'Ik kan nu ook eens op de tribune gaan mopperen' O ,,Ik wil alle supporters bedanken voor de vele brieven, tekeningen, cadeaus en vooral het afscheid in de Arena. Dat was overweldigend en hartverwarmend. Dit is om nooit te vergeten. Ik hoop dat ik jullie op De Toekomst en de Arena nog vele jaren mag ontmoeten. Nogmaals supporters bedankt, ik vind jullie geweldig. Het ga jullie goed en tot snel! SUPPORTERS het langzaam. Ik ben bang dat heel veel trainers deze training niet kunnen doen. Ze vinden het te zwaar, te intensief. Er werken teveel trainers met hun handen op de rug, of in hun zakken." „Ik heb nooit in de schijnwerpers willen staan. Pas de laatste jaren werd ik veel gevraagd voor interviews, vroeger gebeurde dat zelden. Dat is wel een teken aan de wand, ja. Er zijn niet meer zoveel Ajacieden over. Want voor mij telde alleen Ajax' belang, ik kan het niet vaak genoeg benadrukken. Ik weet nog wel dat ik ergens in Duitsland met Jari Litmanen op een half ver licht veld heb staan werken, om een hem klaar te sto men voor een belangrijke wedstrijd. Geen journalist wist waar we waren. Vonden ze ons ergens in het duis ter, twee bezeten Ajacieden. Want bezeten, dat is Jari ook. Dat was prachtig. Dat zijn mijn mooiste Ajax-herin- neringen. Even een uurtje lekker aan de bal, bezig zijn met het vak wat je gekozen hebt. Niet lekker de stad in, want wat denk je dat jonge gasten anders graag doen?" Je bent scherp in één van je laatste interviews. „Ik wil mijn club natuurlijk niet beledigen, maar ik con stateer alleen dat er het één en ander veranderd is. Ik mag kritisch zijn. Dat zijn supporters ook. Voor hun vind ik de huidige situatie nog het ergste, want die zijn altijd fantastisch geweest, hebben hun club de hele wereld achterna gereisd, kapitalen uitgegeven om erbij te zijn, ook al was het in Tokio. Dat moet je koesteren, en dat wordt nogal eens vergeten. Dat is heel erg." En de spelers? „Ik denk dat de spelers me nog gaan missen, want met mijn opmerkingen probeerde ik ze scherp te houden. Vaak genoeg heb ik ze zover gekregen dat ze alleen al voor mij die punten op zondag gingen halen. En als ze de punten voor mij haalden, haalden ze ze meteen voor Ajax. En daar ging het me altijd om."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 16