Lief en leed in de A jax- opleiding. Ajax Di had een toernooi in Limburg. Ajax Life was er bij. In het Limburgse plaatsje Grubbenvorst werd op 17 sep tember het A&P Klavervier Top D toernooi gehouden. Aan dit sterk bezette internationale evenement, door VVV en GFC'33 georganiseerd, nam ook de Dl van Ajax deel. De jonge Ajacieden speelden wisselvallig en waren zelf met hun derde plaats ietivat ontevreden. YASSINE BENMOUSSA- 12 JAAR V* TYRON KEMBLE - 12 JAAR Door: Ronald Mooiman (ook fotografie) Het was druk in Grubbenvorst. Héél druk. Het kleine parkeer- plaatsje bij Sportpark D'n Has pel stond al snel vol, waardoor stoepen en grasveldjes elders in de wijk werden gebruikt om de vele auto's te parkeren. Enkele honderden toeschouwers waren naar het Limburgse plaatsje nabij Venlo gekomen om de allernieuwste lichting van het Nederlandse (o.a. Ajax, Feyenoord en PSV) en het „Ik ben begonnen bij Elink- wijk in Utrecht. Ik voetbal nu zo'n vier jaar bij Ajax. Wat me het meeste opviel toen ik bij Ajax kwam, was dat alles zo goed verzorgd is. Ik sta in de achterhoede of op het mid denveld. Het liefst speel ik natuurlijk op het midden veld. Mijn favoriete speler is Zinedine Zidane. Bij het eer ste van Ajax vind ik niet echt iemand goed. Ja, misschien dan toch Galasek. Waarom we dit toernooi niet gewon nen hebben? Ik denk dat we er te makkelijk over dachten en we waren niet goed geconcentreerd." Duitse (o.a. Schalke'04, Bayer Leverkusen en l.FC Köln) voet bal te bekijken. En zij werden niet teleurgesteld. Vooral de D- jeugd van eerdergenoemde vaderlandse toppers liet zien dat er over pakweg acht jaar weer nieuwe Kluiverts, Van Nis- telrooijs en De Boertjes zullen opstaan. „Dit is inderdaad een heel goede lichting", aldus Robin Pronk, trainer/coach van de Ajax D-jeugd en zoon van voor malig Ajax-speler Ton Pronk. „Het is alleen moeilijk te zeggen wat de toekomst voor deze jon gens zal brengen. Op 12-jarige leeftijd kunnen het toptalenten zijn en zo'n drie jaar later denk je van sommige jongens: waar zijn ze toch gebleven? Wanneer ze in de pubertijd komen en een 'groeisprint' doormaken kan er nog van alles gebeuren. Maar ik denk dat redelijk wat jongens uit dit elftal via de jeugdopleiding door zullen stromen naar de B1 En dan zullen we proberen om het maximale uit elke jongen te halen. Stromen ze door naar de Al en vervolgens naar de A- selectie? Of blijven ze in hun ontwikkeling steken? Wanneer dat het geval is kunnen die spe lers nog altijd goed presteren bij clubs in de TotoDivisie of bij de Ajax-life nummer 3 28 september 2000 Ajax Di derde .<4. *i" De spelers van Ajax Dl bereiden zich met een speciale samba voor op hun wedstrijden De steun van de ouders is onontbeerlijk. Trainer Robin Pronk laat zijn pupillen in de rust zelf vertellen wat er mis gaat. topamateurs. Als Ajax zijnde zorg je voor de meest gunstige voorwaarden: de beste accom modatie, de beste trainers, de beste medische begeleiding. Maar de jongens moeten het toch zelf doen. Als speler moet je de eerzucht hebben om zo ver mogelijk te komen." Een belangrijke rol in de ont wikkeling van de Ajax-talentjes spelen natuurlijk ook de ouders. En deze lieten zich op dit toer nooi niet onbetuigd. Met volle overgave werden de jongelingen luidkeels naar voren geschreeuwd en werd de scheidsrechter in de tweede wedstrijd tegen Borussia Mön- chengladbach verbaal getackeld ('Hé scheids, zet je zonnebril eens af, dan zie je het wat beter!!!'). Ook voor hen was er werk aan de winkel na de met 3-1 verloren wedstrijd tegen Sparta. Zoonlief moest worden getroost. Vlak na het teleurstellende ver lies tegen de Rotterdammers legt Pronk uit wat er mis ging. „We zijn afgetroefd op felheid. Iedereen is er op gebrand om van Ajax te winnen. Sparta speelde zoals wij graag willen spelen. Het spel zonder de bal was bij ons zeer slecht verzorgd. Kijk, dat twee doelpunten vallen omdat er bij ons een kleine keeper in het doel staat, is voor mij niet belangrijk. Nee, ik kijk naar wat er aan voorafging. De doelpunten ontstaan door indi viduele fouten ergens anders op het veld. Normaal gesproken coach ik vanaf de kant en geef ik in de rust aan wat er fout was. Dit keer heb ik het ze allemaal „Dit is mijn eerste seizoen bij Ajax. Vorig jaar speelde ik nog in de Dl van DWS. In het begin vond ik het moeilijk om bij Ajax te spelen. Maar ik ben goed opgevangen door mijn medespelers en de trai ners. Robin Pronk vind ik erg aardig, maar hij kan soms ook bijzonder streng zijn. Ik kende Ajax al een beetje, want mijn broer Daryi beeft hier een tijdje gespeeld. In het eerste van Ajax staat op 'mijn' rechtsbackplaats Ferdi Vierklau. Dat vind ik niet zo'n goede voetballer. Chivu vind ik wel goed, maar mijn favoriet is nog altijd Edgar Davids."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 8