mini's Het leer meester door Piet Keizer Gezocht: de nummers 4, 33 en 56 van de officiële Ajax-fotoserie en alles van Jesper Gronkjaer en Jari Litmanen. Dubbele foto's en ruilmateriaal aanwezig. Imke Timmermans, Hr. Walramstraat 8, 5995 CJ Kessel. Ik heb nog spelerskaarten van vertrokken spelers vanaf 1996-1997. Per stuk kosten ze 75 cent. De hele set geef ik voor 18 gulden weg. Dus als je nog een spelerskaart zoekt, bel of schrijf mij dan: Anne van Els, Julianastraat 3, 5864 AN Meerlo, Tel: 0478-691596 Wie kan mij verder helpen mijn verzameling van Dani uit te breiden? Alles van hem is welkom. Zeg me wat je ervoor terug wilt hebben en ik ga voor jou op zoek. Kristel Smits, Laar 50, 5674 RD Gerwen Gezocht: Nol, woonachtig in Breda. Hij is ongeveer 35 jaar oud, ongetrouwd, donkerblond en gestopt met roken. Hij heeft een seizoenkaart voor de 2e ring, waarschijnlijk één van de laatste rijen. Hij wordt gezocht door Joyce, die hem op 26 juni 1999 ten tijde van het NK wielrennen in Maastricht heeft ontmoet in café C'est la vie (gelegen in een zijstraat van het Vrijthof). Nol was met drie vrienden op stap. Nol, of één van zijn vrienden, wordt gevraagd te mailen naar: steinb@wishmail.net Joyce zou graag nog eens met Nol wiUen kletsen. Te koop gevraagd: Ajax thuis- shirt jaren negentig, Kappa met hoofdsponsor TDK, oude clublogo, maat XL of groter. Tevens gezocht DAS (De Ajax Ster), nummers 10,15, 17,19, 23. Huub van Home, Hazelaar 8, 6081 CBN Haelen Gezocht: DAS (De Ajax Ster) nummers 9 en 10. Tel: 0251-221095 Dringend, doch beleefd gezocht: Boek 'Elf gedichten voor Piet Keizer'. Tel: 020-4118772 Gezocht: programmaboekjes en entreekaarten van UEFA-cup- wedstrijden, uit en thuis, en vriendschappelijke wedstrijden. Tel: 06-22831922 Qp 21 december 1999 spelen vele grote hel den uit het nabije en verre verleden van Nederland in de Amsterdam Arena een ere- wedstrijd tegen de buitenlandse sterren die in Nederland gespeeld hebben. Onze eigen Johan Cruijff, de Europese voetballer van de eeuw, heeft hiertoe het initiatief genomen. De kandidaten voor zijn team - vijf voor elke plek - zijn inmiddels in De Telegraaf bekendgemaakt. Ook ik behoor - als antieke linksbuiten - bij de geselecteerde spelers voor een ereplaats in het Elftal van de eeuw. Bij elke speler gaf Cruyff een korte karakteristiek. Met enig ple zier kom ik terug op een zin snede uit zijn beschrijving over mij. Cruijff noemt mij zijn leermeester. Dat klinkt heel aardig. Ik heb mij al een paar dagen afgevraagd wat ik hem dan geleerd zou hebben. Een jaar of zeven, acht heb ik dagelijks met hem getraind, maar zelfs het roken heb ik hem niet af kunnen leren. Daar slaagde heel veel jaren later een arts pas in. Cruijff viel niets te leren. Zijn instelling zorgde er wel voor dat hij zich doorlopend verder bekwaam de. En de bal werd steeds meer en meer zijn vriend, die voor hem deed zoals hij het zag en wilde doen. Mijn voormalige leerling (geintje) bemoeit zich - zoals het zijn gewoonte is - nog steeds met alles wat met voetbal te maken heeft. Aan gezag en respect ontbreekt het hem beslist niet. Zijn mening weegt zwaar en telt door. Met zijn grote voetbalvriend Wim Jansen heeft hij in 1999 de aanval geopend op de opleiding in Nederland. Ook bij Ajax geeft hij stevige kritiek op - wat genoemd wordt - de beste jeugdopleiding van de wereld. Het peil van de Nederlandse jeugd oogt vooral op internationale evenementen wat bleek jes. Landen als Spanje, Portugal en enkele Afrikaanse en Zuid-Amerikaanse jeugdteams krij gen veel waardering. Zij spelen sneller met de bal en hebben ook nog niet alle taken en eisen uit hun hoofd geleerd. De bal is voor hen altijd een vriend, waar je heerlijk mee kunt spelen. Zij zijn allemaal een klein beetje de meester over de bal, als het lukt. Dat moet Cruijff ook bedoeld hebben als hij het over een leermees ter heeft. Dat is iemand die - met een beetje geluk - zo nu en dan het leer meester is. Techniek is en blijft bepalend voor succes in het voetbal. Het is de bouwsteen waarop allerlei tactische varianten een vorm kunnen krijgen. Want tactiek is toch uiteindelijk het com penseren van persoonlijke technische tekort komingen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 53