mini's Koningin en Ajacied door Nico Smith Ik ben een verzameling aan het opzetten van entreekaarten van wedstrijden van Ajax, dagclub- kaarten en ook seizoenkaarten. Kaarten van andere clubs zijn ook welkom. Wie kan mij daar bij helpen? Gooi ze niet weg! Co Kroon, Tureluurweg 57 in Diemen. Tel/fax: 020-6997755.* Hi, my name is Attila Bodak, I'm from Slovakia. I want to write letters with am Ajax fan. I want to exchange fanzines of FC Kosice for Ajax fanzines. I hope you can help me. Thanks! Attila Bodak, Oberin c.l. 076 75 Slovakia. Zij, leuke jongedame van onge veer 25 jaar oud, halflang bruin haar, vak 422 rij 20 stoel nr. 191 gaat op werkvakantie naar Australië. Ik, motorrijder met kort blond haar, vak 422 rij 23 stoel 182, zou graag nog een keer met je in contact komen en praten over Ajax en je werk vakantie. Naam en adres bekend bij redactie. Gezocht: Ajax-singles van: De Laaglanders ('Wie brengt dit jaar de cup naar huis?'), Gebroeders Draaier ('Ajax, Ajax'), Kees en de Joop ruikt naar odeklonje feestband (cd, 'Een lied voor Van Gaal'), Manke Nelis (cd, 'Que sera sera'), Tante Leen ('A-jax'), De Specials ('Cruijffie oh Cruijffie'), Twee Kleintjes Pils ('De zilveren cup van Ajax'), Fred Wiegman ('Feye-noord krijgt een zoen, Ajax kampioen'), Willy Schobben ('Olé Cruijff), Omar Dupree ('It's A Kick'), Johan Cruijff ('Levens-verhaal'), Sjaak Wit ('Ajax wint de cup'), Monitors ('Ajax, Ajax'), Theo Diepenbrock ('Ajax wint de cup'), Rebecca Swart ('Paco'), Gerrie en Arnold Mühren ('De hele wereld zal het weten') en Sjaak Swart ('Tap de Kastelein'). Fax: 020-4118779. Gezocht: boek Elf gedichten voor Piet Keizer. Fax: 020-4118779. kastijding staat Ajax boven de Ajacied. Het Ajax-belang is zijn wezen en enige belang. Het verschil tussen onze koningin en een Ajacied is dat een Ajacied zijn eigen mening en kritiek mag venti leren en de koningin niet. Supporters en Ajacieden, beiden met dezelfde verwachtingen maar anders in hun liefde, normen en waarden. De één een onvolwaardig gekozen liefde, de ander geboren en opgevoed. Ik probeer steeds maar uit te leggen wat het verschil is tussen het supporter-zijn en Ajacied-zijn. En weet dat dit moeilijk is, zeer moeilijk, zeker als je in discussie gaat met rechtgeaarde supporters. En toch is het verschil daar, en hier ik wil ik niemand mee kwetsen of tekort doen. Sommige dingen zijn zoals ze zijn en behoeven geen uitleg. Dit is geen Jantje van Leiden, al zullen mensen het hier niet mee eens zijn. Ajacieden worden geboren en opge voed, niet gemaakt. Koningin Beatrix weet er alles van, 's landsbelang is haar wezen en enige belang. Voor een Ajacied geldt hetzelfde. Met een bijna masochistische zelf- Er komen betere tijden, heeft de geschiedenis mij geleerd. Geduld is hierin een moeilijke, maar vruchtbare zaak. Ik groet u allen en wens u een prettige vakantie. Tot het volgende seizoen! In de vorige Ajax Life was Hennie Henrichs aan het woord bij Piet Keizer. Henrichs vertrek als bestuurder van de AFC Ajax en ais commissaris van de NV was een signaal en een gevolgtrekking van een echte en oerdegelijke Ajacied. Zijn opstappen vergelijk ik met het opstappen van Danny Blind. Een goed verstaander heeft maar een half woord nodig. Hier wil ik volstaan met vier woorden: Danny terug, Hennie terug. Deze twee mensen met zoveel Ajax-ervaring en Ajax-liefde moeten terug. De zonde van hun ver trek roept om actie: schrijf, fax of e-mail je voor of tegen naar ons bekende adres. Column Er zijn soms mensen die zeg gen dat ze een Ajacied zijn, maar er zijn ook mensen die zeggen dat ze een supporter zijn. Of dat zo is, is de vraag. Zo houd je altijd wat en kan de geschiedenis haar verhaal schrijven. En wees eens eerlijk, wat een geschiedenis hebben wij gehad! Enig in ons soort, supporter en/of Ajacied. Ik ben vereerd en ongelooflijk dankbaar dat ik aan U mag schrijven: U, supporter en Ajacied.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 19