SCHONE LEI Anderhalf jaar geleden verlengde Bob Haarms zijn contract nog met een jaar. Aan stoppen werd wel gedacht, maar het juiste moment was nog niet daar. Met de nieuwe trainer Jan Wouters kwam hopelijk fris elan in Ajax, hoopte Bob. Bovendien ver zocht Wouters Bob nog een jaartje te blijven. Maar de laatste twee Ajax-seizoenen (met ontslag voor Morten Olsen én Jan Wouters en slechte resultaten) werden voor Bobby niet de mooiste. Ze waren echter niet dé reden om er nu mee te stoppen. We spreken elkaar vijf dagen voor zijn laatste thuis wedstrijd, tegen MVV. „Ik ben na het einde van de com petitie nog tien dagen met de selectie in China. 30 juni is het dan echt afgelopen." Grinnikend: „Maar ik ben nu al de boel aan het opruimen." „Ik denk dat ik het goed heb aangepakt. In de loop van dit seizoen dit seizoen dacht ik steeds vaker 'ik moet eruit, ik moet stoppen'. Niet vanwege de resultaten, maar voor mezelf. Ik kon het nog wel aan, maar dacht 'laat een jonge jon gen het maar overnemen'. Er komt een nieuwe trainer en die kan helemaal met een schone lei beginnen, met zijn eigen staf. Het verveelde me niet, maar het vuur zat er bij mij niet zo meer in. Dat is niet goed. Als je er eenmaal bent, was je toch wel weer gemotiveerd, maar toch. Ik voelde 'Bob, dat ben jij niet meer'. Het bijzon dere gevoel dat je had als je het stadion binnenreed, wat je zeker altijd in De Meer had, was aan het verdwij nen. De trainingen werden niet minder scherp, maar ik was veranderd. Ik nam thuis nóg een kopje koffie, keek Ontbijt TV, keek op de klok van 'moet ik al'." Dat lijkt me raar om bij jezelf te merken. Je bent altijd zo gedreven. „Dat was het ook. Misschien kwam het wel omdat ik al aan het afbouwen was. In de winterstop gingen we naar Tunesië, ik belde er Til op en zei dat ik definitief had besloten om te stoppen. Ik heb daar een aantal keren in de spiegel gekeken en tegen mezelf gezegd: 'wat doe je nou, jongen? Blijven of weggaan?' Men kwam wel meteen met andere aanbiedingen: adviseur met betrekking tot de grasvelden, kwartier maker (hotels regelen), kleding adviseren. Die dingen deed ik al jaren. Maar ik besloot geen nieuwe vaste ver bintenis meer aan te gaan. Dat adviseren over gras ga ik misschien wel doen, maar dan moeten ze wel aan bepaalde voorwaarden voldoen. Ik wil me nergens meer op vastpinnen. We moeten ieder moment op vakantie kunnen gaan. Maar steunen wil ik wel. Vandaag heb ik de mensen van het gras nog wat gehol pen. Morgen geef ik ze allemaal een Ajax-trainingspak, zodat ze hun werk nog beter gaan doen. Dat soort din gen, weet je." „Ik heb een grote know-how op grasgebied. Ik heb vijf entwintig jaar in De Meer rondgelopen, nog met de oude terreinknecht Jan Lens en Henk Angel, de tweede vader van Johan. Ik was altijd bij de keuring enzovoort."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 7