakubu. Langzamerhand wordt de groep compleet en dat is terug te zien op het veld. Door het ontbreken van een balvaste kaatsende spits probeerde Jan Olde Riekerink afwisselend Daniel Cruz en Jason Culina op de 'negen'-positie. Maandag was het de beurt aan de jonge Australiër Culina. Hij slaagde behoorlijk voor de test. In de twintigste minuut bracht Jason met een koel lobje de 1-0 op het scorebord. Het meeste gevaar kwam van de watervlugge Nige- riaanse rechtsbuiten Pius Ike- dia. De linksback Arie Obdam werd af en toe tot wanhoop gedreven door zijn acties. Na de thee zorgde Jason Culina voor de 2-0. Didi Longuet, spe lend op de '10', kaatste goed met de rug naar het doel. Culina twijfelde geen moment en Jason Culina was tegen FC Volendam de onbetwiste uit blinker. De Australiër trof twee maal doel. Na tien jaar nam Herman Bosschieter afgelopen maandag in de bestuurs kamer van sportpark De Toekomst afscheid als elftal- leider van Ajax 2. schoot de bal strak achter Volendam-keeper Ori Hoog land. Ikedia bracht twee minu ten later met een individuele actie de stand op 3-0. Het vierde doelpunt ontstond nadat Culina op de paal kopte. Hij kwam zelf weer in balbezit en gaf Anthony Obodai een niet missen kans. De eretreffer van Volendam was er één voor de statistieken. Herman Bosschie ter kreeg met de 4-1 overwinning van de jongens het welverdiende afscheidscadeau. AM*'

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 10