Mini's Districtsnieuws Kellogg's Ajax Voetbalfeest Ajax verslaat Feyenoord met 6-4 O District Oost District België Moet de F-Side ongerust worden? T NOG ENKELE PLAATSEN ARRANGEMENT AJAX-DE GRAAFSCHAP EVEN VOORSTELLEN? Ajax-life nummeT 2 15 september 2000 Inside Wie kan mij helpen aan een oude seizoenkaart (99/00) van Ajax. Ook de Ajax Clubcard en dagclubcard zijn welkom. Wie helpt mij? W. Eijkenaar Margrietplein 20 771 lJVte Nieuwleusen Ik ben een verzameling aan het opzetten van entreekaarten van Ajax-wedstrijden. Boven dien ben ik op zoek naar club- cards en seizoenkaarten van Ajax en andere clubs. Wie kan mij daarbij helpen? Gooi ze niet weg. Co Kroon Tureluurweg 57 Diemen Tel/fax 020 - 6997755 Bezoek de Jari Litmanen website: www.litmanenlO.com. Hier vind je foto's van Jari en de laatste nieuwtjes over Ajax' voormalige nummer 10. Een 31-jarige Ajax fan is op zoek naar meiden die graag naar Ajax-wedstrijden gaan of willen gaan en als het klikt eventueel iets moois op te bou wen. Naam en adres bekend bij de redactie. Nieuw: de Bobby Haarms site. Het adres is www.bobby haarms4ever.homepage.com. De site bevat foto's, nieuwtjes e.d. van Bobby natuurlijk, maar ook van Sjaak Wolfs. Het gaat nog niet hard, maar de aanmeldingen voor het arran gement Ajax - De Graafschap beginnen binnen te komen. Inmiddels zijn we de 50 deelne mers gepasseerd en gaan we voor minimaal 75 plaatsen. Typerend is dat leden uit Doe- tinchem en jeugdleden uit de regio Achterhoek middels een persoonlijke mail over deze activiteit geïnformeerd zijn. De respons op deze mail (toch meer dan 250 info's waren ver zonden) was echter nihil, des te opmerkelijker was dat de respons na verschijning van de vernieuwde versie van Ajax Life groter was. Voor ons in ieder geval het bewijs dat Ajax Life nieuwe stijl (beter) gelezen wordt. Voor de mensen die het bericht toch niet gelezen heb ben hierbij nogmaals de infor matie. Het arrangement Ajax - De Graafschap bestaat uit: busreis vanuit Zevenaar en/of Arnhem naar Amsterdam, bezoek en rondleiding ArenA, bezoek Ajax museum en toegangskaartje 2e ring voor de wedstrijd tegen De Graafschap. Voor alle deelne mers is er een leuke Ajax-atten- tie (alleen hiervoor zou je al meegaan). Iedereen kan deelne men en de prijs bedraagt fl. 95,- voor niet leden en fl. 87,50 voor leden van de SVA. Voor opgave en meer informatie kun je bellen met 06 - 50557932. De uiterste aanmeldingsdatum is 1 oktober. Deelname op volgorde van aan meldingen vol is echt vol. News Niet alleen in Nederland, maar ook in België telt de supportersver eniging vele leden. Ook voor deze leden worden diverse activiteiten georganiseerd door een aantal Belgische vrijwilligers van de SVA. Op onderstaande foto stellen we ze aan je voor: Staande van links naar rechts: Maurice Peeters, Jacky Verstraete, Robert Verbeek. Zittend van links naar rechts: Dirk Driessens, GustaafWense- leers. Zaterdag 4 september jl. hebben 60 jongens en meisjes de trainings dag van het Kellogg's Ajax Voetbalfeest bijgewoond. De kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar hadden zich eerder tijdens voorrondes in de regio's Amsterdam, Apeldoorn, Breda, Groningen en Venlo geplaatst voor de fïnalestrijd om de Kellogg's Ajax Cup. Vijf teams met elk 12 vertegenwoordigers van hun regio kregen deze dag bij Ajax, op De Toekomst, een echte Ajax-TIPS training voorge schoteld onder deskundige leiding van Peter Boeve en Leo van Veen. Tijdens de trainingsdag kregen de vijf teams tevens een eigen coach toegewezen die ze op deze dag begeleidde en die ook tijdens de grote finale actief zal meehelpen op weg naar het ultieme doel: het winnen van de cup. De grote finale van het Kellogg's Ajax Voetbal feest zal op zaterdag 23 september plaatsvinden bij Ajax op De Toekomst. Leo van Veen instrueert de kinderen vroeg Cobus zich af toen hij compleet onverwacht op de G-Side terecht was gekomen. De G-Side is een nieuw idee van Ajax en deze bevindt zich aan de noordkant van de ArenA in de gracht. Hier is een speciale verhoging gebouwd aan het veld, die bedoeld is voor de gehandicapte supporters (vandaar G-Side) van Ajax. Nee, ik geloof niet dat de F-Side iets te vrezen heeft van de G-Side, al weet je het in de toekomst maar nooit. Wie weet hoe rumoerig de gehandicapte fans van Ajax nog gaan worden. Ik bedoel wat die Italianen konden tijdens het EK moet ons toch ook lukken en voor je het weet is de G- Sideeen risicovak. Cobus zat zaterdag tijdens het Amsterdam Tour nament op de G-Side. Ik was daar terechtgekomen omdat ik geen kaartje had gekocht voor mijn vaste plaats op de eerste ring. De G- Side is een experiment, dat tijdens het Amsterdam Tournament werd uitgeprobeerd. Na een evaluatie tussen Ajax en de gehandi capte supporters wordt gekeken of de G-Side op deze manier een goede uitbreiding is van het aantal rolstoelplaatsen in de Arena. Nou, er is niets mis met de G-Side, daar kwam Cobus al snel achter. Ik werd opgevangen door een alleraardigste dame, die mij en de overige G-Siders de rest van de avond zou trakteren op heerlijke fris dranken, belegde broodjes en misschien nog wel het belangrijkste: echt bier! Dus niet dat flauwe alcoholvrije bier wat in de rest van De ArenA te verkrijgen is: nee, gewoon bier met vijf procent alcohol. Maargoed, ik kwam voor het voetballen en daar liet de G-Side mij toch een beetje in de steek. Vanaf deze plek heb je niet een echt goed overzicht over het veld. Je zit als het ware wat te laag om het spel goed te kunnen volgen. Zo is het moeilijk te beoordelen hoe het spel zich in grote lijnen ontwikkelt. Buitenspel ontgaat je, de kansen aan de overkant van het doel zijn moeilijk in te schatten (gaat een schot naast of zit de bal erin? Ik heb een paar keer voor niks gejuicht) en het is moeilijk te zien welke speler er aan de bal is en wat deze spe ler er precies mee doet. Misschien ben ik wel verwend, aangezien ik sinds de opening van De ArenA een prachtige plek heb op vak zuid en ik het spel daar van bovenaf prima kan volgen. Maar met wat aanpassingen verdient de G-Side zeker een kans. Het Amsterdam Tournament was een prima toernooi en Ajax liet er bij vlagen zelfs uitstekend voetbal zien. Terwijl de voorbereiding zo moeizaam was verlopen. Gelukkig raakte Adriaanse niet in paniek. Hij trok de discipline nog wat harder aan: wie verzaakte op de trai ning kon zich langs de zijlijn een aantal malen gaan opdrukken, hij zette een aantal spelers uit de selectie en hij haalde ongemeen fel uit naar 'de vedetten van het team, die volgens hem de kantjes er van afliepen, en zette Sjakie Wolfs terug naar de tribune. Vanaf het nieuwe seizoen is er geen plaatsje meer voor de populaire materi aalman in de dug-out van Ajax. Sjakie moet op de tribune tussen de bobo's zitten. Ooit stuurde Adriaanse de kantinejuffrouw van Wil lem II de laan uit. Hij kreeg heel Tilburg over zich heen. Adriaanse liet zich hierdoor totaal niet van de wijs brengen en weigerde op zijn besluit terug te komen. "Is het soms een truc van Co, bedoeld om de boel op scherp te zetten?" vroeg Cobus zich af, want ineens liep het bij Ajax. Tijdens de wedstrijden tegen Lazio en Arsenal bleef Ajax redelijk overeind en speelde het af en toe voetbal dat wij de laatste jaren niet meer hebben gezien in de ArenA. En Sjakie? Voor Cobus op de G-Side stonden drie rode klapstoelen. Ze waren nog leeg. Sjakie is van harte welkom. Zit hij toch nog een beetje op het veld. Cobus Hallo, ik ben Cindy Kersseboom en ik ben 2 jaar oud. Zoals je ziet staat Ajax bij mij op nummer 1! Hallo, ik ben Kevin Mos en ben geboren op 5 december 1999. Op deze foto ben ik vijfmaanden oud. Naast me zit mijn vriendje Winnie. Samen met mijn vader zijn we trouwe Ajax-fans. Daar ben ik nu al heel trots op. Ik hoop dat deze foto geplaatst wordt, het is namelijk een verrassing voor mijn vader. Zondag 13 augustus jl. streden supporters van Ajax en Feyenoord op Terschelling voor de tweede maal om de J.C. Schaal. Deze schaal is vernoemd naar Jelle Cupido, een legendarische eilander. Op Terschelling is het gebruikelijk dat de supporters van Ajax en Feyenoord gezamenlijk in een lokale bar, gekleed in de clubshirts, de klas siekers op groot scherm bekijken. In 1998 hebben twee supporters van deze clubs naar aanleiding van 'Beverwijk' het initiatief genomen om een wedstrijd te organiseren onder het motto "Zo kan het ook". De eerste wedstrijd om de schaal werd gewonnen door Feyenoord met 2-1maar dit jaar was het de beurt aan de supporters van Ajax: met 6 - 4 werden de Feyenoordsupporters verslagen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 12