'Er heerst bij de F-side een andere gedragscode, maar het zijn wel allemaal Ajacieden' Verbazing- „klankbordgroep kleinschalig heid politie-optreden" bracht zy de veiligheidsspecialisten in grote verwarring door het zeer nadrukkelijk voor de F-Siders op te nemen. Zij putte uit eigen ervaring en schroomde niet haar collega's in andere steden te kapittelen. „Onlangs ben ik met de F-Side naar Tilburg voor de wedstrijd Willem II- Ajax gereisd. Als goedwillende supporter werd ik door een ME'er al op het station in mijn kladden ge grepen. Kort daarna werd ik met een politiehond bedreigd. Soortgelijke ervaringen heb ik later bij Feyenoord-Ajax opge daan. Ook in Rotterdam heb ik moeten rennen voor mijn le ven. De kritiek van Ronald op dit soort maatregelen is te recht". De agente haakte feitelijk in op het in discussie gebrachte voorstel om de supporters bij uitwedstrijden van agenten uit hun stad te vergezellen. Dit om de pakkans te vergroten en de anonimiteit van de suppor ters te verkleinen. Samen met plosie van geweld. Dt die uw bureau kost, 1 worden besteed aai voor supporters 2 Utrecht", aldus de Aj De Jong: „Wij zijn ni< tief bezig. Bij een 1 vechtpartij zullen wi hulp van de F-side ingrijpen. Wij gelovei methode, ook omdat matig hebben gesigna onze collega's geen w met crisis-situaties". Van Brenk: „Het is v kwestie van gevoel. Dt de voetbalclubs ook e moeten tonen. Ik ben lijk niet kippig, ik zie dat er soms klapper uitgedeeld. Maar ik aanpak heel kwalijk. 1 u nu toch in vredesn alles bedenken zone met deze supporters t Er wordt altijd maar c bal-supporters gepra bijna nooit met voetba ters. Ik denk dat hei veiligheid niets uitha Brenk gooit geïrriteerd de armen in de lucht. „Ik verfoei het woord zorgen, ledereen roept nu dat Amsterdam zich zorgen moet maken over een mogelijke invasie van voetbalhooligans. Onzin. Dat wordt nu alleen geroepen, zodat men, als er wat fout zou gaan tijdens het EK, achteraf kan zeggen dat we beter hadden moeten luisteren. Natuurlijk weet ik dat het image van de veiligheid een forse deuk heeft opgelopen tijdens het Wereldkampioenschap in Frankrijk. De enorme supportersrellen in Marseille staan mij ook nog goed voor de geest. En iedereen weet van het Lens-incident, waarbij een Franse politieagent door hooligans is doodgeslagen. We moeten ons echter niet laten afschrikken door deze terreur. Ja, de speelsteden zijn op alle denkbare rampscenario's voorbereidt." Wat Brenk betreft, is er dus geen enkele reden voor angst. De afdeling openbare orde en veiligheid van de gemeente Amsterdam legt de laatste hand aan de vele nota's. De onderwerpen waarin Brenk burgemeester Patijn adviseert zijn divers. „Wij hebben veel contact met de stichting Euro 2000 en met de hulporgani saties GG&GD, brandweer en stadstoezicht. Maar wij buigen ons ook over de placering van toeschouwers. Welke supportersgroepen moeten we aan noordzijde van het stadion plaatsen en welke aan de zuidkant? Dat heeft alles te maken met het vervoer. Wie moeten per trein afgevoerd worden en welke toeschouwers- groepen kunnen de metro nemen? Ook voeren wij nu al gesprekken met binnenwaterbeheer over een even tuele grachtentocht van Oranje op 10 juli. Dat evene ment moet voor iedereen veilig verlopen. Maar we gaan er gewoon vanuit dat het een gezellig voetbal- feest wordt. Heel Nederland is drie weken in de ban van het voetbal en dat is een goede promotie voor Amsterdam en voor ons land." MET HARTELIJKE DANK AAN DE AJAX STER Amsterdamse politie pleit voor de F-Side

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 37