'Er is een te grote kloof tussen voetbal en het normale leven' Wijnkelder Dure Ferrari „Verder denk ik dat het belangrijk is dat je zoveel mogelijk met dezelfde mensen om blijft gaan dan vroeger. Die niet met je omgaan omdat je beroemd bent en iets van je willen. Ik ben ook gedwongen voor zichtiger geworden, zet soms een masker op. Dat vind ik jammer, want het zou niet zo moeten zijn." Heb je nog dezelfde vrienden als vroeger? „Ja, mijn beste vriend ken ik al vanaf mijn vijfde. We hebben samen veel meegemaakt. Hij werkt nu in een bank en is niet echt geïnteresseerd in voetbal. Dat vind ik wel prettig." Je hele leven moet je al aan verwachtingen voldoen. Is dat niet moeilijk? „Ik ben er aan gewend. Toen ik acht was, werd ik al gezien als groot talent. Maar overal waar ik was, ben ik mezelf gebleven, zelfs bij Glasgow Rangers, dat toch een fysiek soort voetbal speelde. Het belangrijkste is dat je aan je eigen verwachtingen voldoet, niet aan die van anderen." Op het veld ben je een artistieke speler. Ben je buiten veld ook in 'kunsten' geïnteresseerd? „De laatste tijd ga ik graag naar schilderijen kijken. Dat is met het ouder worden gekomen, want vijf jaar terug sprak me dat helemaal niet aan. Mijn grootste hobby is wijn verzamelen, net als mijn broer Michael, die zelfs een bedrijf in Spaanse wijnen heeft. Ik ben vooralsnog minder ambitieus. In ons huis in Denemarken hebben we een kleine, maar prachtige wijnkelder. Ik vind het heerlijk om af en toe met vrienden wat lekkere wijn te drinken." Hoe bevalt de Nederlandse competitie? „Het is opmerkelijk dat zo'n klein land drie zulke goede en succesvolle clubs heeft voortgebracht. Ik hoor men sen wel eens mopperen over het niveau van de Nederlandse competitie, maar dat doen ze in Spanje en Engeland ook. En in Schotland maken ook alleen maar Celtic en Glasgow Rangers de dienst uit. In Nederland vind ik het dit seizoen juist leuk dat kleinere clubs..." Ajax verslaan? „Nou, ergens wel, als je begrijpt wat ik bedoel. Dat een kleine club toch van een vereniging met een veel gro tere begroting wint, maakt voetbal juist leuk." Over begrotingen gesproken. De voetbalmiljonairs, waarvan jij er één bent, weten soms van gekkigheid niet wat ze met hun geld aan moeten. Hoe zit dat met jou? Hoeveel dure auto's heb je? „Ik moet toegeven dat ik heel erg van auto's houd, maar ik ben niet het type om dan een dure Ferrari te kopen. Het was altijd mijn droom om een huis in Denemarken te hebben met uitzicht op zee. Wij heb ben zo'n vijf, zes jaar geleden een klein vakantiehuis gevonden, dat we helemaal hebben laten verbouwen naar onze smaak. Daar zijn we erg gelukkig mee. Verder vind ik het leuk om vrienden of familie te verrassen met bijvoorbeeld een vakantie, of op een andere manier te helpen. Als je anderen in je weelde laat delen, is het des te leuker om ook iets voor jezelf te kopen. Ik ben niet erg materialistisch, maar realiseer me tegelijkertijd dat geld voor veel mensen belangrijk is. Maar het is prettig om je te realiseren dat geld niet alles is. Geluk hangt van andere dingen af dan geld." In Schotland heb je je gelukkig gevoeld. „Ik heb de mooiste tijd van mijn voetballeven gehad bij Glasgow Rangers. Ik vond er na Italië de vreugde in het voetbal terug. Ik was er vrij, kon overal op het veld opduiken. En dan ben ik op mijn best. Dat gold ook voor het Deense nationale elftal. In de teams waar ik de meeste vrijheid genoot,, was ik het meest succesvol."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 11