mini's Jaar van de draak Ik zoek het programmaboekje van Ajax-FC Den Bosch van oktober 1999. Ook zoek ik de poster van Babangida en Dani, nit Ajax Life van december 1996. Ruil: alles van onder andere Dani en Frank en Ronald de Boer. Ik ben op zoek naar videomate riaal met daarop de wedstrijden Real Madxid-Ajax (0-3), AC Milan-Ajax van midden jaren '90. Ook het emotionele afscheid van Marco van Basten staat nog op mijn verlanglijst. Banden mogen kopieën zijn, maar kan nen ook door mij gekopieerd worden. Uiteraard tegen vergoe ding van door n gemaakte kos ten. Football fan in Australia desperately seeks VHS video copies of the great Ajax team winning the European Cap three times in 1971, 1972,1973 against Panathinaikos, Inter Milan and Jnventos.Vill gladly pay all costs and expenses. Also any footage of Ajax and Feyenoord from this period is more than welcome (1970 European Cap Final ffeyenoord- Celtic. Leake jongen zoekt een lenke en lieve meid 22-28 jaar om mee te schrijven en om naar wedstrijden te van Ajax te gaan. Lijkt bet je wat schrijf dan naai Casio Hissink, Kasseiweg 1, 7227 DC Toldijk. Vie kan mij helpen aan de Ajax-jaarboeken 1995-1996 en 1996-1997. Over de prijs worden we het wel eens. Wanted: Ajax home shorts season 95-96 size XXL. Will pay fall price plas post and postage. Also like to correspondend with Ajax fans in Amsterdam. door Nico Smith □ma We«epoel, Calistraat 32, 4463 U Goes Mischa van Oss, tel: 020-6465273 (oreidag). John CoMa. Contact me on e-mail: HYPERLINK mailto:lnpita6primiis.com.aa lnptta6primns.com.an Sajenna van Kolck, Zwanenxeld 44-32, 6532 ZC Nijmegen. D. McFanl, 33 Field Ivenne, Canterbury, Kent, England. Het is eindelijk zover. Het jaar des Heren 2000 is gestart en 100 jaar Ajax staat voor de deur. Volgens de 5000 jaar oude Chinese astrologie komen we in 2000 in het Jaar van de Draak. En dat voorspelt een opwindend en tamelijk hectisch jaar. Kortom, voor het Jaar van de Draak worden veel nieuwe ontwikkelingen en mogelijk heden voorspeld. Ik krijg er weer zin in en een goed gevoel kruipt behoedzaam mijn gestel in. Voor ik het vergeet, en dat gebeurt nog wel eens, wens ik alle Ajacieden een gezond, gelukkig en sportief 2000. Wist u dat mijn opa, N.J.P. Smith, op het vijftigjarig bestaan van Ajax een speech heeft gehouden? Nee, hè. Ik wist het pas twee maanden geleden en voelde me trots en ook wel een beetje belangrijk. Nu wil het zo zijn dat mijn opa en zijn naamdrager, mijn vader, er niet meer zijn. Beiden vertoeven in andere sferen en zijn op dit moment van schrijven in een ander stadion. Dus vijftig jaar later moet de laatste N.J.P. Smith zich opmaken voor de traditio nele jubileum Smith-speech. Vanaf het moment dat ik dit wist, bekeek ik de post veel aandachtiger dan voorheen. Vol verwachting wacht ik op de uit nodiging om op het 100-jarig feest van Ajax te speechen. Opeens besloop mij het gevoel van de ervaring: Ajax vergeet vaak mensen, dan wel Ajacieden, uit te nodigen. Dat is het euvel met Ajax, ze vergeten wel eens wat of zien soms men sen niet staan. Kent u dat ook? Nee, u kent dat niet. Ik wel, maar misschien is dat wel persoonlijk. Maar goed, vol verwachting zal ik toch het voor- Column deel van de twijfel hanteren, of zoiets dergelijks. Er moet mij nog iets van het hart en dat heeft met ons Ajacieden te maken. Tijdens de Wedstrijd van de Eeuw maakte Jan Wouters onder luid boegeroep zijn opwach ting. Dit vond ik zo walgelijk, zo klein en getuigen van olie domheid van de bovenste plank. Jan Wouters, getogen in het Oranje, geëerd voor zijn verdiensten in het Nederlands team en uitver koren door de Speler van de Eeuw, u wel bekend. Jan Wouters werd uitgeloeid door mensen die waarschijnlijk voor het eerst in de Arena waren en via de media waren ingelicht over wat de media beter weten dan de deskundigen. Het zit ons Ajax niet mee, het zit Jan Wouters niet mee, het zit de spelers niet mee, het zit de echte Ajacieden niet mee, het zit de A t/m Z-side niet mee, het zit nie mand mee, wat een rotstart van het nieuwe jaar. Laten we denken aan het Jaar van de Draak en wachten op de hectische en opwindende gebeur tenissen en op de voorspelde ontwikkelingen en mogelijkheden. Ik vind chinezen wel lekker en de draak steek ik met niemand. Jan, veel voetbalgogme, geluk en gezondheid.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2000 | | pagina 15