Programma eeuwfeest 'Het jubileum is iets wat absoluut leeft in de hele vereniging' 6 mei: toernooi D- en E-junioren 13 mei: toernooi C-junioren 18,19 20 aug.: toernooi A-junioren 20 aug.: Supportersfeest 26 27 aug.: toernooi B-junioren augustus (datum nog niet bekend) 17 18 maart: Oud en nieuw 19 maart: Ajax-FC Twente 21 maart: Staatsloterijshow 17 18 april: Ajax Revue 22 april: Wedstrijden zaterdagteams het jubileum te betrekken' Ajax-artikelen en overal kraampjes met 'koek en zopie'. En dan de finale van het A-juniorentoernooi in de Amsterdam Arena. We zijn er druk over aan het naden ken, maar het wordt iets heel speciaals." De directeur van het Ajax-museum heeft goede hoop dat het allemaal gaat lukken. Alleen de prestaties van het eerste elftal hebben toch wel een domper gezet op de feestvreugde. „Daar word je niet echt vrolijk van. Het is alleen wel zo dat het straks meteen weer halle luja is als je nu een hele serie wedstrijden wint. En als je al wat langer meeloopt bij Ajax - zoals ik-, weet je dat het altijd gaat om een golfbeweging." Thijs Lindeman heeft in het jubileumprogramma niet echt een favoriet onderdeel. Zijn hoogtepunt is iets heel anders. „Ik ging als jongetje van zeven jaar al met de tram naar De Meer. Ajax was het helemaal voor mij. Op zaterdag 6 mei spelen de D- en E-junioren van Ajax een jubileumtoernooi. Tegenstanders zijn Feyenoord, PSV, Willem II, Fortuna Sittard, Sparta, Club Brugge en Bayer 04 Leverkusen. De C-junioren ontmoeten op zaterdag 13 mei tijdens hun jubileumtoernooi Feyenoord, PSV, Willem n, Brondby, Schalke 04, Standard Luik en de jeugdteams van de 'deelnemingen' van Ajax uit België en Ghana. De A-junioren van Ajax komen op 18,19 en 20 augustus uit tegen Feyenoord, PSV, Sao Paulo, Arsenal, Bayern München, Juventus en Barcelona. In de volgende Ajax Life komen we met een uitgebreid programma van het supportersfeest. 0p het jubileumtoernooi van de B-jeugd komen op 26 en 27 augustus in actie Feyenoord, PSV, Liverpool, Bayer 04 Leverkusen, Club Brugge en Internazionale Milan. Amsterdam Tournament In beperkte kring viert Ajax op vrijdag 17 maart oudejaarsavond en op zaterdag 18 maart een groot nieuwjaarsfeest. Bij dat laatste feest hoort een nieuwjaarsconcert, dat speciaal voor Ajax wordt uitgevoerd in het Concertgebouw door het Nederlands Filharmonisch Orkest. Het concert wordt wellicht uitgezonden op televisie. 0p zondag 19 maart speelt Ajax zijn eerste thuiswedstrijd als honderdjarige. Tegen FC Twente treedt Ajax dan voor één keer aan in een traditioneel rood-wit shirt, zonder sponsornamen. In het Ajax-museum wordt die dag het jubileumboek gepresenteerd. De uitzending van de Staatsloterijshow is dinsdag 21 maart geheel gewijd aan het honderdjarig bestaan van Ajax. In de studio zullen veel gasten aanwezig zijn die een prominente rol hebben gespeeld in de geschiede nis van Ajax. De Staatsloterijshow begint om 20.30 uur. 0p woensdag 17 en donderdag 18 april staat Ajax op de planken in de Stadsschouwburg met een speciale jubileumrevue. Personeels- en bestuursleden worden op het podium bijgestaan door professionals. Een beperkt aantal kaarten wordt verkocht in de vrije verkoop. Op zaterdag 22 april spelen de zaterdag 1 en de zaterdag 2 van Ajax tegen SC Feijenoord 1 en 2.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 45