mini's Heer van de Meer door Nico Smith Ik heb brand gehad in mijn kamer en zoek nu de posters van Litmanen met shirt van de Meer, wereldkampioen 1995 Tokio en landskampioen 1994-1995. Misschien ook ander posters? Nick Schuurwater, Koningshof 25, 2353 SW Leiderdorp Gezocht: Ajax-broek thuis, Umbro, seizoen 1995-1996. Maat XXL 102 centimeters. Desmond Mcraul, 33 Field Avenue, Canterbury, Kent, Engeland Tijdens de Johan Cruijff- wedstrijd hadden we oogcontact en zwaaiden we naar elkaar. Vak 128, plaats 150-155, rij 29. Jij hebt donker haar, bovenop geblondeerd, gouden oorbel in linkeroor, baardje, bruine ogen, leren jas en spijkerbroek met stukken. Ik zat ongeveer vijf stoelen verderop in een leren jas met spijkerbroek en blond haar. Bel je me?: Nanique: 06-28543348 Aangeboden: Ajax-Life, jaar gangen 1 t/m 6 compleet. Ajax Magazine, jaargangen 7 t/m 12, nagenoeg compleet. Tegen verzendkosten en een kleine vergoeding wil ik de hele stapel aanbieden. Roy Tip, Jan van Nassauplein 9, 4116 EG Buren Gezocht: Ajax-singles van: De Laaglanders ('Wie brengt dit jaar de cup naar huis?'), Gebroeders Draaier ('Ajax, Ajax'), Kees en de Joop ruikt naar odeklonje feestband (cd, 'Een lied voor Van Gaal'), Manke Nelis (cd, 'Que sera sera'), Tante Leen ('Ajax'), De Specials ('Cruijffie oh Cruijffie'), Twee Kleintjes Pils ('De zilveren cup van Ajax'), Tred Wiegman ('Feyenoord krijgt een zoen, Ajax kampioen'), Willy Schobben ('Olé Cruijff'), Omar Dupree ('It's A Kick'), Johan Cruijff ('Levensverhaal'), Sjaak Wit ('Ajax wint de cup'), Monitors ('Ajax, Ajax'), Theo Diepenbrock ('Ajax wint de cup'), Rebecca Swart ('Paco'), Gerrie en Arnold Mühren ('De hele wereld zal het weten') en Sjaak Swart ('Tap de Kastelein'). Tel: 020-4118772 Gezocht: Ajax-jaarboeken 1994-1995 en 1995-1996. Wie kan mij helpen? Over de prijs worden we het wel eens. Rijken, tel: 06-22267499 Column 0p het moment van schrijven is de wed strijd Ajax - FC Utrecht gespeeld en met 2-0 gewon nen. Op het moment dat u dit leest zijn wij Hapoel en FC Den Bosch vergeten, is Sinterklaas weer terug in Spanje en staan we aan de vooravond van Ajax - PSV, het kerstfeest en het veel besproken Millenniumfeest. Wat zou het dan toch leuk zijn om als kerstcadeau een over winning op PSV te krijgen en als millenniumtoetje de winterstop in te gaan op de eerste plaats. Dat zou leuk zijn. Vrijdag 19 november werd om 4 uur in de pers kamer de video 'Bob Haarms, Heer van de Meer' gepresenteerd. David Endt beet de spits af met een ode aan die Meer. Rijmend van 'oeiii, als het publiek de bal naast het doel zag gaan, tot de magistrale letters op het stadion, trakteerde David zijn luisteraars op een nostalgische maaltijd, van de ijssalon tot aan de bordjesclubborrel. Ik zag het leven van Bob Haarms voorbij schuiven, parallel zag ik de eerste vijf levensjaren van mijn leven mee schuiven. De Heer van de Meer, geboren naast de ijssalon, tien huizen verder het jochie 100 jaar Ajax, één groot koninklijk feest. boven de poort. Ik heb er leren lopen, fietsen en honkballen. Bobby leerde er voetballen en kreeg liefde voor de club. Zijn club, zijn Ajax, zijn De Meer. Voordat de video aan de aanwezige vrienden en zijn vrienden van de pers werd getoond, leidde Bob de video in, ondersteund door de steen van de Meer. De steen van de Meer, het anker van de geschiedenis, het hunkeren naar wat was. Denkend aan toen, maar teruggedaald in het heden gaf hij geëmotioneerd zijn commentaar bij de beelden. De rondleiding begint op het dak, waar de Heer zijn de Meer, als aangewezen histo risch persoon, met liefde en ontzag verkent en vastlegt. Voor later. Bob weet als geen ander dat het niet om de mensen gaat maar om de club. De Heer staat lang stil bij de prijzenkast, de eregale rij in de catacomben en de wereldbeker. Met gepaste eerbied wijst hij op de butsen en deukjes in de gouden bol: „Zo'n cup heeft heel wat meege maakt." Zo terug in de tijd wordt de emotie mij weer mees ter. Luisterend naar zijn stem en denkend aan de gesprekken die wij hebben gehad, komt een bang gevoel naar boven. Hoe lang nog kan ik genieten van deze Ajax-vader, als ik de ene na de andere Ajacied zie uitstappen. Hier mag ik niet aan denken, hier wil ik niet aan denken. Ik groet iedereen en wens u allen een mooi en wit kerstfeest, maar bovenal onze club een volgend millennium dat gelijk is aan wat wij hebben gehad

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 15