f O Uitslagen Ajax Spelerslijst top D -toernooi 17-9-2000 Eindstand: MITCHELL DONALD- 11 JAAR M Ajaxjife nummer 28sejgtember2000 Na de teleurstellende prestatie tegen Sparta werd er een lunch pauze ingelast met broodjes en limonade. De Ajax-jeugd trok zich terug in de kleedkamer. Trainer/coach Robin Pronk zette nog eens even de tactische „Ik ben via Zeeburgia in de El van Ajax terecht geko men. Dat is nu zo'n drie jaar geleden. Bij Ajax is alles anders, goed verzorgd en je hoeft je nooit druk te maken. We hebben een fysiothera peute. Dat had ik nog nooit eerder meegemaakt. Ook opvallend is dat je bij Ajax altijd kampioen wordt. In de El, vorig jaar in de D2 en, naar ik hoop, dit seizoen in de Dl. Dit toernooi begon nen we niet fel genoeg. We dachten dat het wel makke lijk zou gaan. Een paar Ij weken geleden ging het wel goed bij het Willem II-toer- nooi. In de finale versloegen we Anderlecht met 5-3. Eer der hadden we al gewonnen van Paris Saint Germain (4- 1) en van Barcelona (2-0). De trainer vind ik aardig, hij pept je op zonder over het hele veld te schreeuwen. Mijn droom is het om na de jeugd in het eerste van Ajax te 'komen en daarna naar i Barcelona te gaan. Mijn favo riete speler is Batistuta, omdat hij zoveel scoort." Na de twee winstpartijen ging een duidelijk opgewektere trai ner/coach Pronk dieper in op de wijze waarop zijn jonge spelers moeten wennen aan het Ajax- systeem. „Vanaf de E2 spelen alle jeugd- elftallen in het Ajax-systeem. Natuurlijk niet zoals bij het eerste elftal van Ajax. We houden wel degelijk rekenin" met de leeftijd van de jongens. Maar vanaf dag één worden ze wel met het Ajax- Kevin Rijnvis "iyron Kemble Christian Supusepa Jeffrey Sarpong Dionitio Liesdek Frans Sabajo Rawley Roozendaal Yassine Benmoussa Mitchell Donald Gregory v.d. Wiel John Goossens Ronald v.d. Meer Donovan Deekman Clint Plak Sergio Leeuwin Alexander Büttner 28-3-1988 7-6-1988 2-4-1989 3-8-1988 13-11-1988 20-6-1988 13-2-1988 10-9-1988 10-12-1988 3-2-1988 25-7-1988 19-7-1989 23-6-1988 1-3-1988 10-7-1988 11-2-1989 Begeleiding: Robin Pronk Henk van Teunenbroek Merel Lankreijer trainer/coach leider fysiotherapeute in Limburg Ajax-PSV 1-1 Ajax - Borussia Mönchengladbach 1-0 Sparta-Ajax 3-1 Ajax-MW 2-0 Ajax - 1. FC Köln 5-0 Ajax-Schalke'04 5-0 1. Feyenoord 2.PSV 3. Ajax 4. Schalke'04 Fysiotherapeute Merel Lankreijer laat alle pijntjes als sneeuw voor de zon zelf maar laten ondervinden. Dat heb ik nu bewust niet gedaan. Na de wedstrijd heb ik ze wel verteld dat er bij maar liefst vier corners van Sparta niemand stond op te letten en dat kan "uiteraard niet. Maar ja, het hoort nu eenmaal bij deze leeftijd dat ze niet altijd even 'oplettend' zijn. Zo'n nederlaag komt natuurlijk hard aan bij de jongens, maar ook daar moeten ze mee leren omgaan." puntjes op de i, fysiotherapeute Merel Lankreijer masseerde alle kleine pijntjes weg en leider Henk van Teunenbroek bedreef goede pr en verblijdde enkele jeugdige Ajax-fans met mooie speldjes. De jeugdige Amster dammers kwamen als herboren uit kleedkamer 1Na de traditio nele 'Braziliaanse' warming up werd er als vanouds gecombi neerd en vrolijk op los gescoord. MVV (2-0) en vooral l.FC Köln (5-0) moesten eraan geloven. systeem geconfronteerd. Som mige jongens pikken' dat beter en sneller op dan anderen. Op dit toernooi doen nu vier jon gens mee die dit seizoen voor het eerst bij Ajax spelen. Twee van die jongens pakken het heel goed op en die zie je dan ook met de week groeien. Maar twee anderen hebben veel moeite om het 'nieuwe' op te pakken en kunnen nog niet mee met het tempo van de anderen." Tenslotte liet Pronk, die drie sei zoenen geleden door Hans Wes terhof werd gevraagd om de Ajax-jeugd te gaan trainen, het 'seizoen-tot-nu-toe' de revue passeren. „We hebben drie heel goede weken achter de rug. Bij het Wil lem Il-toernooi pakten we de eerste prijs en de eerste com petitiewedstrijd bij Hoofddorp wonnen we eveneens. Van daag trokken we die lijn in de eer ste poulewed strijd tegen PSV goed door. Iedereen had de juiste instelling om dit toernooi winnend af te sluiten. Elke keer spreken we ook een doelstelling af. Voor vandaag was dat de organisatie bij balbezit van de tegenstander. Je bent daar vooraf zo'n twee a drie weken mee bezig tijdens de trainingen. Je wilt dat dan ook terugzien in de wedstrijden. Ik was benieuwd hoe de samen werking van de aanval met het middenveld verloopt. En ook of er een wisselwerking is tussen achterhoede en middenveld. Soms lukt dat ineens niet; geven de beste spelers ineens niet thuis. Ik weet niet hoe dat komt. Gemakzucht? Misschien, maar daardoor laat je wel kostbare punten liggen in die wedstrijd tegen Sparta. Dan blijkt later dat die jongens wel weer gaan pres teren. Daar confronteer je ze dan mee. Wanneer ze in alle wedstrijden 'scherp' waren geweest, hadden we dit toer nooi kunnen winnen." Geen toernooi winst dus voor de jonge Amster dam- Teleurstelling bij spelers, bege leiders en ouders. De opleving van de belangrijkste spelertjes kwam net iets te laat. In de strijd om de derde en vierde plaats werd het Duitse Schalke'04 met 5-0 weggespeeld. Daarna was het tijd voor de begeleiders om na te denken over de volgende doelstellingen. Voor de spelers en toeschou wers was dit het startsein om zich te begeven in de geurige dampen die de frites en frikad ellen verspreidden over het gezellige Sportpark D'n Has pel in Grubbenvorst. v.l.n.r. Tyron Kemble, Yassine Benmoussa en Mitchell Donald.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 9