Supportei achtei de seizoenkaart Het Belgische voetbal kan hem niet echt boeien. De Vlaming Gustav Wenzeleers is namelijk een Ajax-supporter in hart en nieren. Op televisie volgt hij alleen de Nederlandse sportprogramma's. Sinds het begin van dit seizoen heeft hij zelfs een seizoenkaart voor de Amsterdam Arena. Wachtlijst Strateeg District België De Supportersvereniging Ajax heeft in Nederland zeven districten. België is de eerste internationale afdeling, die sinds vorig jaar volledig onderdeel uitmaakt van dé vereniging. Met een ledenaantal van ca. 400 zijn zij misschien wel met het kleinste aantal leden vertegenwoordigd binnen de vereniging, maar qua activiteiten zeer zeker niet. Jaarlijks organiseren zij een internationaal zaalvoetbaltoernooi voor supportersverenigingen. Op 29 april 2000 wordt dit toernooi voor de vierde maal gehouden in Kalmthout. Deelname van onder meer Ajax, Aansluitend is er het 'Districtsfeestf waaraan ook de deelnemende ploegen van het zaalvoetbaltoernooi deel nemen. Op deze manier zien deze ploegen ook hoe de Supportersvereniging Ajax met haar supporters omgaat. Dit is de hoofdactiviteit, voorts worden er busreizen ingericht naar de thuiswedstrijden van Ajax, waar steeds zo'n zeventig leden gebruik van maken. Ook zorgen wij ervoor dat er minstens eenmaal per jaar een busreis is om de Amsterdam Arena en het museum te bezoeken. Sinds enkele jaren nemen wij ook deel aan het Indoor Challenge toernooi. Naast dit allesj i$R&etén wij ook de mensen van District Zuid West te helpen met hun verschillende activiteiten, b.v. distri^^^SpS^BSÉSiÉM^^ Maurice Peeters, Putsesteenweg 6, TEKST: JEROEN KLEIJNE FOTO: RON RICHEL Ik heb altijd een voorliefde gehad voor Nederland, ik weet niet hoe dat zo is gekomen. Ik kom regel matig naar Amsterdam, om te gaan stappen. Ajax-fan ben ik al sinds mijn jeugd. In België lachen ze daar wel eens om, maar dat kan mij niets schelen. Ik ben vooral gegrepen door het mooie voetbal van Ajax. In de jaren zeventig zag ik het grote Ajax op televisie. Met spelers als Stuy, Keizer en Swart. Ik ben gevallen voor de warmte, de uitstraling van de club. Het Ajax- gevoel, hè. Dat is de drang om naar Ajax te gaan, om die afstand af te leggen. Het is de hele entourage. De geschiedenis van die club is niet weg te denken. Als de spelers het veld opkomen, dan doet me dat wat." Voor het derde seizoen bezoekt hij nu de thuiswed strijden van Ajax, dit seizoen voor het eerst met een seizoenkaart. „Voorheen kocht ik losse kaartjes, omdat ik op de wachtlijst stond voor een seizoenkaart. Ik weet nog goed dat ik voor het eerst in de Arena kwam. Een fantastische belevenis, door de sfeer en natuurlijk het mooie voetbal in het jaar van het kampioenschap. Dit seizoen zit ik in een prima vak, vak 406, naast een paar leuke Nederlanders. Af en toe wordt er wel gezongen, maar verder is 406 een rustig vak. Ik vind dat wel pret tig, want ik kom toch vooral om naar Ajax te kijken. Meestal ga ik met mijn schoonzoon. Af en toe gaan we met een hele groep met de bus, maar meestal rijd ik zelf. Vanuit Antwerpen heen en terug, lekker met Sky Radio op de achtergrond." Voorheen was het moeilijk om aan kaartjes te komen, maar sinds enige tijd heeft de Supportersvereniging Ajax ook een Belgische afdeling. „We hebben een paar honderd leden, maar onze afdeling groeit nog steeds. We organiseren hele gezellige districtsfeesten en bij eenkomsten. Miss Ajax is al wel op bezoek geweest, maar helaas nog geen spelers." Net als vele anderen betreurt Gustav Wenzeleers het vertrek van spelers als Litmanen, Van der Sar en Blind. Hij is blij dat Shota Arveladze nog altijd deel uitmaakt van de selectie. Zijn favoriete speler van dit moment is Richard Witschge. „Hij is voor Ajax nog altijd onmis baar. Volgens mijn bescheiden mening is hij de strateeg van de ploeg, degene die de lijnen uitzet. Het zal een slok op een borrel schelen als hij er straks weer bij is." Districtsverantwoordelijke:

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 37