Fr BBS!* - 'De nummer tien wordt bij Ajax wel geacht regelmatig te scoren' O Mussolini in de Tweede Wereldoorlog. Terwijl ik alleen maar met mijn vrouw had afgesproken dat ik dat zou doen om te laten zien dat ik voor haar had gescoord. Maar toch heb ik daarna niet meer op die manier een doelpunt gevierd." Ajax is dit seizoen begonnen met een geheel vernieuwde selectie, een mix van jonge en ervaren spelers. Jij beweegt je dagelijks in die groep. Kan dit Ajax zich straks meten met de Europese top? „Dat zal natuurlijk nog moeten blijken, maar ik denk wel dat dit team uiteindelijk kan uitgroeien tot een sterk collectief. Dat zag je ook in 1995. Allemaal auto matismen, omdat die jongens al vanaf de jeugd met elkaar samen hadden gespeeld. Dat kan bij ons ook gebeuren. Maar op dit moment zijn we natuurlijk pas een halfjaar bezig." En wat verwacht je van dit seizoen? „Ik hoop in ieder geval dat we overwinteren in de UEFA- cup en zo hoog mogelijk eindigen in de competitie. Het is nog veel te vroeg om te roepen dat we wel even tjes kampioen worden, maar daar gaan we natuurlijk wel voor." Even over Jong Oranje. A-internationals prijzen altijd de sfeer bij het Nederlands elftal. Hoe is dat eigenlijk bij Jong Oranje? „Bij ons is dat precies hetzelfde. We hebben een hele leuke groep. Met allemaal leeftijdgenoten en veel jongens die je nog van vroeger kent. Zeker als je je dan plaatst voor het EK is dat groot feest. Met champagne in de kleedkamer en gezellige muziek en een biertje in de bus." Jullie hebben je op het laatste moment toch nog geplaatst voor het EK. Maken jullie daar een serieuze kans? „Ik denk het wel. We hebben ons niet voor niets geplaatst. Aan het EK doen acht landen mee en het is niet onze bedoeling om bij de onderste twee te eindigen." Waar ligt de kracht van dit Jong Oranje? „Als je naar de beslissende wedstrijd tegen België keek, zag je dat we goed positiespel en aanvallend voetbal kunnen spelen. Het goede spel kwam op het moment dat het moest en dat heeft ons veel ver trouwen gegeven." Op het EK kunnen jullie je ook plaatsen voor de Olympische Spelen. Als je moet kiezen tussen Sydney en de Champions League, wat zou je dan doen? „Dat is een moeilijke keuze, maar ik denk dat ik toch zou kiezen voor de Olympische Spelen. Dat maak je maar één keer in je leven mee. Ik geloof dat Nederland zich voor het laatst heeft geplaatst in 1952. Als je de kans krijgt om daar naar toe te gaan, moet je die met beide handen aangrijpen." Doe je eigenlijk aan carrièreplanning? „Nee, helemaal niet. Ik leef van week tot week. Ik wil uit mijn carrière halen wat erin zit, maar ik heb niet in mijn hoofd hoe het verder moet gaan. Ik wil vooral genieten van elke wedstrijd. Verder zie ik wel wat er gebeurt en waar ik nog kom te spelen." Geboren: 29-8-1977, Rijswijk ,M\ ÉU. ifflP seizoen club duels goals 1997-1998 Ajax 2 0 1998-1999 Ajax 11 0 1999-2000 Ajax 13 9 I I BIJGEWERKT T/M 21-11-1999

Ajax Life (vanaf 1994) | 1999 | | pagina 12