Kaartverkoop Amsterdam - Leo Beenhakker (58) is één van de meest karakteristieke verschijningen in het vaderlandse voetbal. Een ongrijpbaar voetbalfenomeen, even grillig als kleur rijk. Na al die hectische jaren als trainer, lijkt hij zijn bestemming te hebben gevonden. BijAjax, als Technisch Directeur. Amsterdam - Ook 'LuclcyAjax' heeft een cadeau voor het 100-jarig bestaan. De voor malige eerste elftalspelers schonken een beeldwerk als dank. Kunstenares Martha Röhling vervaardigde een soort drapeau dat de dynamiek en creativiteit van Ajax symboliseert. Het roodwitte kunstwerk is afgezet met goud en staat in de hal van de ArenA. AZ - AJAX Zondag 17 september, aanvang 17.15 uur AJAX - RBC Vrijdag 22 september, aanvang 20.15 uur AJAX-KAAGENT Donderdag 28 september, aanvang 20.15 uur SC HEERENVEEN - AJAX Maandag 2 oktober, aanvang20.00 uur Ajax-life nummer 2*15 september 2000 Leo Beenhakker vindt zijn bestemming Door: Martin van Zaanen Euforische hoogtepunten afge wisseld met tragische diepte punten, spannende avonturen in warme verre landen en ver rassende wendingen. Zijn leven en werk lenen zich perfect voor een roman. Of nee, eerder nog voor een film. In zijn eerste jaren op het trai nerspad dwingt de jonge Leo Beenhakker, die speelde bij Xerxes en Zwart-Wit '28 en op het CIOS zijn eerste trainersdi ploma haalde, respect af met zijn lef, harde werken en vermo gen om te luisteren naar gearri veerde toptrainers. Hij neemt hun kennis en expertise in zich op. Beenhakker traint de ama teurs van SV Epe en doet erva ring op bij Veendam, SC Cam- buur en Go Ahead Eagles. In 1976 begint de van ambitie overlopende Beenhakker bij de jeugd van Feyenoord, twee jaar later traint hij de jeugd van Ajax. Hij verricht bij de Amsterdamse club goed werk op het gebied van scouting en is binnen de vereniging een coming-man. In 1979 wordt hij benoemd tot hoofdtrainer in Amsterdam. In zijn tweede seizoen haalt hij het kampioenschap binnen en laat jongens als Wim Kieft en Frank Rijkaard debuteren. Zijn eerste buitenlandse periode breekt in 1981 aan, als hij in Spanje aan de slag gaat, bij Real Zaragoza. Beenhakker wordt in de Spaanse industriestad op han den gedragen. In het seizoen 1984/'85 gaat hij, verrassend genoeg, bij FCVolen- dam aan de slag. Oer-Ajacied Bob Haarms is in die periode zijn assistent-trainer. Beenhak ker degradeert maar als buig zaam riet richt hij zich vervol gens op een nieuwe klus. Been hakker wordt in 1985 bonds coach. In een bol van dramatiek staande wedstrijd tegen België wordt deelname aan het WK'86 in Mexico niet veilig gesteld. Real Madrid klopt bij hem aan. En daar doet Beenhakker het drie jaar fantastisch. Zijn bijnaam 'Don Leo' is geboren. Drie keer achtereen wordt hij landskam pioen, de grote vedetten eten uit zijn hand, al blijft de felbegeerde Europa Cup voor Landskam pioenen steeds net buiten bereik. Dan begint hij weer bij Ajax en wordt in 1990 landskampioen. Zijn ad interim aanstelling als bondscoach voor het WK '90 wordt geen succes. In september 1991 - het nieuwe seizoen is net begonnen - vertrekt hij van Ajax naar Spanje omdat hij de lok roep van Real Madrid niet kan weerstaan. In de Spaanse hoofd stad blijft hij slechts één seizoen. Hij heeft dan inmiddels heel wat teleurstellingen en kritiek moeten verwerken, maar Been hakker blijkt als geen ander in staat zich na een teleurstelling op te richten. Door zijn cha risma, flair en retorisch vermo gen, komt hij steeds onge schonden uit iedere strijd tevoorschijn. Dienstverban den, met wisselend succes, bij Grasshoppers (Zwitserland), Saoedi-Arabië (als bonds- 'Don Leo' toen hij nog hoofdtrainer bij Ajax was. coach), América en Guadala jara (Mexico) en Istanbulspor (Turkije), volgen. Het zwerven moe, tekent hij in de zomer van 1996 bij Vitesse. Aanvankelijk als trainer, later als Technisch Directeur. Dit contract dient hij niet uit; in november 1997 begint Been hakker aan de klus die hij zijn hele leven, als geboren Rotter dammer, had geambieerd; hij mag het op apegapen liggende Feyenoord gaan reanimeren. In Rotterdam-Zuid verricht hij, als opvolger van Arie Haan, uitste kend werk; Feyenoord wordt kampioen, lokale helden wor den internationals, De Kuip kolkt. Maar het seizoen 1999/ '00 verloopt moeizaam en omdat in april de spelersgroep en de trainer op elkaar zijn uit gekeken, stapt Beenhakker op. De commotie is groot. Na een periode van rust, met hier en daar een golftoernooi- tje, begon 'Don Leo' op 1 sep tember als Technisch Directeur bij Ajax. Hij tekende voor onbe paalde tijd en heeft de verant woordelijkheid voor de voet- baltechnische zaken op lange termijn. Leo Beenhakker is de bewaker geworden van het technische en tactische cul tuurgoed van Ajax. Zijn interna tionale ervaring en zijn kennis van de club waar hij in de jeugd en op het hoogste niveau trainde, maakt hem, als een van de weinigen, geschikt voor deze zware functie. Lucky Ajax schenkt ca cadeau I v.l.n.r. Ton Pronk, SjaakSwart, Heinz Stuyen GerrieMühren De uitwedstrijd in Alkmaar van komende zondag is voor Ajax- supporters alleen te bezoeken in combinatie met verplicht bus vervoer. De reis is uitverkocht. De bussen vertrekken om 15.00 uur vanaf P-bus, naast de Amsterdam Arena. De verse eredivisionist RBC treedt op vrijdagavond aan in de Arena. De ploeg met ex-Ajacieden Pascal Heije en Darl Douglas is voor elke voetbalsupporter te bekijken. Vanaf 16 september start de vrije verkoop. Er is dus geen Clubcard nodig om een kaartje te kopen. In samenwerking met het Gemeentelijk Vervoer Bedrijf kunnen Amsterdammers korting krijgen voor dit duel. Op 16 sep tember wordt een krant met een kortingsbon uitgedeeld op de Dam. Kaarten voor de return van Ajax in de eerste ronde van het UEFA Cup-toernooi zijn vanaf 18 september in de verkoop voor alle Ajax Clubcardhouders, inclusief de leden van de Ajax Supporters vereniging. Er is tevens een periode van vrije verkoop. Deze start op 23 september. De prijzen liggen tussen f25 en f65. Het uitduel tegen de Friese Champions League-deelnemer kan bezocht worden door de uitkaarthouders van Ajax. Vanaf 16 sep tember begint de verkoop. Prijs voor een kaartje bedraagt f32,50. Voor deze wedstrijd geldt geen verplicht vervoer. Voor verder informatie over kaartverkoop: NOS teletekst pagina 660 en www.ajax.nl Kaarten voor wedstrijden van Ajax worden verkocht bij de Ticket- box-verkooppunten.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 5