O PROGRAMMA A-JUNIOREN TOERNOOI OP DE TOEKOMST Of een jeugdspeler doorbreekt heeft natuurlijk ook vaak met toeval te maken. Neem toen Patrick Kluivert debuteerde.... Is Ajax voor jou de beste dub om trainer te zijn? Geen pure Ajax-trainer dus. „Denk het niet, maar het is wel de beste club voor mij om te beginnen. Niemand hoeft mij iets wijs te maken over de manier van spelen. Maar, ik zei het al, ik moet het nog wel leren over te brengen. Daar voor zit ik nu op de cursus. Daarvoor train ik nu de Al. Daarom begin ik niet direct op het hoogste niveau." Wat waarschijnlijk ook de beste weg is. Jij hebt zelf een andere weg bewandeld dan de spelers die je nu onder je hoede hebt. Op jonge leeftijd in het eerste van een amateurclubje, vervolgens van je 18e tot je 25ste bij Sparta, daarna pas Ajax. Wat zijn daar de voor-en nadelen van geweest? „Voordeel is dat ik de weg van de geleidelijkheid heb bewan deld en voor mijn persoon lijkheid destijds -ik was toen te bescheiden- was dat het beste. Stap voor stap werd ik beter, stap voor stap brutaler, stap voor stap ging ik dwin gender voetballen. Nadeel was dat het misschien tóch wat sneller had kunnen gaan; voor een talent is het het beste om zo snel mogelijk in een goede jeugdopleiding bij een grote club terecht te komen. Van betere spelers om je heen word je alleen maar beter. En daar gaat het om: iedere dag beter worden." Je bent inmiddels ruim een jaar geleden gestopt. Hoe fit ben je nog? VRIJDAG 18 AUGUSTUS Veld 1 Veld 2 ZATERDAG 19 AUGUSTUS Veld 1 Veld 2 ZONDAG 20 AUGUSTUS Amsterdam - Tijdens het vorige Kick- Ojf Festival werd Saskia van de Brink gekozen tot Miss Ajax sei zoen 1999 - 2000. Op aandringen van haar man Gert had zij zich opgegeven voor de verkiezing en heejï daar geen spijt van gekregen. Terugkijkend op een jaar Miss Ajax vindt zij haar kroning als de nieuwe Miss Ajax het hoogtepunt, aangezien ze totaal niet had verwacht dat zij zou winnen. Ajax-life nummer i i8 augustus 2000 is natuurlijk essentieel; de sti mulans als een jonge Ajacied- doorbreekt, werkt in de hele opleiding door. Als een jeugd speler eraan toe is, moet hij naadloos in het tweede of eerste elftal ingepast kunnen worden." „Maar dat vind ik nou juist geen toeval. Ajax wilde op dat moment Ronaldo halen, maar dat lukte dus niet. Nou, dan kun je op zoek naar een alter natief gaan, optie twee kiezen, maar als die speler qua kwali teit gelijk staat aan Kluivert, kies je voor je eigen kweek. Oké, niemand dichtte Kluivert toe dat hij er direct 34 wed strijden zou staan. Wanneer dat dan wel gebeurt, is dat een meevaller, maar geen toeval." „Nou, ik ben natuurlijk wel ontzettend één met hoe Ajax voetbalt. Ik heb dertien jaar in een systeem gespeeld, dat helemaal op mijn lijf was geschreven. Alle elementen die belangrijk zijn in hoe Ajax wil spelen, kan ik dromen. Maar ja, ooit zal je als trainer verder moeten en met andere systemen, andere typen spe lers, andere culturen in aan raking komen. Pas dan blijkt hoe goed je daadwerkelijk bent." „Dat denk ik ook, alleen: het is wel afhankelijk van het aan bod dat je krijgt. Kijk, toen Frank Rijkaard bondscoach werd, was hij de eerste die toegaf dat daar misschien een paar stappen aan vooraf had den moeten gaan. Maar ja, hij werd wèl gevraagd, dat aan bod lag ineens voor zijn neus. Door er op in te gaan, bewees hij lef en zelfver trouwen te hebben. Of ik hetzelfde had gedaan? Weet ik niet, weet ik echt niet." „Af en toe doe ik op de trai ning even mee, al sta ik voor alsnog meer langs de kant om de boel te analyseren en te observeren. Voor de rest speel ik af en toe nog wat wed strijdjes bij Lucky Ajax en dat gaat aardig. Alleen: de knie klachten blijven, hè. Maar goed, daarom ben ik ook op mijn 38ste gestopt. Zonder last van mijn knieën, had ik misschien nu nog wel gevoet bald." 18.00 uur: Ajax-Arsenal Barcelona-Bayern München 19.30 uur: PSV-Juventus Feyenoord-Sao Paulo 10.00 uur: Barcelona- PSV-Ajax Feyenoord 11.30 uur: Bayern München- Arsenal-Iuventus Sao Paulo pauze 13.45 uur: Ajax-Juventus Sao Paulo-Barcelona 15.15 uur: Arsenal-PSV Bayern München-Feyenoord 09.30 uur: Veld 1 Nr3 pouleA-Nr4 poule B Veld 2 Nr3pouleB-Nr4pou!eA 11.00 uur: Veld 1 Nr 1 poule A-Nr 2 poule B Veld 2 Nr 1 poule B-Nr 2 poule A pauze 13.15 uur Veld 1 Duel 3e en 4e plaats Veld 2 Duel 5e en 6e plaats Veld 3 Duel 7e en 8e plaats 15.15 uur: Finale in de Amsterdam ArenA. 17.00 uur: Prijsuitreiking De laatste Miss Ajax De prijs die zij met haar uit verkiezing had gewonnen, was een reis naar de uitwed strijd van Ajax in de UEFA cup tegen Hapoël Haifa. Samen met de selectie van Ajax reisde zij af naar Israel en genoot van de sfeer en de wedstrijd. Afge zien van dit mooie reisje moest er natuurlijk ook gewerkt worden. Bij elke thuiswedstrijd was Saskia aanwezig en presenteerde zij, samen met Joop Leeuwen- daal, de prijzen van de spon sors. Deze samenwerking met Joop heeft zij altijd als zeer prettig ervaren. Na afloop van de wedstrijden liet zij altijd haar gezicht zien bij de spon sors en deelde handtekenin gen uit aan fans. De fans konden haar ook bewonderen tijdens de activi teiten van de Supportersver eniging Ajax in het land, waar haar soms werd gevraagd om op hele vreemde plekken haar handtekening te zetten. Saskia was natuurlijk al voor dat zij gekozen werd tot Miss Ajax fan van de Amsterdamse club, maar de band met Ajax is tijdens dit jaar alleen maar sterker geworden, omdat zij alles van dichtbij heeft mogen meemaken. Ook dit seizoen zal zij dan ook vaak in het sta dion te vinden zijn. Toen Saskia vorig jaar gekozen werd tot de nieuwe Miss Ajax, kon zij niet vermoeden dat zij ook de laatste Miss Ajax zou zijn. Uit een tevredenheidsonder- zoek onder de leden van de Supportersvereniging is ge bleken, dat de supporters de meerwaarde niet zien in het hebben van een eigen Miss. Daarnaast heeft de organisa tie weinig aanmeldingen voor de Miss Ajax-verkiezing ont vangen. Dit heeft de SVA, in overleg met Ajax, doen beslui ten om na vijf mooie jaren te stoppen met Miss Ajax. (Dus niet, zoals VI suggereerde, in het kader van bezuinigingen). Langs deze weg wil de SVA dan ook iedereen, die de afge lopen vijf jaar heeft meege werkt aan de Miss Ajax-ver kiezing bedanken, voor hun inzet en enthousiasme.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 11