V AMSTERDAM - Vorige week donderdag maakte Nikos Maehlas eindelijk zijn langverwachte rentree. Na ruim vijf maanden blessureleed speelde de Griek één helft mee in een competitiewedstrijd tussen het tweede elftal en de reser ves van SC Heerenveen. foto: Ron Richel foto: Ron Richel 'Ik ben er klaar voor' NIKOS IS TERUG Door: Arnout Verzijl Ajax-life nummer 3 28 septembet 2000 Hoe zeer de Ajax-aanhang had uitgekeken naar de rentree van de duurste aankoop aller tijden bleek uit het moment dat de afgetraind en fit ogende Maeh las onder luide toejuichingen het veld betrad. Al snel werd duidelijk dat de Griek wedstrijd ritme mistte. In de eerste tien minuten werd de spits twee maal goed vrijgespeeld, maar genezen; de echte winst van de avond. De opluchting over de geslaagde comeback viel na afloop duidelijk van Maehlas' gezicht af te lezen. Opgetogen nam de vrolijk kijkende Griek alle tijd voor de massaal uitge rukte sportpers. "Nikos, hoe ging het met je knie?" en "Nikos, hoe was het om weer op het veld te staan?"; de Griek beant woordde geduldig dezelfde vra gen. Telkens opnieuw: „Het gevoel dat ik had om weer op het veld te staan, is te vergelij ken met het gevoel dat ik had toen ik debuteerde voor Ajax. Ik heb geen enkele last van mijn knie gehad. Met plezier heb ik daarom mijn eerste 45 minuten voor Ajax kunnen spelen dit sei zoen. Na mijn langdurige revali datie is dit zo'n enorme opluch ting voor me." Ook de medische staf van Ajax kreeg een pluim: „De afgelopen maanden hebben ze (Leo van Veen, Pim van Dord en Laszlo Jambor, red) me flink laten afzien. En dat is niet voor rue,ts Donderdagmiddag heerste er nog een serene sfeer op Sport park De Toekomst. Aan niets was te merken dat, op de eerste herfstdag van de nieuwe eeuw, Nikos Maehlas 's avonds zijn rentree zou maken. De rust werd slechts verstoord door het geluid van de maaimachine. Veld 1 werd geprepareerd voor de toch wel speciale wedstrijd. En daardoor leek het net alsof de bestuurder van het ronkende apparaat zijn cirkels rond de middenstip met nog wat extra precisie aflegde. verzuimde doeltreffend af te ronden. De Ajax-aanhang toonde begrip en klaagde niet, de Griek - waarvan veel werd verwacht - zodoende van veel krediet voorziend. Halverwege de eerste helft wer den de fans bijna op hun wen ken bediend. Na een fraaie loopactie over de zestien meter- lijn, achter de verdediging langs, zette Maehlas zichzelf vrij voor de keeper. De pass kwam op tijd en vanuit een moeilijke hoek lanceerde de Griek een boog schot. Slechts met de grootst mogelijke moeite slaagde de Friese doelman Dieteweg er in de bal tot corner te verwerken. Het was meteen ook het laatste wapenfeit van de Griek. Toveren kon Maehlas in de 45 minuten speeltijd nog niet. Maar dat was ook niet de bedoeling van het duel tegen SC Heerenveen. De linkerknie, waar Maehlas op 7 april 2000 in Athene aan werd geopereerd, had het gehou den. Na een lange revali- bleek de gescheurde voor ste kruisband volledig geweest." Over het functioneren van Ajax' topteam dit seizoen hield Maehlas zich op de vlakte: „Het is niet de schuld van één of enkele spelers dat Ajax nog niet lekker draait. Met het hele elftal moeten we proberen beter te presteren. Vergeet niet dat we veel jonge jongens in de ploeg hebben. Dat is goed, maar pres teren heeft dan wel meer tijd nodig." Over zijn op handen zijnde ren tree in het eerste elftal was Maehlas duidelijk: „Ik ben er klaar voor. Op korte termijn hoop ik dat ik van de trainer mag invallen. Adriaanse hoeft maar een teken te geven en ik zal er zijn. Natuurlijk besef ik dat de fans een hoop van me ver wachten. Dat mag ook, want als spits van Ajax word ik beoor deeld op mijn doelpunten. Ik hoop echter dat onze suppor ters, net als vanavond, geduld kunnen opbrengen. Met zijn allen moeten we Ajax op een hoger plan brengen en zelf heb ik uiteraard nog tijd nodig om wedstrijdritme op te doen." Ajax 2 versloeg SC Heeren veen 2 met 3-2. 's Avonds was het .gedaan met de rust. Ruim 700 Ajax-fans als mede een groot aantal journa listen, fotografen en camera teams waren afgekomen op het duel van het tweede elftal en creëerden daardoor een gela den spanningsveld. Eigenlijk te geladen, want van een spits die ruim vijf maanden niet heeft gespeeld, kan en mag nog niet te veel wor den verwacht. Het moment: Maehlas maakt na ruim vijfmaanden zijn rentree

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 7