mini's 100 Jaar Ajax Bol, ik ben een meisje van 21 jaax nit Indonesia. Ik wil feliciteren voor 100 jaax Ajax. Bravo Ajax! Vorig jaar ben ik in A'dam geweest, ik zag toen A'dam Tournament en bezocbt de training van Ajax om de spelers te ontmoeten. Sindsdien ben ik dol op Ajax. Ajax is the best! Haar helaas nadat ik van Nederland teruggekomen ben, hoor ik weinig over Ajax. Nn zoek ik leuke (pen)vrienden om mee te schrijven en om alle informaties over Ajax, vooral over Richard Knopper te krijgen. Ben je tussen de 20 en 30 jaar, dan schrijf je naar: paaca2N@nuildty.coni Penvriend(in) gezocht. Ben je een snper-Ajacied en tussen 11 en 13 jaar oud en houd je van schrijven? Schrijf dan naar Miloo Backx, lajantraat S, I'd like to get in touch with fellow Ajax fans to swop all souvenirs connected with Ajax, programs, photos, autographs of past and present players, fanzines, shirts, magazine and newspaper cuttings. I'm a fan of Aberdeen and Manchester United. So it would be nice to hear from Ajax fens who like these teams. Ik ben op zoek naar een video band van de huldiging van Ajax toen ze de Europacup-1 en de wereldbeker wonnen in 1995. Ook zoek ik een videoband van het afscheid van Johan Cruijff op S april 1999 in de Arena. P. PloejBemlnaaitstiaat 34, I'm from Russia and I'm a great fen of Ajax and I collect any souvenirs, but am especially interested in videotapes (games, players, goals, Europacups). I can send in exchange souvenirs: T-shirts, scarfs, pennants, magazines, videotapes, postcards, metal badges. Vladimir IfBatter, «03187 R.-Norfond- 107, Postbox 138, lusU. door Nico Smith 7581 CC Saaekamp. Car; Milne, 2 hieti Place, FxaseibBifh, Sbenleeaskiie, JH43 JSW, Scotland, BX 3817 IV Imenfoort. ritiek, negatieve geluiden, betweters, extremen, ongelovi gen, eerste, tweede, derde en vierde colonne. Allemaal coaches van de zijkant die opgaan in de vijftien miljoen anderen. Telt Nederland niet mee in Europa? Ajax telt wel degelijk 100 jaar. 100 jaar van jubel, positieve geluiden, gelijkgezinden, gewoonte mensen, gelovigen en de eerste colonne. Hoe kan het nu anders zijn dan de 100 jaar die we hebben gehad? Heeft onze club geen geschiede nis? Een geschiedenis waar ieder lid trots op terug kijkt? Waar praten wij eigenlijk over? Praten we niet hetzelfde, over de schaar en intelli gentie van Piet Keizer, het altijd gelijk hebben van Cruijff, de omhaal en genialiteit van Van Basten, de snelheid en spitsvondigheid van Swart, de Beer van De Meer, de dribbels van Jesper Olsen, het uit lopen van Bals, de voorzet van Schippie, het getrei ter van Tscheu, de kopballen van Bosman, het hooghouden van Witschge, het meevoetballen van Menzo, het dirigeren van Vasovic, de zweefduiken van Neeskens, de intelligentie van Henk Groot, de riem om de broek van De Natris, de knallen van Van Reenen, het meedogenloze van Suurbier, Nummer 14 terug, de techniek van Gerrie Mühren, de kilometers van Arie Haan, de stiffies van Bergkamp, de steekpasses van Litmanen, de brutaliteit van Johnny Rep, het leiderschap van Blind, het puntertje van Kluivert, de sfeer van De Meer, de kroketten van 'De Chinees', het zwoegen van Lerby, 'Geraldinho' Vanenburg, de versnelling van Cruijff, de solo's van Robbie de Wit, de bolhoed van Reynolds, het gepingel van Roy, Column het shirt uit de broek van Krol, de kopkracht van Ruud Geels, de sleep van Nwankwo Kanu, de opoffering van Winter, de reflexen van Van de Sar, de passie van Davids, de dribbels van Tahamata, de snelheid van Gronkjaer, de traptechniek van Frank de Boer, De Sfinx, Wim 'De Mug' Volkers, de fiets van Kovacs, het tikje in de maag bij Bals, de kaats van Pettersson, de schouderbeweging van Ronald de Boer, zes Europa cups, 12-1 tegen Vitesse, het inzicht van Wim Jonk, de luiheid van Willy Brokamp, de kont van Seedorf, het moment van Cees de Wolf, Benfica in Parijs, op 'n slof en 'n ouwe voetbal schoen, de wereldcups Waar praten we eigenlijk over? Over de combi regeling, de acties, het vuur in de Kuip, de fakkels, de 100.000 klappers, de bommen, de staaf, de rellen en alles wat geschiedenis schrijft! Over al deze dingen, momenten, gebeurtenissen en al wat meer, daar praten we over. Heel simpel en dus voor een ieder begrijpelijk over Ajax, ons Ajax. Het Ajax waar wij trots op zijn en enig in ons soort: Ajacieden van deze wereld. Riet buigt en komt weer op, rechtop. (MET DANK AAN MARCELLE VAN HOOF)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 7