mini's Shota Arveladze door Piet Keizer Te koop aangeboden: vele dozen/mappen vol met Ajax- programma's, waaronder Champions League, beker en andere Europacup. Liefst hele partij in één keer. Stefan v.d. Veer, tel: 06-22508843 Ik, meisje van 24 jaar, is op zoek naar eerlijke, spontane jongens (23-30 jaar) die net als mij helemaal gek zijn van Ajax en willen schrijven met mij. Ben jij zo een jongen, schrijf dan snel naar: fingeliqne Lahaye, Seffenterstraat 17, 6291 GB Vaals. Wanted: English speaking Ajax-fans in Amsterdam to write and visit etcetera. Help with souvenirs. Write to: Des McFanl, 33 Field Avenue, Canterbury, Kent, England. Ik ben op zoek naar de Ajax- videobanden van de seizoenen '94-'95. Er zijn twee mogelijk heden: 1. Ik betaal allebei de video's. 2. Ik betaal één van de video's en in ruil daarvoor krijg je de videoband '90 jaar top voetbal'. Hij duurt 85 minuten en je ziet alle successen die Ajax in 90 jaar heeft behaald. Dat is dus vanaf 1900 t/m 1990. Je mag zelf kiezen. Schrijf naar: Sofie, Mijerstraat 16, 2613 XM Delft. Wie kan mij helpen aan de Ajax-jaarboeken 1995-1996 en 1996-1997. Over de prijs worden we het wel eens. Sajenna van Kolck, Zwanenveld 44-32, 6538 XC Nijmegen. Gezocht: entreekaartjes en programmaboekjes van Europacup- en interland wedstrijden. Te ruil Ajax programma's en tickets en magazines onder andere De Ajacied. Bert Smeets, Raccordement 207 C, 6221 HG Maastricht. Shota Arveladze is bijna helemaal uit het gezicht en gehoor verdwenen. Soms duikt zijn naam nog wel eens op bij de supporters, als er iemand weer eens een kans heeft gemist omdat hij het te mooi wilde doen. Dan komen de herinneringen weer boven aan Arveladzes eerste jaar, toen hij de sympathie veroverde van het kritische Ajax-publiek. De supporters kankerden wanneer hij kansen vergooide als het nog 0-0 stond. Maar ze stonden op hun stoelen wanneer Shota bij een behoorlijke voorsprong ieder een vermaakte met zijn acties: drie keer zijn tegen stander uitkappen, om hierna wéér niet te scoren. Zijn eigen yell 'Shoootaa Arveladze' klonk echter luid en lang wan neer de balgoochelaar wél zijn ultieme doel bereikte. Morten Olsen had hem over gehaald uit de schaduw te treden van een Turkse mid denmoter - het was Trabzonspor geloof ik - en naar het wereldberoemde Ajax van Louis van Gaal te komen, om internationale roem en erkenning te vergaren. Gelukkig volgde zijn tweelingbroer Archil hem naar Nederland, om in Breda zachtjes weg te kwijnen. De komst van kunstbroeder Kinkladze - weggelokt op advies van topscorer Shota bij Manchester Citty uit de kelder van het Engelse voetbal - moest hen en Ajax een nieuw toppunt en cups opleveren. Kinky leed en leed echter verder. Hij bleek geen linker- of rechterspits, maar een authentieke 'nummer 10'. Het geniale gevoel van Kinky over won de werklust, en Litmanen bleef natuurlijk eerste keus, ondanks de langdurige blessures van de Fin. Column Het werd een lijdensweg voor Kinky en natuurlijk ook voor Shota, die met zijn playmate verdronk in nostalgie en melancholie. De geestelijk en licha melijk gekwetste topscorer ging kapot aan de tactische tweestrijd in het Ajax-team. De helft was van Olsen, de andere helft van de ouwe hap en de successen. En toen Olsen weg moest, was er eigenlijk niemand meer bij wie hij krediet had. De aankoop van een andere top scorer, Machlas, leek even stimulerend te werken, maar Shota zakte weg in blessures en leed, en is bijna onzicht baar geworden. In zijn eerste seizoen bleek hij onaantast baar populair; maar tegen woordig is hij één van de onrendabele salarisposten bij Ajax. Er zijn de laatste jaren meer zaken anders gelopen, mis gegaan. Shota Arveladze staat daar model voor. Dat is zonde, vooral omdat Ajax met Wouters voorlopig met twee spitsen speelt, en dat is Shota juist op het lijf geschreven. Ik hoop dat hij snel weer zal spelen, want Shota Arverladze is toch één van de parels die bij Ajax onder contract staan.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 53