'Het ergste vind ik de huidige situatie nog voor de supporters' O AMERICAN FOOTBALL „Over gras hoef je me weinig te vertellen, al is dat met betrekking tot de Arena natuurlijk moeilijk. Het gras is er een ramp. Nu is er met de Amsterdam Admirals American Football. Dan blijft weinig van het gras heel. Maar ja, Ajax is geen eigenaar en de Arena heeft inkomsten nodig. Ik zeg weieens tegen de terrein knechten 'jongens, maak dat veld eens nat, gooi dat is dat in dit geval moeilijk. Ik ben Bob en dat verander je niet. Er gebeuren zaken die niet stroken met mijn Ajax-opleiding, de Ajax-waarden. Je kent het verhaal: in 1934 ben ik geboren tegenover het in aanbouw zijn de De Meer, in 1947 werd ik lid. Ik zei altijd 'thuis ben ik opgevoed, maar bij Ajax ook'. Ajax is discipline. Je weet precies wat er wel en niet mag. De laatste jaren zie je de mensen steeds meer verslappen. Men durft geen dak eens open'. Voetbal is toch een sport voor buiten. Als dat dak dicht is, word je bril wazig van het zweet van de mensen. Er zitten een fantastische drainering, sproei-installatie en verwarming onder het veld. Dus laat dat dak toch altijd open! Zij hebben het maar over 'droog, droog, droog'. Als je vroeger in De Meer een sliding maakte, lag een hele pol eruit. Maar die kon je er weer zo er inleggen. In de Arena schaaf je de boven kant ervan af en dat kun je niet meer herstellen. Bovendien is de ondergrond onder de mat ontzettend hard, waardoor de wortel er niet doorheen kan. Ik zeg altijd 'op asfalt groeit toch ook geen gras'. Je moet er tegen blijven knokken. Ik probeer ze liefde voor hun werk bij te brengen. Dat ze het gras strelen, goed leg gen. 'Wembley' roep ik altijd. 'Dat moet hier toch ook kun-nen'. Maar eigenlijk is dat tegen beter weten in." (Bob trekt een vies gezicht:) „Nu hebben ze het over kunst gras. Kan toch niet." Hebben al die ergernissen over het veld, het verdwijnen van de Ajax-sfeer enzovoort de beslissing om te stoppen bespoedigd? „Ik weet het niet. Feit is dat Ajax de laatste jaren enorm veranderd is. Alles verandert natuurlijk, maar voor mij

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 8