De statistische gegevens zijn uitgebreider dan ooit JUBILEUMBOEK Onthulling r- Jubileumboek "100 jaar Ajax" 1900-2000 interview dat George Knobel in april 1973 geeft aan het roddelblad Deze Week. Gefrustreerd over het uiteen vallen van zijn sterrenteam spuwt hij tegenover jour nalist Ard Horvers zijn gal. 'Ajax gaat stuk aan drank en vrouwen', kopt het weekblad op de voorpagina. Het Jubileumboek laat over een hele pagina de voorkant van de krant zien. Het is één van de vele, nooit eerder gepubliceerde illustraties die in het boek staan. De oorlogsperiode telt - uiteraard - vele zwarte bladzij den. De auteurs van het jubileumboek onthullen dat na de oorlog de een door Ajax ingestelde zuiveringscom missie zeven leden, drie junioren en zeven ondersteu nende leden royeerde. Daarbij Joop Pelser, aanvoerder van de kampioenselftallen van 1918 en 1919, bestuurslid en sinds enige jaren erelid. Pelsers naam werd stilzwij gend van de erelijst afgevoerd en zijn naam en vroege re verdiensten werden voortaan doodgezwegen in het clubblad. Gelukkig is dit een van de weinige keren dat je even moet slikken bij het lezen van dit uiterst complete én betaalbare Jubileumboek. Evert Vermeer Marcelle van Hoof: Jubileumboek 100 jaar Ajax. De geschiede nis van de beste club van Nederland. Uitgeverij Luitingh-Sijthoff. Paperback, 384 bladzijden. Prijs: f 39,90. Ajax is zonder meer de beste club van Ne derland van de afgelopen eeuw. Het aantal van 27 landskampioenschappen is bijna het dubbele van Feyenoord (IA) en PSV 141 - Sinds het midden van de jaren zestig staat Ajax wereldwijd bekend als de hafleveran- cier van baltovenaars als Johan Cruijff, Piet Keizer, Frank Rijkaard, Marco van Basten, Dennis Bergkamp en Patrick Kluivert. Geen enkele club wist binnen zo'n korte tijd zoveel topta lent voort te brengen. Het typische, op techniek en durf gestoelde, Ajax-voetbal is een begrip en een voorbeeld voor miljoenen voetballiefhebbers over de hele wereld. In dit jubileumboek staan de Ajax-kenners bij uitstek, Evert Vermeer en Marcelle van Hoof, garant voor een nauwgezette geschiedschrijving van Ajax. Daarin uiter aard alle aandacht voor de zes gewonnen Europacups, de twee wereldbekers en alle andere successen. Behalve teksten met talloze nog niet eerder bekende fei ten en anekdotes, bevat het boek opvallende foto's die de afgelopen 100 jaar in beeld brengen en veel statis tische gegevens van alle wedstrijden, spelers, bestuur ders, trainers en Ajacieden in het Nederlands elftal. i VoorlettersNaam Straat Postcode:Plaats Telefoon De geschiedenis van de beste club van Nederland wordt door Evert Vermeer en Marcelle van Hoof in het Jubileumboek van 384 pagina's beschreven. Weer uit herdruk verschenen "We are the champions" alle Europa- en Wereld bekerwedstrijden van Ajax. Aantal:jubileumboek "100 jaar Ajax" 1900-2000 f 39,90 (incl. verzendkosten) Aantal:We are the champions f 47,50 (incl. verzendkosten) Éénmalige postbank-of Bankmachtiging Vul hieronder uw postbank-of bank nummer in, vergeet a.u.b. uw handtekening en datum niet! Postbankrekening Datum Bankrekening Handtekening Stuur deze bon naar: Alpak B.V., Antwoordnummer 2305,3400 XA Lopik (postzegel niet nodig) U kunt deze bestelbon ook faxen naar: 030-2284943. 100 jaar Ajax is een onmisbaar naslag werk voor de supporter en professional. Het is een eerbetoon aan mooi, aan- 1 LUITINGH-SIJTH OFF

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 48