T PSV-voorzitter Harry van Raaij voorspelt: Pasanen dolblij met trans Ajax Cape Town neemt nieuw jeugdcomplex in gebruik Woord van de voorzitter Supporters Vereniging Ajax Amsterdam - Ajax, PSV en Feyenoord hebben vergevorderde plannen om met ingang van het seizoen 2002/2003 de Eredivisie te verlaten om aan een nieuwe competitie deel te nemen. Nog voor het einde van dit jaar valt de beslissing. Amsterdam - De opluchting viel van zijn gezicht af te lezen, want na een korte stageperiode mag Petri Pasanen zich definitief Aja cied noemen. De 19-jarige Fin tekende een contract voor vijfjaar bij Ajax Jan van Vugt Kaapstad - Ajax-voorzitter Michael van Praag heeft op donderdag 10 augustus het nieuwe jeugdcomplex van Ajax Cape Town geopend. Het moderne onderko men heeft de naam 'Ikamva' meegekregen, dat is Afrikaans voor 'de Toekomst'. L°J Amsterdam - Ajax speelt aanstaande dinsdag de eerste competitiewedstrijd van het sei zoen. In de ArenA is Fortuna Sittard, de club van de in het betaalde voetbal debuterende hoofdtrainer Henk Duut en oud-Ajacied Marcel Akerboom, de tegenstander. Ajax-life nummer i i8 augustus 2000 AJAX OVER TWEE JAAR UIT EREDIVISIE Terwijl Ajax zich onthoudt van het naar buiten brengen van een officieel standpunt, laat een interview met PSV-voorzitter Harry van Raay aan duidelijkheid niets te wensen over. Afgelopen week einde liet Van Raaij in het Algemeen Dagblad weten dat in de komende maanden cruciale gesprekken zullen plaatsvinden met zowel de KNVB, de clubs die in de Eredivisie moeten achterblijven alsmede met de UEFA. Volgens Van Raaij - en Ajax verkondigde dat standpunt ook al eerder - moet de vaderlandse top wel aan de zogenaamde 'Euro League' gaan deelnemen. Want alleen dan zullen Ajax, Feyenoord en PSV hun begroting - alleen al op basis van extra TV-gelden - met 45 tot 50 miljoen gulden kunnen opkrikken en daardoor op gelijkwaardige basis kunnen concurreren met de topclubs uit Engeland, Spanje en Italië. Een onderzoek van een onafhankelijk bureau zou dit inmiddels hebben aan getoond. Volgens Van Raaij in het AD staat deelname alleen open voor de vaderlandse Top drie: „Ajax, Feyenoord en PSV hebben het initia tief genomen. Wij hebben een toegevoegde waarde, wij kunnen de Europese competitie een gezicht geven. Het is verschrikkelijk belangrijk dat die nieuwe Liga een meerwaarde heeft op de markt. Een aantal Nederlandse clubs heeft die internationale erkenning nog niet afgedwongen. Dat zullen die clubs straks zelf moeten ver- Naast Ajax, Feyenoord en PSV zouden ook Celtic, Glasgow Ran gers, Benfica, FC Porto, Anderlecht en een aantal Skandinavische ploegen deel kunnen gaan uitmaken van de Euro League. Eindelijk, want met de transfer ging een droomwens in vervulling. Pasanen was in juli een week op proef en maakte tijdens die periode een gretige indruk. Tegen de amateurs van Colmschate nam hij zelfs een van de veer tien treffers voor zijn rekening. Het verlos sende ja-woord van Co Adriaanse kwam daarom als een enorme opluchting voor de sympathieke verdediger: „Ajax heeft een Beste Ajax-supporter, voor je ligt een geheel vernieuwde Ajax Life. Nu niet meer in de vorm van een magazine, maar in de vorm van een krant. Het besluit om van het vertrouwde magazine over te stappen op een krant, was een weloverivogen stap in de toekomst. Bevindingen uit diverse enquetes en onderzoeksrapportages wezen uit dat jij, als supporter van Ajax, in de Ajax Life meer actualiteit wilde zien en deze vaker zou willen zien verschijnen. De supportersvereniging heeft hiermee een duidelijke stap gezet naar de supporters toe. Om de twee weken valt de Ajax Life Krant op de mat, met het allerlaatste nieuws, wetens waardigheden en zeer actuele achtergrondverhalen, kijkjes in de keuken en natuurlijk alles over de jeugd: onze toe komst. Niet meer kijken op teletekstpagina's of internetsites wanneer en waar de Ajax jeugd speelt. Gewoon vrijdag avond Ajax Life en je plan voor het volgende weekend trek ken en weten waar je op De Toekomst terecht kunt. Dichter bij kan Ajax nauwelijks komen. Alhoewel, wekelijks ver schijnen is natuurlijk het ideaal, maar realistisch is dat op dit moment niet. Met deze krant is in ieder geval een belangrijke beleidsstap gezet wat betreft de communicatie richting supporters. Lid worden het laatste nieuws op de mat. Wij horen graag wat je van de krant vindt, positief en nega tief. Wij zijn benieuwd, De kosten voor het uit vijf voetbalvelden bestaande complex bedroegen drie miljoen gulden. Op 'Ikamva' is tevens een riante sporthal gebouwd waarin een speciaal voor voetbal geschikte onderlaag van astroturf is gelegd. Ook biedt de nieuwe accommo datie voldoende fysiotherapieruimte en medische faciliteiten, waardoor Ajax Cape Town een van de beste trainingscomplexen van Afrika heeft gekregen. John Comitis, directeur van Ajax Cape Town: „Het moment is gekomen waarop visie werkelijkheid wordt. We kunnen oprecht zeggen dat onze club op weg is vanuit Zuid Afrika internationaal aanzien te verwerven." Met de bouw van 'Ikamva' is wederom een deel van de doelstelling van Ajax Cape Town gerealiseerd. Jonge spelers van de club krijgen de mogelijkheid zich te ontwikkelen en de beste talenten van Ajax Cape Town mogen stage komen lopen op 'deToekomst'. Alle voetballers van Ajax CapeTown, van de jong ste jeugd tot het eerste elftal, gaan gebruik maken van de accommodatie. zeer goede reputatie, zeker sinds Jari Litmanen wordt Ajax in Finland met grote interesse gevolgd. Ik ben erg blij dat de overgang eindelijk een feit is. Vanaf nu mag ik me een echte Ajacied noemen", aldus de van FC Lahti afkomstige voetballer. Direct na het ondertekenen van het contract nam Pasanen het vliegtuig terug naar Fin land om het restant van zijn dienstplicht te vervullen. Op 20 augustus meldt hij zich weer in Amsterdam. De laatste keer dat beide clubs elkaar op de eerste speeldag ontmoetten, was op 21 augustus 1988. Zon der de geblesseerde Aron Winter, maar met een debu terende (en scorende) Stefan Pettersson verloor Ajax In Limburg met 2-1. In Amsterdam zorgden beide clubs regelmatig voor spetterende wedstrijden. Op 5 november 1961 verspeelde Ajax, tegen toen nog For- tuna'54, in het slotkwartier een 3-0 voorsprong (3-4). Op 14 mei 1983 troffen ze elkaar op de laatste speeldag en het zou de meest doelpuntrijke ontmoeting tussen beide elftallen worden. Na een 5-3 voorsprong bij rust won Ajax uiteindelijk met 6-5. Nog opmerkelijker die dag waren de supportersacties ter ere van de vertrek kende Piet Schrijvers en lohan Cruijff. F-siders namen de doelman al tijdens de wedstrijd op de schouders, Cruijff overkwam hetzelfde na afloop van de eerste helft. Het duel ontaarde in een heuse pro-Cruijff demonstratie, omdat Nummer 14 volgens het Ajax- bestuur niet meer rendabel genoeg was. Voor de pauze participeerde Cruijff met schitterend voetbal, na de rust (waarin Cruijff naar huis was gegaan) namen de fans het over. Vorig seizoen speelde Ajax op 13 oktober 1999 in de ArenA een uitstekende wedstrijd (4-1Rond het duel werd afscheid genomen van twee doelmannen: de gestopte Stanley Menzo en de naar Juventus vertrok ken Edwin van der Sar.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 3