Christian Chivu Eind augustus tekende Christian Chivu (19) een contract voor zes jaar bij Ajax. Inmiddels heeft de getalenteerde links achter al heel wat speeltijd gekregen van Jan Wouters. Chivu, afkomstig van Universitatae Craiova, is er trots op de eerste Roemeense voetballer in Amsterdamse dienst te zijn. Minder opgetogen is hij over de twee rode kaarten die hij binnen zeven dagen kreeg. Een monoloog van een rasvoetballer. Danny Blind Een droom Ik ben geboren in Resita, een kleine stad in de bergen. Mijn voetbaltalent heb ik van mijn vader, die profvoetballer en aanvoerder van het natio nale elftal is geweest. Ik ben met voetballen begonnen toen ik acht was. Natuurlijk speelde ik op straat, dat doen alle jongens in Roemenië, maar voetballen heb ik vooral geleerd op school. Op mijn veertiende werd ik lid van CSM Resita, de plaatselijke voetbalclub. Daar heb ik anderhalf jaar in de jeugd gespeeld, waarna ik op mijn zestiende jaar mijn debuut maakte in het eerste elftal. Al na een jaar kreeg ik een contract bij Universitatae Craiova. En na weer een jaar volgde de overstap naar Ajax. Dankzij mijn medespelers heb ik vorig jaar zowel in de competitie als in het nationale team onder 21 een goed seizoen gedraaid. Afgelopen zomer speelden we een vriendschappelijk toernooi in Frankrijk. Toen was al een scout van Ajax aanwezig en gelukkig speelde ik goed. Aan het begin van het seizoen is Danny Blind nog een keer komen kijken toen we tegen Dynamo Boekarest speelden. Daarna is het allemaal heel snel gegaan. Ik ben erg blij met mijn overstap naar Ajax. Eerst kon ik

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 38