bestuurslid technische zaken Nieuwe functie Stanley Menzo Drama voor Joe Didulica Ajax naar John Bosman en Gerard van der Lem Amsterdam - Klaas Nuninga is benoemd tot bestuurs lid technische zaken van Ajax. De ledenraad keurde zijn voordracht op dinsdag 5 september goed. Nuninga is de opvolger van Hennie Hen- richs, die eind maart ver trok. Amsterdam - Stanley Menzo is een aantal dagen geleden bij AFC Ajax begonnen als medewerker van de commerciële afdeling. Zijn functie, waar bij een pak en een das onontbeerlijk zijn, combi neert de oud-keeper met het assistent-trainer- schap bij Ajax 2. Jan Olde Riekerink is momenteel verantwoordelijk voor het tweede elftal. Vorig sei zoen liep Menzo al stage bij Tonny Bruins Slot. Sydney - Nog voordat de Olympische vlam was ontstoken, waren de Spelen voor Joe Didulica alweer voorbij. Een op de training opgelopen blessure aan het scheenbeen was funest voor Ajax' derde doelman. Amsterdam - Na het duel in het UEFA Cup-toernooi met AA Gent hervat Ajax zondag de strijd in de KPN Eredivisie met de uitwedstrijd bij AZ. De ploeg van trainer Co Adriaanse treft dan niet alleen één van de betere clubs uit de hoogste afdeling, maar tevens enkele oude bekenden. Twee van hen, Olaf Lindenbergh en Dries Boussatta, verlieten Ajax al nog voordat zij het eerste elftal bereikten. John Bosman en Gerard van der Lem aan de andere kant, beleefden - voordat ze in Alkmaar terecht kwamen - zelfs internationale successen tijdens hun Amsterdamse periode. Ajax-life nummer 2 15 september 2000 Klaas Nuninga In zijn nieuwe functie, die hij voorlopig voor één jaar gaat bekleden, is de 19-voudig international verantwoordelijk voor het voetbalgedeelte van Ajax. „Ik heb contact met de trainers en begeleiders van alle elftallen. Van het eerste elftal tot de jeugd. Dus ben ik zowel in de ArenA als op De Toe komst regelmatig aanwezig. Dat betekent oren en ogen open. Als bestuurslid heb ik de taak om het voor iedereen zo gemakkelijk mogelijk te maken. Ik wil echter bena drukken dat het niet om een uitvoerende functie gaat." Met de komst van Nuninga is Ajax er opnieuw in geslaagd een gezonde portie voetbaler varing aan de organisatie toe te voegen. De inmiddels 59- jarige voormalige spits was in zijn actieve tijd zelfs eventjes de duurste voetballer van Nederland, toen hij in de zomer van 1964 GVAV voor De Meer verruilde voor de lieve som van 250.000 gulden. Nuninga zou uiteindelijk vijf seizoenen voor Ajax spelen. In 187 wedstrijden trof hij 88 keer doel: „Dat ik nu als oud-speler en als lid van de ledenraad een bijdrage kan leveren aan de organisatie van 'mijn cluppie', beschouw ik als een grote eer." Nuninga maakte deel uit van de Commissie Ajax 2000, die een analyse van de club maakte en was afgelopen zomer, tijdens EURO 2000, Centre Director van Amster dam. Klaas Nuninga haalt uit in de beroemde 'mistivedstrijd' tegen Liverpool. foto: Louis van de Vuurst >0 3 3 co Stanley Menzo blijft ook op het veld actief. De 22-jarige Didulica was eer ste keus voor trainer Raul Blanco en dus vrij zeker van een basisplaats voor de openings wedstrijd tegen Italië in Mel bourne. Helaas viel de Olympi sche droom voortijdig in dui gen, toen de sympathieke Aus traliër tijdens een training met de nationale ploeg geblesseerd raakte aan zijn scheenbeen. Op 7 september kwam de zo gevreesde boodschap: Joe kon definitief niet spelen. Didulica: „Ik kon het eerst gewoonweg niet geloven. Herhaaldelijk vroeg ik de dokters daarom of ze geen geintje met me maak ten. Ik was zelfs vastberaden om door te trainen. Het is vre selijk om, als je al vier jaar met je leeftijdgenoten aan het trai nen bent voor een ultieme reeks wedstrijden, op het laat ste moment te moeten afha ken." Middenvelder Jason Culina moet nu als enige de eer van Ajax in het Australische team hooghouden. Hij treft op 16 september zijn collega's Pius Ikedia en Christopher Kanu in een rechtstreeks duel tussen Australië en Nigeria. Uit de Ajax-selectie is ook de Zuid- Afrikaan Aaron Mokoena aan wezig op de Spelen. De bekend ste Ajacied op de Spelen is natuurlijk John O'Brien. De middenvelder komt in Sydney uit voor 'team USA'. Hij verblijft in een hotel in Canberra, een paar honderd kilometer landin waarts vanaf Sydney. O'Brien: „We zitten ver weg van waar de actie is. Pas na de tweede groepswedstrijd verhuist de ploeg naar Melbourne. Daar zijn ook andere sporters aan wezig." Het hotel van John huisvest onder meer de dames voetbalteams van China en Nigeria, maar ook de komende tegenstander Tsjechië. Van Kameroen en Koeweit, de andere opponenten, weet de Amerikaan weinig: „Ik weet hoe ik "Koeweit" moet spellen. Meer weet ik niet. Tegen de Tsjechen hebben wij onlangs nog 0-0 gelijk gespeeld. Zij heb ben een sterk elftal. Kameroen foto: Louis van de Vuurst is voor mij onbekend, maar ik verwacht dat er voor de wed strijd goede rapporten beschik baar zullen zijn." Naast zijn gecombineerde functie bij Ajax volgt Menzo bovendien de opleiding Oefenmeester 1. In zijn nieuwe commerciële baan is Stanley Menzo onder meer betrokken bij het onder houden van de contacten met de sponsors en partners van Ajax. Daarnaast zal hij een centrale rol gaan spelen bij de verschillende clinics die door een aantal sponsors van Ajax worden georganiseerd. In oktober vorig jaar moest Stanley Menzo noodge dwongen een punt zetten achter zijn imposante car rière als prof. Op 15 septem ber 1999 onderging Menzo in het VU ziekenhuis te Amsterdam een kijk-opera- tie aan zijn rechterknie, waarbij beschadigd kraak been werd gesignaleerd. Tij dens het herstel van de bles sure aan de rechterknie van Stanley Menzo kwam het onheilsbericht dat hij onge schikt was geworden voor voetballen op professioneel „Ik krijg helaas geen tijd terug te denken, omdat ik veel te druk ben," aldus Van der Lem. „Maar ik vergeet Ajax nooit. Eerst heb ik zeven jaar in de jeugd gespeeld, om later terug te keren als asistent-trainer. Het bestuur heeft mij inmid dels verzocht lid te worden, waardoor ik in zekere zin invloed kan uitoefenen op het beleid. Daarom houdt de club altijd een speciale plaats in mijn hart en zit ik zondag beslist met een tweeslachtig gevoel op de bank." AZ is de competitie matig gestart. Hoewel verliezen in De Kuip natuurlijk 'altijd kan', was de nederlaag in de openings wedstrijd toch een teleurstel ling. Het 2-0 verlies kwam ech ter tot stand in een emotionele ontmoeting, en had mogelijk zijn uitwerking op de daarop volgende wedstrijden. AZ boekte vervolgens een regel matige 3-0 overwinning op RBC Roosendaal, maar dolf daarna twee keer het onder spit. Bij RKC werd het 3-0 en bij De Graafschap 4-2. Van der Lem: „Juist daarom proberen we het duel met Ajax aan te grijpen om uit de moeilijke periode te komen. Sentimen ten tellen niet. We moeten gaan voor de overwinning." De Alkmaarse trainer kampte tot nu toe met heel wat tegen slagen. „Peter Wijker is door een blessure zes tot acht weken uitgeschakeld, Kenneth Perez verkeert - na heel veel blessureleed - in een opbouw fase, terwijl het meespelen van Barry van Galen een vraagte ken blijft. Hij speelde de laatste twee duels al niet mee, terwijl hij voor ons het "zout in de pap" is. Een aantal andere jon gens mist de vorm, maar door al die afwezigen kan ik hen momenteel niet vervangen. Daarom gaan we proberen in ieder geval als een eenheid op te treden. Wanneer iedereen functioneel speelt, komen we al een heel eind. Of het tegen Ajax genoeg zal zijn, moeten we afwachten."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 3