Piet Keizer schuift aan bij... Jan Wouters heeft na de winterstop afscheid genomen van het Ajax-systeem. Zijn team moet een ander spelletje spelen. Hij kiest voor een speelwijze, die naar zijn inzicht beter is voor de spelers in zijn selectie. Wouters laat het in Ajax-kringen zo aanbeden 4-3-3-systeem voor wat het is. Piet Keizer schuift aan bij de Ajax-trainer, die spreekt over de verandering van tactiek, het middenveld en de erfenissen van Olsen en Van Gaal. Meer variatie tekst: piet keizer e ingreep van Wouters werd als een paleisrevo- eotos: ron richel j |u^e beschouwd. Enkele dagen later legde fafl Danny Blind zijn functie neer. De clubleiding gaf een persconferentie en Wouters stond zwaar onder druk. Er moesten resultaten worden gehaald. Op het moment van het interview zijn de wedstrijden tegen Cambuur, PSV, Willem II en De Graafschap gespeeld. Wouters kiest voor een speelwijze met Machlas en Laudrup als aanvallers en vier of vijf middenvelders die afwisselend mee aanvallen. Daarmee was de storm zeker niet geluwd. Veel Ajacieden vinden dat de wisse lende resultaten niet alleen aan de technische staf en selectie liggen. Bestuur, directie, medische staf en jeugd krijgen ook veel kritiek. Er moeten niet alleen op het veld, maar op alle niveaus veranderingen komen, vinden de criticasters. Jan, jij hebt besloten de speelwijze te wijzigen en bent afgestapt van het spelen met drie spitsen. Is dat jouw visie of is het noodzaak, omdat de kwaliteiten niet toereikend zijn voor het 4-3-3-systeem? „Het is niet mijn visie, anders zou ik niet bij Ajax begon nen zijn. Ik weet zeer goed dat Ajax met drie aanvallers wil spelen. Maar ik wil ook opmerken dat het niet zo gek veel verschil maakt of je met twee of drie spitsen speelt. Beide manieren kunnen zeer aanvallend zijn. Het nieuwe systeem is een oplossing omdat de voor het Ajax-systeem vereiste persoonlijke kwaliteiten niet voldoende aanwezig zijn. Ik kies niet per se voor een tweede spits naast Nikos. Ook de andere middenvel ders kunnen afwisselend zo spelen. Wanneer zij diep kunnen spelen, of individueel hun acties maken, dan

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 17