De monsterscores Zo was afgesproken dat Dick Schoenaker na iedere treffer de bal uit het net zou halen O Nasmaak Marco van Basten scoort één van zijn zes doelpunten tegen Sparta (9-0). isschiei bunes binnen en ook de tweede Europacup was nog een kwestie van twaalf dagen. Tegenstander Vitesse was een week eerder al gedegradeerd. Er stond die avond dus niets meer op het spel, maar Ajacieden zijn altijd goed geweest in het vinden van nieuwe uitdagingen. Zo stond de teller van het aantal dat seizoen gemaak te eredivisiedoelpunten 'pas' op 92! Zou het niet leuk zijn, óók voor het publiek, om de 'honderd te gaan halen? Zo gezegd, zo gedaan. Het werd 12-1. Johan Cruijff scoorde vier keer. Deze historische wedstrijd werd bijgewoond door slechts 6.000 toeschouwers. In Europees verband haalde Ajax twee maal de magi sche grens van tien doelpunten. Opmerkelijk genoeg hebben beide monsterscores wel bittere nasmaakjes. Op 24 oktober 1979 won Ajax met 10-0 van Omonia Nicosia, om vervolgens in de uitwedstrijd op Cyprus met 4-0 te verliezen. Ook bont maakte Ajax het op 18 september 1984 in Luxemburg. Tot grote woede van de meegereisde fans kwam een lamlendig Ajax tegen Red Boys Differdange niet verder dan 0-0. Men beloofde een wraakexpeditie in De Meer. Die kwam er: de arme gasten kregen met 14-0 klop. Het super- gemotiveerde Ajax had niets aan het toeval overgelaten: zo was afgesproken dat Dick Schoenaker na iedere treffer de bal uit het net zou halen om tijd te winnen. 9-0 kwam vaak voor in 100 jaar Ajax. Zo werd het Sparta van Louis van Gaal en Danny Blind op 8 decem ber 1985 met deze cijfers verslagen. Marco van Basten scoorde zes keer. Op 30 september 1997 was Ajax na lange tijd eindelijk weer eens dicht bij de '10'. Tegen NK Maribor bleef het in de Arena echter 'slechts' 9-1. Al mopperend ver lieten Erank en Ronald de Boer het veld: veel te weinig gescoord!

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 45