Supporter achter de seizoenkaart Gerard van der Hoogte (24) is samen met zijn broer Frans één van de gehandicapte supporters die de wedstrijden van Ajax vanaf de G-side bekijken. De meest memorabele wedstrijd vindt hij nog steeds de overwinning op FC Den Bosch met die bekende omhaal van Van Basten. Gerard spreekt honderduit. Hij heeft ondanks het feit dat hij met vrijwilligersvervoer naar de stadions reist, begrip voor de acties tegen de combi's. En zijn kritiek op sommige spelers van Ajax is allesbehalve mild. Staken Geen inzet TEKST: PETER WEMELINK FOTO: RON RICHEL Ik heb driejaar geleden voor het laatst tegen een bal getrapt. Dat was in het G-team, een elftal voor gehandicapte spelers. Ik speelde als laatste man bij de Rivalen. Selectiewedstrijden voor het G-team van Oranje heb ik ook gespeeld, maar door allerlei omstan digheden ben ik er nooit in doorgedrongen. Dat vind ik nog jammer. Naast de Rivalen heb ik ook bij TOB in Amsterdam-Noord gespeeld, maar dat was voorname lijk voor de lol. Al met al heb ik toch zo'n vijftien jaar gevoetbald. Nu volg ik het voetbal in het stadion, zowel thuis- als uitwedstrijden, en ik zie'veel wedstrijden op de televisie." „Alle uitwedstrijden van Ajax ga ik af. Van Leeuwarden tot Kerkrade. Omdat ik samen met andere gehan dicapte jongens door vrijwilligersvervoer naar de stadions word gebracht, heb ik geen last van de combi regeling. Gelukkig maar. Ik kan me de woede van de supporters wél goed voorstellen. Als supporter kun je na de wedstrijd niet even ergens eten. Alles geschiedt onder politiebegeleiding. Ik geloof dat de burgemees ters de problematiek van de combiregeling niet willen begrijpen. Het is toch waanzin dat als je bijvoorbeeld in Leeuwarden woont, via Amsterdam naar Arnhem moet. Je verplaatst daarmee alleen een hoop narigheid. Ik denk dat de burgemeesters en de KNVB beter naar elkaar moeten luisteren. De gemeenten moeten niet lukraak wedstrijden verbieden, maar eens navraag doen bij de clubs en de KNVB of het wel een risico wedstrijd betreft. Daar schiet je volgens mij al een heel eind mee op. Van de combikaarten heb ik trouwens niet echt wakker gelegen. Wél van Ajax, want dat is natuurlijk waarde loos dit seizoen." „Ik neem het vooral de spelers kwalijk, die weinig tot geen inzet toonden onder Jan Wouters. Dat irriteerde me enorm. Dat de trainer dan zijn biezen kan pakken na een reeks teleurstellende resultaten is een simpele optelsom. Met Co Adriaanse heeft Ajax een goede trainer in huis gehaald. Hij is bekend bij de club en respecteert het vleugelspel. Bovendien heeft hij disci pline hoog in het vaandel staan. Ajax heeft een strenge meester nodig. Michels, Cruijff en Van Gaal konden alles winnen, omdat er discipline heerste. Ik geloof niet dat Adriaanse een heel nieuw team bij elkaar zal kopen. Het bestuur van de club laat dat niet toe ook. Morten Olsen moest zo nodig een eigen elftal, net als Jan Wouters. De afloop van beide heren is bekend. Er zullen volgens mij wel een aantal spelers verdwijnen. Die Laudrup kan direct zijn koffers pakken, want die loopt als een oude lui van 65 over het veld. Gronkjaer gaat geld verdienen bij Arsenal. Soms heeft hij wel goede acties, maar dat houdt hij nooit lang vol. Winter en Verlaat hebben de hele wereld laten zien dat ze echt over hun top heen zijn. Verlaat is waanzinnig langzaam. Als een speler van de tegenpartij Verlaat heeft gepasseerd dan heeft hij zo vrije doorgang tot het doel. Wamberto is een leuk spelertje, maar niet voor Ajax. Bij balverlies verdedigt hij namelijk niet mee. Knopper wordt ook verkocht. Nee, Jan van Halst blijft bij Ajax. Dat is een middenvelder, die door andere Jantje verkeerd is gebruikt. Ik denk dat Adriaanse bij de jeugd zijn spelers vindt. En als hij slim is, haalt hij jongens als Oulida, Musampa en Wooter terug naar Ajax. Wooter verliet de club, omdat hij Finidi voor zich had. Co Adriaanse zoekt naar snelle, jonge spelers die een beetje bluf hebben. Bij Heerenveen loopt een Jensen rond, die een goeie is voor Ajax."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 45