'Van Ajax kreeg ik geen enkele hulp' O Privé-leven - Eenzaam keer per week naar de training, ze hadden alles voor me over. Zonder de steun van mijn ouders was ik nooit zover gekomen." „Voetbal heb ik geleerd bij een club. Straatvoetbal is niet gebruikelijk in Denemarken. Ik was vroeger nooit de beste, of meest technische speler. Snelheid was mijn grootste wapen." Je raakte al op jonge leeftijd bekend. Vind je het leuk om bekend te zijn? „Nee, ik vind het niet leuk om bekend te zijn. Ik houd van mijn werk. En als ik mijn werk goed doe, hoort het erbij dat ik bekend ben. Dat realiseer ik me wel. En als je in het stadion met je supporters juicht, is het raar als je buiten het stadion niets met ze te maken zou willen hebben. Maar soms vergeten mensen weieens dat een voetballer ook behoefte heeft aan een privé-leven. De meeste aanbiedingen voor dingen buiten het voetbal leg ik dan ook naast me neer. Ik ben hier om goed te voetballen, nergens anders voor. Ik probeer voetbal en privé duidelijk te scheiden. Ik heb nog dezelfde vrienden die ik had toen ik nog geen bekende voet baller was." Je was in Denemarken uitgeroepen tot 'Talent van het jaar'. Grote clubs als Liverpool, Bayern München en Manchester United zaten achter je aan. Waarom koos je voor Ajax? „Dat had een aantal redenen. Ajax ligt in Nederland en veel Deense voetballers zijn op jonge leeftijd succesvol in Nederland. Men speelt hier aanvallend voetbal, het systeem spreekt me aan. Bovendien was er een Deense coach en een Deense speler, Tobiasen, die ik goed kende. De beslissing was dus niet zo moeilijk." Een half jaar voordat je contract bij Ajax zou ingaan, tekende je reeds bij de club. Je kon je dus goed voorbereiden. Hoe heb je dat gedaan? „Ik vond die vroege zekerheid wel prettig. Ik kon uitge breid afscheid nemen van mijn familie en vrienden, een woning zoeken, en het Ajax-voetbal leren kennen. Ik heb een paar wedstrijden gezien. Bovendien haalde ik door snel een beslissing te nemen, de druk weg. Er waren nogal wat clubs in me geïnteresseerd. Door voor Ajax te tekenen, maakte ik een eind aan alle geruchten en kon ik het seizoen bij Aalborg goed afmaken." „Ik heb geen enkele spijt van mijn beslissing. Ik voel me hier thuis, de Nederlandse cultuur lijkt op de Deense. Er is genoeg te doen in Nederland, Denemarken ligt op een uur vliegen en mijn vrienden hoeven niet extra ver te rijden om me op te zoeken. Wat ik zoal doe? Ik houd ervan om te rollerskaten en hoop binnenkort golf te leren. Nee, in een museum zul je mij niet zo snel aan treffen." Het begin in Amsterdam was echter moeilijk. „Dat kun je wel zeggen. Na tien dagen raakte ik al aan mijn knie geblesseerd. Twee weken later werd ik geopereerd. Ik kwam dus pas laat bij de ploeg, wiens spelers en systeem nieuw voor me waren. Daarnaast zat ik in een nieuw land, waarin ik me thuis moest gaan voelen. Op een gegeven moment was ik niet eens reserve bij Ajax. Dat was erg moeilijk, want ik was hier toch om te voetballen. Ik hield me weliswaar zelf voor dat ik realistisch moest zijn, dat ik nog niet goed genoeg was, maar zwaar was het wel. Ik voelde me erg eenzaam, zonder al mijn vrienden. Van Ajax kreeg ik geen enkele hulp. Ik had het gevoel dat iedereen tegen me was. Natuurlijk was dat niet zo, maar dat gevoel had ik wel." „Ik had het erg moeilijk met het Ajax-systeem. Het leek wel of ik opnieuw moest leren voetballen. Dingen in mijn spel die in Denemarken als goed werden beschouwd, keurde men bij Ajax af. In Denemarken kon ik me vrijer over het veld bewegen, terwijl ik bij Ajax vanuit een positie moest spelen. Dat was erg moeilijk, ik had vaak hoofdpijn na een training. Nu denk ik dat het Ajax-systeem bij me past. Mijn techniek is ook beter geworden. Ik heb geleerd om me beter te beschermen in het veld, ben volwassener geworden."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 11