John van't Schip Geb. 30 november 1963 'Ik heb zeker de ambitie om als zelfstandig trainer te werken' O Wedstrijd*" Deouut: g Tweebenigheid mijn voorzet anders. Mare profiteert vooral van de ruimte en met zijn snelheid komt hij ook tot de doellijn om zijn voorzet te geven. Dat zijn belangrijke verschil len. In de A1 speelt mijn rechtsbuiten zover mogelijk naar voren, omdat hij in de diepte en in de voeten aan gespeeld, zijn waarde heeft. Hij moet de bal niet achter gaan zoeken of halen. Dat heeft wel invloed op de rest van het team: de taakverdeling verandert." „Mijn spelers weten wat hun taken zijn, maar als bij voorbeeld mijn rechtermiddenvelder de kwaliteit heeft om zonder bal de diepte in te lopen, en daar succes mee boekt, dan moeten we dat gebruiken en opvan gen. Bijvoorbeeld aan de linkerkant met een speler die graag controleert en aan de bal wil zijn." „Normaal spelen wij met zes man die aanvaller zijn of zijn geweest. Dat zijn de drie spitsen en drie midden velders, die zich bijna vanzelfsprekend beter thuis voe len op de helft van de tegenpartij." Tot slot wil ik weten wat de belangrijke kwaliteiten zijn die de jeugdspelers van Ajax tenminste moeten bezitten. „Snelheid van handelen is het eerste dat bij mij opkomt. Ik bedoel daarmee dat spelers technisch in staat moeten zijn om de oplossing die zij kiezen, ook in het vereiste tempo uit kunnen voeren. Bedoel jij tweebenigheid? „Ja, maar ten dele. Iemand die op de flanken speelt hoeft dat niet helemaal te zijn, maar hij moet wel de simpele en directe passen en tikkies met links en rechts kunnen én willen uitvoeren. Voor spelers die centraal staan is tweebenigheid wel een voorwaarde. En lef, gogme, brutaliteit, uitstraling, zelfvertrouwen, dat zijn voor mij ook heel belangrijke zaken die jeugd moet bezitten." Dat Van 't Schip en Keizer tussendoor nog even Ajax hebben doorgenomen, zal verder weinig mensen interesseren, dus daar is hier niets over lezen. Het was in ieder geval geen Chinees dat Wij spraken.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 19