Amsterdam Tournament 3 en 5 augustus Toernooi-programma Kaartverkoop spelregels Op 3 en 5 augustus as. zal er in de Amsterdam Arena een groot evenement plaatsvinden: het Amsterdam Tournament. Het toernooi wordt ook dit jaar georganiseerd door International Event Partners, met als drijvende krach ten vader en zoon Broomhall. Zij hebben al ruim 12 jaar ervaring met het organiseren van grote voetbaltoernooien en onderscheiden zich door hun streven naar het beste van het beste. Het bewijs hiervoor is het deelnemersveld. De drie uitgeno digde teams, Arsenal, Barcelona en Lazio Roma, zijn stuk voor stuk van wereldformaat. De heer Broomhall senior kwam in contact met Ajax tij dens een toernooi van Everton in 1996. Daar werd hij door de commercieel manager van Ajax, Bob-Jan Hillen uitgenodigd om een partijtje te gaan golfen. Roger Broomhall zegt hierover: "Net op het moment dat ik een moeilijk punt wilde gaan maken, vroeg Bob- Jan of ik geïnteresseerd was in een samenwerking met Ajax". Dit was een grote eer voor hem, niet alleen van wege de grote reputatie van Ajax, maar ook omdat hij een speciale band heeft met Nederland. Er waren twee redenen waarom International Event Partners hun medewerking wilden verlenen aan de organisatie van een toernooi in Amsterdam. De eerste betrof Ajax zelf. Ajax is al meer dan twintig jaar een club van naam, die vele fantastische spelers heeft voorgebracht. Uit een onderzoek van de Universiteit van Leicester is gebleken dat Ajax de eerste voetbal club is waar de Engelsen aan denken buiten hun eigen clubs, met een grote voorsprong op de nummer twee, AC Milan. Roger en David Broomhall willen alleen met de besten werken en daar behoort Ajax ook toe. De tweede reden is een zakelijke. Amsterdam is de eerste stad in Nederland geweest waar een voetbaltoernooi met internationale uitstraling georganiseerd werd. Begin augustus zullen de vier deelnemende clubs aan treden met hun beste elftallen. Beide heren zijn van mening dat het toernooi een buitenkans is voor de echte voetbalsupporter. De EK-wedstrijden, waar de beste spelers van Europa hun kunsten zullen vertonen, zijn al uitverkocht, maar vier weken later spelen dezelf de voetballers voor hun clubs tijdens het Amsterdam Tournament. Voor weinig geld krijgt de supporter per avond twee wedstrijden met topteams te zien. AMSTERDAM TOURNAMENT De punten worden als volgt toegekend: Gewonnen wedstrijd: 3 punten Gelijk spel: 1 punt voor ieder team Doelpunten per wedstrijd: 1 punt voor iedere goal Donderdag 3 augustus: Wedstrijd 1: Ajax - Lazio Roma Wedstrijd 2: Arsenal - Barcelona Zaterdag 5 augustus: Wedstrijd 1: Barcelona - Lazio Roma Wedstrijd 2: Ajax - Arsenal 18.30 uur 20.45 uur 18.30 uur 20.45 uur Kaarten voor het Amsterdam Tournament worden door heel Nederland verkocht bij de bekende voorver koopadressen. De prijzen liggen tussen de 50 en 90 gulden per wedstrijddag (twee duels). De kaarten zijn vanaf heden overal verkrijgbaar zonder clubkaart. FOTO: RON RICHEL Er is een uniek scoresysteem van kracht, zodat de clubs die de eerste wedstrijd verliezen toch nog een kans hebben om het toernooi te winnen en het publiek pas na de laatste wedstrijd weet wie de winnaar van het Amsterdam Tournament is.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 23